ARTYKUŁ PARTNERA
Rynek pierwotny czy wtórny - jakie mieszkania cieszą się największym wzięciem w Piszu?
Pisz jest miastem położonym w województwie warmińsko-mazurskim, które stanowi doskonałą bazę wypadową do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, od lat cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem turystów. Jakie mieszkania najlepiej kupić w tej lokalizacji?
Pisz - niewielkie miasto z dużym potencjałem

Pisz zamieszkiwany jest przez około 20 tysięcy mieszkańców - nie stanowi to zawrotnej liczby ludzi, dlatego też trudno rynek nieruchomości tego miasta porównywać do takich metropolii jak Warszawa, Kraków, Poznań czy Wrocław. Nie oznacza to jednak, że obrót mieszkaniami w Piszu nie istnieje. Wręcz przeciwne - mieszkania na sprzedaż w Piszu pojawiają się regularnie i to zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym.

Rynek mieszkaniowy w Piszu napędzany jest przede wszystkim infrastrukturą i przemysłem turystycznym. Piękne usytuowanie miasta, jego fascynująca historia i bliskość Krainy Wielkich Jezior Mazurskich predestynuje go do stania się bardzo atrakcyjnym miejscem pod inwestycje lokalowe.

Oprócz turystów, do Pisza chętnie ściągają również rodziny z dziećmi z okolicznego rejonu. Miasto może poszczycić się niewielką stopą bezrobocia i ofertami pracy dla specjalistów, a konkurencja jest tutaj znacznie mniejsza niż w większych miastach.

Rynek wtórny czy pierwotny?

Najczęściej mieszkania w Piszu wystawiane na sprzedaż pochodzą z rynku wtórnego. Jednak to oczywiście mieszkania  z pierwszej ręki, w standardzie deweloperskim, osiągają najwyższe ceny. Większość deweloperów stawia na osiedla przystosowane do potrzeb młodych rodzin z dziećmi. Dlatego są to inwestycje oferujące możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu, wyposażone w atrakcyjne place zabaw i zaaranżowaną zielenią. Przyglądając się tego typu osiedlom trudno odróżnić je od inwestycji realizowanych w większych ośrodkach miejskich.

Mieszkania z rynku wtórnego najczęściej wystawiane są na sprzedaż przez osoby zamieniające mniejszy lokal na większy lub wyprowadzających się z miasta. Zakup takiej nieruchomości może być atrakcyjnym sposobem na zainwestowanie gotówki, jeśli interesuje nas wynajem. Tutaj jednak istotne jest sprawdzenie położenia mieszkania - największym zainteresowaniem cieszą się wśród najemców mieszkania zlokalizowane w samym centrum miasta, w pobliżu starówki.

Ciekawą propozycją dla osób chcących zakupić nieruchomość w Piszu, jest wybór domu. Tutaj ofert z drugiej ręki jest naprawdę sporo i są one niebywale atrakcyjne w porównaniu do innych lokalizacji w Polsce. Najwyższe ceny osiągają domy w bezpośrednim sąsiedztwie jezior - ich cena sprzedażowa wynosi niekiedy nawet ponad milion złotych. Warto jednak mieć na uwadze, że ceny podażowe a transakcyjne potrafią znacznie się od siebie różnić i przedsiębiorczy nabywca z łatwością znajdzie pole do negocjacji.

Szukając atrakcyjnej nieruchomości w Piszu koniecznie należy zapoznać się z wiodącymi, sprawdzonymi portalami agregującymi ogłoszenia o dostępnych mieszkaniach i domach, jednak dobrym sposobem jest przejrzenie także lokalnych serwisów. Nierzadko można w nich znaleźć "perełki", które nie pojawiły się nigdzie indziej - najczęściej oczywiście z rynku wtórnego. Jeśli chodzi o rynek pierwotny, wciąż najlepszym sposobem kontaktu jest udanie się bezpośrednio do doradcy będącego przedstawicielem danego dewelopera.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt