Data dodania: 23.04.2008
Mamy 2 Mistrzów Polski w Taekwondo
W ubiegły weekend odbyły się w Piszu Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim. W imprezie wystąpiło ponad 110 osób z czołowych ekip całego kraju. Klaudia Prusaczyk i Michał Miara wywalczyli tytuł mistrzowski

W ubiegły weekend odbyły się w Piszu Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim. W imprezie w Piszu wystąpiło ponad 110 osób z czołowych ekip z całego kraju. Piszanie wywalczyli 2 tytuły Mistrza Polski.

Klaudia Prusaczyk (Wikingowie Pisz) w kategorii do 63kg pokonała w ćwierćfinale Prusińską Ewę z KS Tkd Giżycko, w półfinale Florczyk Karolinę z AZS AWF Poznań oraz w finale Martę Miller z AZS AWF Poznań. Michał Miara (Wikingowie Pisz) w walce półfinałowej kategorii mężczyzn powyżej 84kg pokonał Kaczorowskiego Macieja z AZS AWF Warszawa oraz w finale Aleksandra Rychlika z AZS UWM Olsztyn.

Na zdjęciu Michał Miara (czerwony) w finałowej walce z Aleksandrem Rychlikiem

Z pozostałych zawodników piskich Wikingów: Katarzyna Plona zajęła 4 miejsce w kategorii kobiet do 47kg, Milena Siwik 5 miejsce w kategorii kobiet do 51kg, Podchul Alicja 3 miejsce w kategorii do 55 kg, w tej samej kategorii Joanna Synowczyk zajęła 5 miejsce. W kategorii kobiet Urszula Badysiak zajęła 3 miejsce, a Justyna Kryszkiewicz 4-te w kategorii kobiet powyżej 72kg. Przemysław Ostrowski zajął 5 miejsce w kategorii poniżej 58kg mężczyzn, a Michał Wądołowski 5 w kategorii poniżej 62kg.

W klasyfikacji drużynowej wygrał AZS AWF Warszawa, który wyprzedził AZS UWM Olsztyn oarz AZS Poznań. Nasza drużyna - Wikingowie Pisz zajęła 4 miejsce. Startowało 27 drużyn.