ARTYKUŁ PARTNERA
Domowe środki czystości, które naprawdę działają
Niektóre produkty znajdujące się w twojej spiżarni (takie jak soda oczyszczona i ocet) działają jak skuteczne domowe środki czyszczące, a co więcej, prawie nic nie kosztują.
Następnym razem, kiedy nie będziesz mógł znaleźć ulubionego środka czyszczącego, nie biegnij do sklepu - spróbuj skorzystać z jednego z poniższych przepisów na domowe środki czyszczące DIY. Te naturalne produkty pozwolą ci pozbyć się brudu, a jednocześnie ucieszą twój portfel.

Nigdy nie łącz środków czyszczących na bazie amoniaku z wybielaczem chlorowym lub produktami zawierającymi wybielacz, takimi jak proszek do zmywarki. Opary, które powstaną, są bardzo niebezpieczne. Zanim zaczniesz mieszać, przeczytaj najpierw etykiety produktów. Butelki po środkach czyszczących dla majsterkowiczów zawsze opatrzone są etykietą zawierającą wszystkie składniki znajdujące się w środku. Na wypadek, gdyby dziecko lub zwierzę dostało się do środka, ważne jest, aby wiedzieć, co zawiera dana mieszanka. Jeżeli chodzi o porządki, może zainteresują cię najnowsze oferty pracy w tej kategorii https://www.ogloszenia24m.pl/praca/

Pachnący uniwersalny środek czyszczący

Czego będziesz potrzebować: jedna część białego octu, jedna część wody, skórka cytryny, gałązki rozmarynu. Połącz powyższe składniki razem, przelej do butelki z rozpylaczem, wstrząśnij, a następnie pozostaw na tydzień przed użyciem. Po tym czasie możesz użyć domowej roboty uniwersalnego środka do usuwania plam z twardej wody, czyszczenia koszy na śmieci, usuwania smug ze ścian i wielu innych rzeczy. Oprócz świeżego zapachu, skórka cytryny może zwiększyć siłę czyszczenia. Uwaga: Nie używaj kwasowych środków do czyszczenia granitu, bo wytrawią kamień, a ze stalą nierdzewną postępuj ostrożnie. Niektórzy producenci zalecają, by nie używać octu na powierzchniach urządzeń.

Środek czyszczący i dezodorujący do kuchni

Czego będziesz potrzebować: 4 łyżki stołowe sody oczyszczonej, 1 kwarta ciepłej wody. Aby wyczyścić blaty kuchenne, urządzenia i wnętrze lodówki, potrzebujesz jedynie sody oczyszczonej. W celu dezodoryzacji użyj powyższego domowego roztworu sody oczyszczonej lub wsyp sodę oczyszczoną prosto z pudełka do odpływu lub śmietnika, aby usunąć nieprzyjemne zapachy. Aby nadać połysk i usunąć plamy ze stali nierdzewnej, zrób pastę z sody oczyszczonej i wody. Nałóż ją na wilgotną ściereczkę i delikatnie pocieraj zgodnie z kierunkiem włókien metalu. Spłucz i wypoleruj do sucha.

Płyn do czyszczenia szyb

Czego będziesz potrzebować: 2 szklanki wody, 1/2 szklanki octu białego lub jabłkowego 1/4 szklanki alkoholu do golenia o stężeniu 70%, 1 do 2 kropli pomarańczowego olejku, eterycznego dla zapachu (opcjonalnie). Ten domowy środek czyszczący sprawi, że Twoje okna i lustra będą lśniące. Po prostu połącz te składniki i przelej je do butelki z rozpylaczem. Pomarańczowy olejek eteryczny nadaje mu przyjemny, naturalny, cytrusowy zapach, a alkohol pomaga mu szybko odparować, aby zminimalizować plamy i smugi. Unikaj mycia okien w gorący, słoneczny dzień lub w bezpośrednim świetle słonecznym, ponieważ roztwór wyschnie zbyt szybko i pozostawi wiele smug. W przypadku luster, przed wytarciem spryskaj roztworem papierowy ręcznik lub miękką ściereczkę.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt