Serwis Zdarzenia
| wyświetlenia: 2222
31 stycznia 2023 r. ok godz. 11:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Piszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie przy ul. Wąglickiej w Piszu.
| wyświetlenia: 2626
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek na trasie Pisz- Ruciane Nida. W miejscowości Snopki samochód ciężarowy zderzył się z osobówką. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Opel Agila, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą krajową pojazdowi ciężarowemu. Pasażerka osobówki trafiła do szpitala. To nie jedyne zdarzenie drogowe tego dnia w naszym powiecie.
| wyświetlenia: 2261
Policjanci z Rucianego – Nidy mieli doręczyć wezwanie z sądu dla 30-letniego mężczyzny. Jakież było ich zdziwienie, gdy w jego mieszkaniu ujawnili namiot, w którym rosło 11 dorodnych krzaków marihuany. Znaczne ilości suszu leżały też w bardzo widocznych miejscach, m.in. na mikrofalówce, na zmywarce oraz w szafkach. Zatrzymanemu właścicielowi tej plantacji grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.
| wyświetlenia: 1458
Piscy kryminalni zatrzymali na terenie kraju mężczyznę i kobietę podejrzanych o oszukanie metodą „na córkę” dwóch mieszkanek powiatu piskiego. Do zatrzymania sprawców doszło we Wrocławiu i w Łodzi.
| wyświetlenia: 915
W trakcie minionego weekendu, na piskich drogach, policjanci zatrzymali dwóch kierowców będących pod działaniem alkoholu. Jeden z nich miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a drugi niespełna 0,5 promila. Był też kierowca, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wszyscy trzej nieodpowiedzialni kierujący poniosą teraz konsekwencje.
| wyświetlenia: 2977
Policjanci z Orzysza pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Wojska Polskiego. Przed budynkiem poczty uszkodzona została barierka oraz latarnia uliczna. W pobliżu leżały elementy rozbitego samochodu. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że w latarnię uderzył samochód marki Seat Altea.
| wyświetlenia: 2574
Piscy kryminalni zakończyli sprawę 34-latka z Pisza zatrzymanego w sierpniu ubiegłego roku. Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej pojazdu marki VW Polo, którym kierował zatrzymany. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli marihuanę i amfetaminę. Kierowca tego dnia prowadził pojazd będąc pod wpływem narkotyków. Do tego śledczy ustalili, że kilka dni wcześniej 34-latek groził mężczyźnie maczetą w celu zwrotu wierzytelności oraz ukradł wykaszarkę spalinową. Mieszkaniec Pisza usłyszał długą listę zarzutów.
| wyświetlenia: 1314
W trakcie minionego weekendu policjanci, na drogach powiatu piskiego, zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jednym z nich był kierowca pojazdu marki Audi, który jechał do pracy, ale w pewnym monecie stracił panowanie nad autem i zjechał do przydrożnego rowu. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Drugi nietrzeźwy kierowca miał blisko 1 promil i zatrzymany został podczas kontroli drogowej. Obu kierującym grozi teraz kara nawet 2 lata pozbawienia wolności.
| wyświetlenia: 1062
Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w Rucianem – Nidzie, gdzie według zgłoszenia małoletnie dzieci są bez opieki, a ich rodzice piją alkohol u sąsiadów. Funkcjonariusze potwierdzili to zgłoszenie. Pod wskazanym adresem zastali 10-letniego chłopca i 2-letnią dziewczynkę.
| wyświetlenia: 1544
Tymczasowym aresztem zakończyła się sprawa 34-latka z Orzysza, który już po raz drugi usłyszał zarzut kierowania gróźb pozbawienia życia pod adresem znajomej. Złamał tym samym orzeczony mu przez sąd zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zakaz zbliżania się do niej, co jest przestępstwem.
| wyświetlenia: 2762
Do policyjnego aresztu trafił kolejny sprawca przemocy domowej. Tym razem był to nietrzeźwy 54-letni mieszkaniec Pisza, który bez powodu wszczął awanturę w domu wyzywając żonę i dwie nastoletnie córki. Jedną z nich złapał za szyję i zaczął dusić. Mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad rodziną.
| wyświetlenia: 3550
Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 3 stycznia 2023 r. skazał na karę dożywotniego pozbawienia wolności Dawida T. oskarżonego o pozbawienie wolności i zabójstwo swojego znajomego oraz grożenie śmiercią świadkowi tej zbrodni. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.
| wyświetlenia: 2378
Zakończenie roku 2022 i powitanie Nowego Roku przebiegło w powiecie piskim wyjątkowo spokojne, za zarazem bezpiecznie. Podczas sylwestrowej nocy policjanci interweniowali zaledwie 11 razy. Bezpiecznie było też na naszych drogach. Funkcjonariusze zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego, który jechał seatem mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie.
| wyświetlenia: 1521
Policjanci poszukują właściciela walizki pozostawionej w wigilię na ul. Dworcowej w Rucianem - Nidzie. Jest to czarno – niebieska torba z męskimi ubraniami. Można ją odebrać w Komisariacie Policji w Rucianem – Nidzie.
| wyświetlenia: 2338
Policjanci zatrzymali 65-letniego mieszkańca gminy Orzysz, który ugodził syna nożem podczas wspólnego spożywania alkoholu. Zatrzymany usłyszał zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu syna. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Przestępstwa tego dopuścił się w okresie tzw. „recydyw”. Oznacza to, że grozi mu teraz kara nawet 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.
| wyświetlenia: 1238
Piscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę zniszczenia mienia. Kilka dni temu w nocy ktoś powybijał szyby i poprzebijał opony w samochodzie marki Opel zaparkowanym na prywatnej posesji. W ustaleniu sprawcy pomógł monitoring.
| wyświetlenia: 2855
Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Warszawskiej w Piszu. Kierujący pojazdem marki Opel Astra nie zachował należytej ostrożności i potrącił mężczyznę przechodzącego z rowerem przez przejście dla pieszych. Rowerzysta trafił do szpitala. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt