REKLAMA
Serwis Dom i Nieruchomości
Data: 2022-12-12 | wyświetlenia: 735
Powietrze w mieszkaniu może być równie zanieczyszczone, jak to na zewnątrz. Pyłki, alergeny zwierzęce, zarodniki pleśni oraz resztki spalin – to wszystko może nasilać objawy alergii i wpływać na samopoczucie domowników. Na szczęście są oczyszczacze powietrza, które skutecznie wychwytują nawet najmniejsze zanieczyszczenia. Wybierając urządzenie dla alergika, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wydajność oraz obecność filtra HEPA.
Data: 2022-11-30 | wyświetlenia: 3231
Obecny kryzys między innymi na rynku energetycznym spowodował, że każde gospodarstwo domowe odczuje podwyżkę cen ogrzewania. Mieszkańcy Pisza, korzystający z ogrzewania centralnego, mieli być uprzywilejowani. Piska "fabryka ciepła" opalana jest nie na węgiel, a na biomasę drzewną. W Rozmowie Piszanina z Burmistrzem Pisza Andrzejem Szymborskim padły słowa o maksymalnym wzroście ciepła centralnego o 25%, niestety - podwyżka będzie znacznie wyższa.
Data: 2022-11-24 | wyświetlenia: 373
Niektóre produkty znajdujące się w twojej spiżarni (takie jak soda oczyszczona i ocet) działają jak skuteczne domowe środki czyszczące, a co więcej, prawie nic nie kosztują.
Data: 2022-10-25 | wyświetlenia: 490
Szukasz materiału na solidne schody, które posłużą Ci przez wiele lat? Chcesz jednocześnie, aby miały uniwersalny i ponadczasowy charakter? Wówczas możesz dowolnie zmieniać wystrój wnętrza, a także kolory i faktury ścian. Jakie schody wybrać? Pamiętaj, że ważne są nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne. Poniżej przedstawiamy zalety schodów granitowych.
Data: 2022-10-13 | wyświetlenia: 696
Często mówi się, że kuchnia jest sercem domu. W końcu to w tym pomieszczeniu spędzamy sporo czasu, choćby gotując. Ale również ważna jest jadalnia, gdzie jemy owe posiłki czy popijamy kawę. W przypadku kuchni nacisk zazwyczaj kładziony jest na funkcjonalność, a w przypadku jadalni na estetykę. A jak urządzić kuchnie z jadalnią, by zyskać zarówno praktyczność jak i styl? Poznajcie sekret projektowania takiej przestrzeni.
Data: 2022-07-12 | wyświetlenia: 710
Często nieruchomość mieszkalna jest całym majątkiem życia. Warto więc ją odpowiednio chronić, co umożliwia ubezpieczenie mieszkania. Jaki jest zakres ochrony w takiej polisie i ile będzie ona kosztować? Czy można rozszerzyć w pewien sposób takie ubezpieczenie?
Data: 2022-06-14 | wyświetlenia: 899
Organizując ekologiczny ogródek, poza samymi roślinami ozdobnymi, prędzej czy później dotyka nas temat drzewek owocowych. Posadzenie ich na działce wydaje się kuszące ze względu na możliwość pozyskiwania własnej żywności, którą wykorzystać możemy nie tylko na surowo, ale także do rozmaitych przetworów na zimę. Wśród najchętniej wybieranych drzew wyróżniamy jabłonie, czereśnie, brzoskwinie i śliwy, jednak obecnie mamy możliwość wyboru z pośród dziesiątek gatunków - także tych bardziej egzotycznych owoców. Zatem jak się przygotować oraz gdzie nabyć drzewka gotowe do wsadzenia w gruncie?
Data: 2022-04-30 | wyświetlenia: 851
Piękny funkcjonalny ogród to miejsca, w którym miło spędza się czas w okresie wiosny, lata czy ciepłej jesieni. Gdy jednak przychodzą chłodne dni musimy się zastanowić jak zabezpieczyć ogrodowe meble, by w naszym klimacie ochronić je przed zniszczeniem. Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami pięknego ogrodu zapoznajcie się z naszym wpisem, by dowiedzieć się jak zabezpieczyć meble ogrodowe w okresie zimowym.
