REKLAMA
ARTYKUŁ PARTNERA
Inwestycja na lata - ponadczasowe schody granitowe w nowoczesnych wnętrzach
Szukasz materiału na solidne schody, które posłużą Ci przez wiele lat? Chcesz jednocześnie, aby miały uniwersalny i ponadczasowy charakter? Wówczas możesz dowolnie zmieniać wystrój wnętrza, a także kolory i faktury ścian. Jakie schody wybrać? Pamiętaj, że ważne są nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne. Poniżej przedstawiamy zalety schodów granitowych.
Dlaczego warto wybrać schody granitowe?

Schody z kamienia naturalnego, jakim jest granit, prezentują się niezwykle elegancko i nowocześnie. Pasują zarówno do tradycyjnych projektów domów, jak i do tych bardziej futurystycznych. Granit cechuje bowiem uniwersalna barwa oraz faktura, którą z łatwością połączysz z innym elementami architektonicznymi. Co więcej, możesz śmiało zmienić kolor elewacji czy dachu po kilku latach, a schody nadal będą pasować do całości. Jeśli zależy Ci na spójnej koncepcji, wybierz także granitowe parapety oraz umieść granit bezpośrednio na elewacji.

Czy schody granitowe są drogie?

Granit nie należy do materiałów najtańszych, ale jest to cena, jaką trzeba zapłacić za wysoką jakość. Schody z granitu, jeżeli będą odpowiednio użytkowane, mogą posłużyć przez dekady. Jeżeli spojrzeć na tę inwestycję w taki sposób, wówczas okazuje się, że koszt ich wykonania wcale nie jest wygórowany. Dodatkowo odpada tu koszt płytek oraz fugowania.


Co jeszcze, poza wysoką jakością materiału, wpływa na koszt wykonania schodów z granitu? Przede wszystkim to, ile metrów kwadratowych schodów potrzebujesz oraz jaki ma być finalny ich kształt. Do tego należy doliczyć też wynagrodzenie dla wykonawcy schodów - to będzie się wahać w zależności od miejsca wykonania usługi. Jeżeli lubisz nieco monumentalny styl, możesz pokusić się również o granitową balustradę. Jeżeli natomiast chcesz nadać schodom z kamienia lekkości, postaw na cienką poręcz w kolorze złota lub srebra. Do kompletu warto dobrać także kamienne donice na kwiaty.

Czy schody granitowe są bezpieczne?

Schody granitowe z kamienia naturalnego w Klink.pl są bardzo bezpieczne w użytkowaniu. W przypadku schodów wewnętrznych należy po prostu zachować typową ostrożność. Bez względu na rodzaj materiału, z jakiego wykonane są schody, należy unikać wbiegania na stopnie, chodzenia po mokrych stopniach (także bosymi i mokrymi stopami) oraz uważać podczas wnoszenia lub znoszenia czegoś ze schodów.

Schody zewnętrzne mogą być niebezpieczne zimą, dlatego konieczne jest regularne usuwanie warstwy śniegu i lodu ze stopni. Możesz wspomóc się tu ogrzewaniem lub zastosować specjalne nakładki na stopnie, które są wykonane z gumy. Niemniej nawet wówczas musisz pamiętać o odśnieżaniu - w przeciwnym wypadku gumowe nakładki nie zapewnią Ci oczekiwanego bezpieczeństwa.
 

Jak dbać o schody granitowe?

Schody granitowe są bardzo wytrzymałe i odporne na czynniki atmosferyczne. Charakteryzują się wysoką klasa ścieralności. Nie wymagają też specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy po prostu regularnie usuwać zanieczyszczenia, szczególnie plamy o intensywnym zabarwieniu lub o oleistej konsystencji. Te mogą bowiem pozostawić nieestetyczne ślady. Impregnację schodów granitowych wykonuj wyłącznie dedykowanymi do tego preparatami. Postępuj zawsze zgodnie z instrukcją oraz pamiętaj o wykonaniu próby w niewidocznym miejscu.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt