Serwis Zdarzenia
| wyświetlenia: 3465
W trakcie minionego weekendu policjanci, w powiecie piskim, zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich, kierując samochodem marki Audi, w nocy w okolicach Wiartla uderzył w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala, a kierowca do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.
| wyświetlenia: 1339
Policjant stoi na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego. W trakcie służby reaguje na popełniane przez ludzi przestępstwa i wykroczenia, ale jest też czujny poza służbą, jeżeli ktoś dopuszcza się łamania prawa. W taki właśnie sposób zachował się st. asp. Karol Załęski z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Kierowca volkswagena miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
| wyświetlenia: 1883
Miniony piątek (9 września br.) na drogach powiatu piskiego nie należał do najbezpieczniejszych. Jesienna aura i padający deszcz spowodowały, że nie wszyscy kierowcy dostosowali prędkość do panujących warunków drogowych.
| wyświetlenia: 1043
W sobotę (10 września br) około godz. 15.00 w okolicach miejscowości Zdory w gminie Pisz patrol piskiej drogówki zauważył trzech młodych motorowerzystów. Policjanci mieli podejrzenia, że jadą oni bez uprawnień, a do tego jeden z pojazdów nie posiadał tablicy rejestracyjnej.
| wyświetlenia: 1119
Przez kilka ostatnich dni policjanci z powiatu piskiego, przy współpracy i zaangażowaniu innych służb, intensywnie szukali 62-letni Ewy Łopacińskiej z Warszawy. Kobieta wypoczywała z mężem w miejscowości Karwica. Poszła z nim na ryby, gdzie się oddaliła w nieznanym kierunku. Istniało realne zagrożenie jej życia i zdrowia, ponieważ zaginiona była schorowana, miała problemy z pamięcią i poruszaniem się. Turystka odnalazła się cała i zdrowa w lesie w okolicach miejscowości Turośl.
| wyświetlenia: 1872
Policjanci z powiatu piskiego poszukują 62-letniej Ewy Łopacińskiej z Warszawy. Kobieta wraz z mężem łowiła ryby na polu namiotowym Binduga Mały Lasek, skąd oddaliła się około godz. 15.00 i do tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. Zaginiona ma problemy z pamięcią oraz poruszaniem się. Jeśli ktokolwiek posiada informacje mogące pomóc w odnalezieniu zaginionej proszony jest o kontakt z policją.
| wyświetlenia: 1328
Policjanci interweniowali w jednym z piskich marketów, gdzie pracownik ochrony zatrzymał dwóch nastolatków na kradzieży alkoholu. Chłopcy w wieku 13 i 14 lat chcieli ukraść ze sklepu butelkę wódki oraz dwa napoje.
| wyświetlenia: 2810
Piscy policjanci, w trakcie kontroli drogowej pojazdu marki VW Polo, znaleźli u pasażerki narkotyki. Kierowcą był 33-letni mieszkaniec Pisza, a razem z nim jechała 17-latka, która miała przy sobie zawiniątko z marihuaną.
| wyświetlenia: 3292
W miejscowości Łupki pociąg uderzył w przejeżdżający przez torowisko samochód marki Ford, którego kierowca nie zastosował się do znaku „STOP”. Tym razem nikt nie ucierpiał. Zachowajmy ostrożność na przejazdach kolejowych !
| wyświetlenia: 1844
W trakcie ostatniego wakacyjnego weekendu policjanci, na drogach powiatu piskiego, zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał ponad 3 promie alkoholu w organizmie, a drugi ponad 1,5 promila. Pod działaniem alkoholu był też sternik łodzi motorowej pływający po jeziorze Bełdany. Badanie stanu trzeźwości turysty wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
| wyświetlenia: 2882
Kolizja drogowa na trasie Orzysz - Ełk. W pobliżu skrzyżowania do miejscowości Strzelniki.
| wyświetlenia: 1144
Nad bezpieczeństwem, mieszkańców i turystów wypoczywających podczas wakacji na jeziorach powiatu piskiego, czuwają policyjni wodniacy. Zwracają oni uwagę m.in. na niebezpieczne zachowania na wodzie oraz na stan trzeźwości osób pływających po akwenach. Kontrolując jezioro Bełdany natrafili na nietrzeźwych sterników.
| wyświetlenia: 1866
Dzięki działaniom piskich policjantów oraz zdecydowanej reakcji mieszkańców osiedla Wschód w Piszu doszło do ustalenia i zatrzymania 45-latka, który rzucał petardami z okna własnego mieszkania. W ten właśnie sposób, od pewnego już czasu, mężczyzna ten zakłócał mieszkańcom porządek publiczny, spokój i ciszę nocną. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli amunicję.
| wyświetlenia: 3194
Policjanci piskiej drogówki zatrzymali kierującego pojazdem marki Honda Accord, który na trasie Pisz – Ruciane – Nida omal nie spowodował wypadku. Na łuku drogi kierowca ten wyprzedzał inne pojazdy i o mały włos nie zderzył się czołowo z samochodem jadącym z przeciwka. Mężczyzna kierujący hondą miał ograniczoną zdolność widzenia, bo jechał autem typu „anglik”.
| wyświetlenia: 4508
Piscy kryminalni pracują nad wyjaśnieniem sprawy kradzieży 80 litrów oleju napędowego o wartości blisko 600 złotych. Do zdarzenia doszło 3 maja br. na stacji paliw przy ul. Grunwaldzkiej 1 w Piszu. Kierujący samochodem marki VW Tuareg zatankował swój samochód i odjechał nie płacąc. Funkcjonariusze publikują wizerunek sprawcy kradzieży oleju napędowego. Jeśli ktokolwiek posiada informacje na temat tego zdarzenia lub rozpoznaje mężczyznę widocznego na zdjęciu prosimy o kontakt.
| wyświetlenia: 3435
Policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie czterech mieszkańców Pisza, którzy od pewnego czasu zakłócali porządek publiczny oraz ciszę nocną na osiedlu Wschód w Piszu. Osoby te strzelały z petard o różnych porach dnia i nocy, co niewątpliwie było bardzo uciążliwe dla mieszkańców.
| wyświetlenia: 1516
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Toyota Yaris, który jechał ul. Wojska Polskiego w Piszu z prędkością 115 km/h przy ograniczeniu dopuszczalnej prędkości do 50 km/h. Do tego kierowca złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt