ARTYKUŁ PARTNERA
Jakiej mocy grzejnik do łazienki?
Łazienka to ważne miejsce w każdym domu o wielu funkcjach. Dlatego też wszystkie kwestie z nią związane są dla nas tak istotne. Ze szczególną dbałością więc ją projektujemy i urządzamy. Wybieramy wysokiej jakości materiały i urządzenia. Komfort korzystania z tego miejsca jest dla nas wręcz nieoceniony.
Podczas urządzania łazienki warto zwrócić uwagę na wysokie ryzyko występowania wilgoci

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że jest to również pomieszczenie o zdecydowanie podwyższonej wartości wilgotności powietrza, co ma ścisły związek z ryzykiem powstawania wilgoci i pleśni, które poza przyjemnym wyglądem (i zapachem) mogą spowodować konsekwencje groźne dla naszego zdrowia. Dlatego też wybrany przez nas grzejnik powinien uwzględniać specyfikę tego miejsca jak również w pełni indywidualne preferencje jej użytkowników.   

Czym kierować się w wyborze grzejnika łazienkowego?
Armatura łazienkowa
to różne niezbędne nam urządzenia sanitarne, takie jak między innymi umywalka, WC lub kabina prysznicowa bądź wanna. Specyfika użycia tego typu aparatury wymaga użycia wody często o wysokiej temperaturze. To prosty krok do nagromadzenia się we wnętrzu zbędnej wilgoci.  Ogrzewanie łazienki zapewni nam nie tylko przyjemną dla ciała temperaturę czy przyjemną atmosferę, ale również pozwoli nam zredukować nadmierną wilgotność powietrza. Warto więc zaopatrzyć się w grzejnik o odpowiedniej, dostosowanej mocy.

Moc grzejnika łazienkowego powinna być dobrana do specyfikacji tego pomieszczenia

Wybór odpowiedniego grzejnika do naszego wnętrza wymaga więc od nas obliczenia mocy potrzebnej nam do skutecznego ogrzania danego wnętrza. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że powinna być to decydująca kwestia podczas wyboru odpowiedniego modelu. Musimy mieć na uwadze, że w zależności od dobrej izolacji budynku czy liczby posiadanych drzwi i okien w łazience wartości te mogą różnić się między sobą. Im więcej tego typu parametrów tym przepuszczalność będzie większa, a więc będziemy potrzebować grzejnika o większej mocy. Wszelkie tego typu specyfikacje warto ustalić już na wstępie, aby mieć odpowiedni obraz sytuacji.

Jak obliczyć potrzebną nam moc grzejnika łazienkowego?

Moc cieplna dla grzejników wyrażona jest w jednostce Wat. Amplituda dla tego parametru technicznego jest więc szeroka i w pełni zależna od danego modelu, dlatego też wartości te mogą się różnić pomiędzy sobą. Jednostkowe zapotrzebowanie wyrażane jest w Watach na metr kwadratowy (W/m2) i wygląda ono następująco:
  1. Dla pomieszczeń nowo postawionych możemy przyjąć zapotrzebowanie rzędu 120W, dlatego też moc potrzebna dla odpowiedniego ogrzania tego pomieszczenia to iloczyn powierzchni i zapotrzebowanie mocy.
  2. To prosta kalkulacja, która daje nam 120 W x 10 m2= 1200 W/m2.
Należy jednak pamiętać, że są to wartości szacunkowe, a do każdego przypadku należy podejść indywidualnie - potwierdza specjalista ds. kontroli i jakości.
Czy konieczne jest dostosowanie mocy grzejnika łazienkowego do danego pomieszczenia?

W poszukiwaniu wysokiej jakości armatury łazienkowej i WC warto zapoznać się z ofertą producenta Cersanit. Jednak nawet dobrej jakości urządzenia jak również całe pomieszczenie będzie wymagać od nas odpowiedniej mocy grzewczej, aby pozbyć się niechcianej wilgoci i pary wodnej z jego wnętrza. W zależności od posiadanego przez nas modelu jak i specyfikacji danej łazienki wartości te będą od siebie zupełnie różne. Grzejniki łazienkowe różnią się pomiędzy sobą jednakowo wyglądem, wzornictwem, parametrami technicznymi czy nawet jakością wykonania. Aby wybrać odpowiedni model do danego wnętrza, musimy dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt