ARTYKUŁ PARTNERA
Jak zabezpieczyć meble ogrodowe?
Piękny funkcjonalny ogród to miejsca, w którym miło spędza się czas w okresie wiosny, lata czy ciepłej jesieni. Gdy jednak przychodzą chłodne dni musimy się zastanowić jak zabezpieczyć ogrodowe meble, by w naszym klimacie ochronić je przed zniszczeniem. Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami pięknego ogrodu zapoznajcie się z naszym wpisem, by dowiedzieć się jak zabezpieczyć meble ogrodowe w okresie zimowym.

Meble w ogrodzie - narażone na zniszczenia


Popularne w Polsce meble ogrodowe rattanowe czy meble wykonane z naszych rodzimych gatunków drewna będą w okresie zimowym narażone na wilgoć, deszcz, śnieg, mróz. To wszystko czynniki atmosferyczne, które mogą mieć negatywny wpływ na te meble, mogą powodować ich zniszczenia.
Dlatego jeśli meble nie są chowane w budynku na okres zimowy konieczne jest właściwe ich zabezpieczenie

Na rynku dostępne są różnorakie preparaty przygotowywane w celu zabezpieczenia mebli ogrodowych, stosować można środki naturalne, ale można również zdecydować się na okres zimowy wykorzystać plandeki, które skutecznie chronić będą meble. Jest sporo możliwości, zapoznając się z naszym wpisem dowiecie się jak dbać o ogrodowe meble, jak je właściwie pielęgnować. Najbardziej popularne metody ochrony mebli to:

  • oleje
  • pokrowce
  • plandeki
  • impregnaty
  • lakiery
  • bejce


Zabezpieczenie drewnianych mebli na zimę


Drewno jeśli będzie materiałem odpowiednio zabezpieczonym to charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością i przez wiele lat będzie się doskonale prezentować. Dlatego tak istotne jest ich właściwe zabezpieczenie. Drewniane meble powinno się na samym początku po ich zakupie zabezpieczyć specjalnymi impregnatami, które ograniczą chłonięcie wody, bądź też konieczne jest ich regularne olejowanie. Przed okresem zimowym meble z drewna powinny być wyczyszczone delikatnymi detergentami i osuszone. Jeśli istnieją jakieś uszkodzenia należy je usunąć i całość zabezpieczyć olejem bądź impregnować z użyciem bejcy. Oczywiście jeśli tylko istnieje taka możliwość warto schować meble w jakieś miejsce, w którym nie będą narażone na czynniki atmosferyczne.

Rattan jak właściwie zabezpieczyć meble na zimę


Meble ogrodowe rattanowe są bardzo popularnym wyborem ze względu na to, że w ogrodzie bardzo dobrze się prezentują. Jednocześnie ich wielką zaletą jest także wysoka odporność na różne niekorzystne czynniki, które mogą mieć wpływ na te meble. Mimo tego ich dodatkowe zabezpieczenie jest bardzo istotne. Meble ogrodowe z rattanu naturalnego mogą być wrażliwe na podobne czynniki jak drewno z rodzimych gatunków, dlatego zastosowanie impregnatów będzie dobrym rozwiązaniem. Do zabezpieczenia mebli można także użyć plandek, które na okres zimowy przykryją takie meble. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli chce się je wykorzystać taki pokrowiec czy plandeka powinny być całkowicie suche nim zostaną nałożone na meble.

Meble metalowe - jak je zabezpieczyć


W przypadku wykorzystywania mebli metalowych można liczyć na to, że jest to produkt trwały i meble takie charakteryzują się ciekawą estetyką. To o czym powinniśmy zawsze pamiętać to konieczność właściwego zabezpieczenia tych mebli jeśli chodzi o działanie wilgoci, tak by nie pojawiła się na nich rdza. Dlatego tak jak w przypadku mebli ogrodowych rattanowych tak w przypadku mebli metalowych wykorzystać można plandeki, które przykryją meble i ochronią przed działaniem wody, śniegu i mrozu. W ten sposób będzie można ochronić meble ogrodowe przed zniszczeniem.

Odpowiednie metody ochrony mebli ogrodowych przed zniszczeniem to szansa na zachowanie trwałości i doskonałego wyglądu tych mebli, które tam będą oferowane, co warto mieć na uwadze planując wyposażenie ogrodu.
 

Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt