Data dodania: 27.02.2022
Legia Warszawa pokonana! Brawo chłopaki
TSK Roś kolejny raz wygrywa mecz przed własną publicznością.
27 lutego TSK Roś Pisz rozegrał mecz 26 kolejki 2 ligi koszykówki gr. B z Akademią Koszykówki Legii W-wa. To trzeci mecz w odstępie siedmiu dni, w którym TSK Roś Pisz zmierzył się z warszawską drużyną. Bilans dwóch poprzednich spotkań 1:1. Wygrane spotkanie z Energą Hutnik Warszawa (82:80) i bolesna porażka z liderem grupy Polonią Warszawa (49:94). Co przyniesie spotkanie z Legią?
Grają w niej uzdolnieni koszykarze, których marzeniem jest awans do składu, występującej w Ekstraklasie, pierwszej drużyny Legii, która z powodzeniem łączy rozgrywki krajowe z europejskimi pucharami. - charakteryzowali rywali przed meczem gospodarze. - Legioniści są jednym z najmłodszych zespołów w II lidze – tylko jeden z jej koszykarzy ma więcej niż 23 lata. W tym przypadku młodość jest atutem, gdyż „wojskowi” dosyć szybko zapewnili sobie utrzymanie w lidze. W związku z tym, ich celem jest walka o środek, a przy szczęśliwym zbiegu okoliczności być może nawet o górną cześć tabeli.
Plany warszawiaków pokomplikowali koszykarze z z Pisza. Podopieczni Romana Skrzecza przystąpili do tego pojedynku zmotywowani i podbudowani ostatnią wygraną nad Energą Hutnikiem. Zwycięstwo w tym spotkaniu będzie równoznaczne w wykonaniem kolejnego kroku w kierunku utrzymania w II lidze.

Zaczęło się dobrze i dobrze było do końca. Przez całe spotkanie Jeziorowcy byli tymi, których trzeba gonić. Po I kwarcie prowadzili 21:16, na koniec II zwiększyli prowadzenie 42:31, III kwarta 61:54. I zwycięstwo 79:72.

Czas zadziałał na naszą korzyść. Im dłużej gramy ze sobą tym jesteśmy silniejsi jako drużyna, a nasz apetyt na zwycięstwa rośnie. Dziś odnieśliśmy szóstą wygraną w sezonie- komentowali tuż po meczu zawodnicy Rosia.