Data: 2022-03-04 | wyświetlenia: 1234
Jak ułożyć płytki w małej łazience? Aż po sufit czy w kluczowych miejscach? Kierować się gustem czy funkcjonalnością? Odpowiedź na te pytania nie jest łatwa i jest wyzwaniem dla każdego kto chce urządzić łazienkę modnie, ponadczasowo i użytecznie. Przed podjęciem decyzji warto poznać możliwe rozwiązania, ich wady i zalety. Nasz artykuł przybliży wam sprawdzone sposoby i gustowne rozwiązania, które sprawdzą się nawet w niewielkiej łazience. Zapraszamy do lektury!
Data: 2021-10-01 | wyświetlenia: 1255
Głęboki, relaksujący sen odgrywa kluczową rolę w życiu każdego człowieka. Na komfort w nocy składa się wiele czynników, ale największe znaczenie ma przede wszystkim dobry stelaż oraz prawidłowo dobrany materac. Czym różnią się materace hybrydowe od bardziej znanych materacy piankowych i sprężynowych?
Data: 2021-08-22 | wyświetlenia: 2001
Pisz jest miastem położonym w województwie warmińsko-mazurskim, które stanowi doskonałą bazę wypadową do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, od lat cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem turystów. Jakie mieszkania najlepiej kupić w tej lokalizacji?
Data: 2021-07-30 | wyświetlenia: 1463
Kuchnia to szczególne miejsce w domu, w którym chcemy stworzyć przyjemną atmosferę i zagospodarować funkcjonalną przestrzeń. Kluczowe jest tu odpowiednie upięcie firan, które chronią nas przed ciekawością sąsiadów i światłem: naturalnym w dzień i wieczornym padającym z lamp, a także stanowią jeden z kluczowych elementów dekoracyjnych pomieszczenia. O tym jakie upięcia firan najbardziej sprawdzą się w Twojej kuchni, dowiesz się z poniższego artykułu.
Data: 2021-06-30 | wyświetlenia: 1882
Budowa domu należy do jednych z większych wydatków, z jakimi muszą mierzyć się polskie rodziny, marzące o własnych czterech kątach. Cena wzrosła w porównaniu z poprzednimi latami, a wpływ na ten trend ma szereg znaczących czynników. Jakie perspektywy stoją przed przyszłymi posiadaczami domów jednorodzinnych?
Data: 2021-04-30 | wyświetlenia: 1661
Sypialnie w blokach na ogół są mniejsze niż sypialnie w domach jednorodzinnych, co nie znaczy, że nie da się ich funkcjonalnie urządzić. Zobacz nasze porady i stwórz swoją sypialnię na nowo.
Data: 2021-04-17 | wyświetlenia: 2203
Widoczne oznakowanie na domach jest bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa. Zdarzają się sytuacje, że policjanci, ratownicy medyczni, lub strażacy szukają posesji przez kilka minut, ponieważ właściciel nieruchomości nie dopełnił obowiązku umieszczenia na niej numeru.
Data: 2021-04-02 | wyświetlenia: 1269
Łazienka to ważne miejsce w każdym domu o wielu funkcjach. Dlatego też wszystkie kwestie z nią związane są dla nas tak istotne. Ze szczególną dbałością więc ją projektujemy i urządzamy. Wybieramy wysokiej jakości materiały i urządzenia. Komfort korzystania z tego miejsca jest dla nas wręcz nieoceniony.
Data: 2021-03-30 | wyświetlenia: 1093
W czasach, kiedy nasze życie mocno przeniosło się w zacisza domowego ogrodu, posiadanie tarasu jest niewątpliwą zaletą. Jednak aby ów miejsce było nie tylko przyjazne użytkownikom, ale także spełniało swoje podstawowe założenia, czyli umożliwiało odpoczynek od zgiełku świata należy go odpowiednio zagospodarować. Prace nad tarasem należy rozpocząć od postaw, a więc od wyboru i ułożenia odpowiednich płytek tarasowych, które dostosowane będą do wykorzystania ich na zewnątrz. Na tak przygotowanym podeście ustawić można wybrane przez nas meble ogrodowe, a także dekoracje.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt