REKLAMA
Data dodania: 18.05.2024
Tu nie parkujemy
Kierowcy lekceważą oznakowanie na Mazurskiej
Fot. Piszanin
Wraz z budową ronda Wojska Polskiego -Mazurska- Sikorskiego i z modernizacją ulicy Mazurskiej zmieniło się oznakowanie. Kierowcy zachowują się "po staremu" parkując w niedozwolonej strefie.
W ostatnim czasie, KPP w Piszu otrzymuje zgłoszenia od mieszkańców o problemie dotyczącym nieprawidłowo zaparkowanych samochodów na ul. Mazurskiej w Piszu, gdzie po obu stronach obowiązuje znak B-36 „zakaz zatrzymywania się”. Zgłoszenia w tej sprawie naniesione są także na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, co weryfikowali funkcjonariusze.
We wskazanym miejscu stały trzy nieprawidłowo zaparkowane pojazdy. Był to pojazd marki Peugeot, Mercedes i Volkswagen. Kierowcy tych aut nie tylko popełniają wykroczenie, ale także utrudniają ruch jadących tą drogą samochodów. - komentuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu.
Policjanci przypominają, zwłaszcza mieszkańcom ul. Mazurskiej w Piszu, że wraz z modernizacją tej drogi zmieniło się też jej oznakowanie. Apelują, by stosować się do obowiązujących tam po obu stronach znaków B-36 ,,zakaz zatrzymywania się”.

Źródło: KPP Pisz
Opinie i komentarze

Komentarze (34)

Wszędzie jest burdel w tym mieście gdzie nie spojrzysz a jeśli chodzi o parkowanie to już jest kompletna tragedia. Nie zaparkujesz nigdzie nawet pod urzędami, bo samochody pracowników stoją tam od 7:00 do 15:00 szczególnie przy gminie a petentów mają w nosie niech parkują przy marketach a dalej piechotą. Znam takich urzędników którzy mają do pracy 300 metrów i 20 lat codziennie przyjeżdzają samochodem i zajmują miejsca dla osób które chcą załatwić sprawy. Czas może zrobić z tym porządek bo parkingi przed urzędami to przede wszystkim powinny być dla petentów a nie prywatne miejsce postojowe pracowników.

Bądź urzędnikiem to też będziesz parkować. Ale nie zostaniesz, bo do tego trzeba mieć wiedzę i znajomości. Za krótki jesteś

To samo co obietnicami kandydata na burmistrza Zadrogi będącymi w jednej partii,dziwne jest,że na niektóre wpisy nie można odpowiedzieć,czyżby moderator macza w tym ręce?

Które z obietnic przedwyborczych Pana Andrzeja Zadrogi uważa pani za kłamstwa albo przejawy poniżania,pogardy,arogancji,szczucia,obrażania,hejtu ?

panie antoni-kłamstwo posiada wiele aspektów:niedopowiedzenie,półprawda,oczernianie.....Ale zawsze jest bronią tchórzy.

Czy dobrze rozumiem, że swoje słowa kieruje pani do Andrzeja Janusza Szymborskiego,bo pasują one jak najbardziej do jego sposobu działania?

Nie do pana antoni to adresuję wy z pisu macie taką dziwną logikę poniżania,pogardy,arogancji,szczucia,obrażania,hejt,to są wyznaczniki waszej polityki,nie ma u was rozmowy,debaty,kto nie jest z wami nie jest patriotą.

Może jakieś konkretne zarzuty,bo takie ogólniki,to wyglądają jak cytaty z przemówień polityków koalicji 13 grudnia.

Jakie zarzuty antoni mamy 100 tysięcy elektrycznych aut

A co ja mam wspólnego z tymi obietnicami byłego premiera?

Mamy ale bezrobocie i siłowe Dorabianie nimaca garbem polaka . A pozatym szczęśliwa polska chyba taka do końca nie jest .

Antoni z twoich wpisów wynika,że jesteś fanatykiem tej partii,to twoja sprawa ale to nic nie zmieni,przegraliście w Piszu ponownie wybory.

PiS wygrał wybory do Rady Powiatu Piskiego, w Radzie Miejskiej w Piszu doszło do zdrady potencjalnych koalicjantów (ale tu PiS nie wystawił swojej listy partyjnej,a więc PiS tych wyborów nie przegrał ani nie wygrał, bo nie startował), no i kandydat na Burmistrza Pisza, będący członkiem PiS przegrał wybory w wyniku pewnego rodzaju oszustwa.

Przy Prezesie to wy wszyscy,lokalne pieski Andrzeja Janusza Szymborskiego i Dariusza Kińskiego, jesteście karzełkami . Potraficie tylko kpić z polityka,dzięki któremu PiS wygrał już dziesiąte wybory z rzędu i rządził w Polsce przez 3 kadencję.Przyjdzie jeszcze czas na Burmistrza Pisza z PiS.

Antoni to wygraliście czy przegraliście te wybory ?

Nasz kandydat nie został burmistrzem, ale mamy najwięcej radnych w Radzie Miejskiej. Sytuacja podobnie jak w kraju.Wybory do Rady Miejskiej wygrane, ale nie rządzimy.Natomiast w Powiecie zdecydowana wygrana, należy się pochwała od Prezesa.

Wuc który nie umie założyć zegarka,nie ma prawa jazdy ani karty do bankomatu,nie wie jak stanąć w kolejce w lokalu wyborczym,ja prezes nad prezesy pochwalam cię antoni.

Jak macie najwięcej radnych to powinniście rządzić.

Typowe pisowskie zaprzeczanie rzeczywistości,daj se siana facet przegraluścue i tyle!

Antoni ubierz mundurek,przypnij szabelkę,wsiądź do dorożki i przewietrz się,może ci przejdzie.Boli że pis-du przegrało co?

Niestety nie mam mundurka ani szabelki, nie dysponuję też dorożką. Nie trzeba być zwolennikiem PiS, żeby głosować przeciwko Andrzejowi Januszowi Szymborskiemu i jego koalicjantom ( przykład - postawa Jacka Zarzeckiego, którego nikt nie podejrzewa o poglądy "pisowskie", a który głosował na Andrzeja Zadrogę).

Opozycyjny radny Andrzej Zadroga przyczynił się do tego,że fotel Burmistrza Pisza został zwolniony od Andrzeja Janusza Szymborskiego. Poza tym jako członek PiS w czasie rządów Zjednoczonej Prawicy miał wpływ na to,że Pisz został ujęty w programie "100 obwodnic" ,a także na to,że rozpoczęto prace związane z budową stopnia wodnego na Pisie. Dzięki Jego staraniom Gmina Pisz otrzymała wiele dotacji na różne mniejsze inwestycje.

Ble. Ble

Zapewnienie miejsc parkingowych w mieście należy również do zadań radnego Pisza Zadrogi, chorego na władzę wiecznego kandydata na burmistrza

Kazdy polityk lub startujacy w wyborach jest zadny wladzy i kasy bez wyjatku

Wskaż ,jakie praktyczne możliwości zapewnienia miejsc parkingowych w Piszu ma opozycyjny radny.

Opozycyjny radny Zadroga nie ma żadnych możliwości,nic dla Pisza nie zrobił będąc radnym tylko startuje zawsze jako kandydat.

Zapewnienie miejsc parkingowych w mieście należy do zadań burmistrza Pisza Kińskiego,a nie Andrzeja Zadrogi,szefa opozycji

To kuedy ta opozycja wreszcie wygra?

Nigdy dopóki "szefem" będzie Zadroga.

Przy sklepie mięsnym hest parki ng dla klientów, wjazd w bramę, przy sklepie można się zatrzymać na 15 minut hedt znak z lewej id robda

Nowicki najlepszy starosta!

Andrzej szymborski był najlepszym burmistrzem

Aaaahahaha aaaaahhhhhhhaaaahshaha dobry kabaret

Andrzeja Janusza Szymborskiego ocenili wyborcy, a to że nadal ma wpływ na rządzenie, to jest już wynik jego sojuszu z burmistrzem Kińskim i zdolności "przekonywania" radnych opozycji.

Ludzie jeszcze docenią Szymborskiego i za nim zatęsknią jak to było po kadencji alickiego.

Smiechu warte normalnie hahahah. Knurom nigdy nic niepasuje. Piechotka moze czas zaczac chodzic a nie tylko narzekac a potem po lekarzach chodzic ze zdrowie szwankuje. No pewnie najlepiej nic nierobic tylko pod drzwi urzedu lub sklepu autem podjezdzac jak te wszystkie dziwolongi z kolna u nas w piszu nad jeziorami wjezdzaja samochodami na brzegi prawie do wody ….

Proszę mi wytłumaczyć, gdzie w tym mieście jako turysta mam zaparkować pojazd?niech włodarze albo inni mieszkańcy mądrzy mi odpowedzą na to pytanie...Gdzie?, jasne jeszcze płatne zrobić, kto tym rządzi nigdzie nie ma miejsca, zakazy mieszkańców, pff najlepiej tu nie przyjeżdzać, nie zatrzymywać bo gdzie, o przy cmentarzu tam widziałem i pójde do miasta...

Proponuję parkować na dachach budynków - tam jest jeszcze miejsce dla knurów, których mierzi poruszanie się na własnych nogach.

Na parkingach proszę parkować 😂😂

Dziekuje za madre odpowiedzi, dowiedziałem się jak nic, od nie wiem z piszanina w Kolnie może zaparkować. Są tu poważni ludzie, same trole jak widać....

Gdyby Zadroga nie zbudował kolejnego boiska przy ogólniaku, to byłoby miejsce na parking obsługujący tamtą część miasta.

Przy boisku jest kilkanaście miejsc parkingowych,zazwyczaj nie są zajęte.

Zalecam udać się do okulisty.

Bardzo dobrze ,że powstało to rondo. Rano ok. 8 od ul.Sikorskiego nie można było się włączyć do ruchu. Teraz zupełnie inaczej. Rondo rozwiązało tworzący się tam korek. Należy wprowadzić zakaz parkowania na ulicy Długiej, bo każdy ma tam podwórko, a ludzie zostawiają samochody na ulicy i jeździ się slalomem, co doprowadziło jakieś 2 tygodnie temu do wypadku. Jeżeli odpowiednie służby nie zareagują to kolejny wypadek kwestią czasu.

Dużo dla wprowadzenia płatnych parkingów zrobił Andrzej Janusz Szymborski sprzedając za niezbyt dużą kwotę parking przy kładce

Na ten temat najwięcej do powiedzenia mają Andrzej Rumun& i Antoni,mędrcy z Pisza.

Do Kolo, którego zwoje mózgowe bolą. Miasta nie stać na darmowe parkingi, bo cała kasa poszła na pensje burmistrza,radnych i dyrektorów? Ja wiem, że wczoraj była sobota, ale jak piłeś, to nie pisz.

Nadszedł już chyba czas, aby poważnie rozważyć wprowadzenie stref płatnego parkowania (tak jak się to odbywa w innych podobnych miastach). Nie może być tak, że korzystanie z przestrzeni publicznej nic nie kosztuje. Miasto nie ma obowiązku zapewniania każdemu miejsca parkingowego w nieograniczonej ilości. Zacząć należy id centrum i powoli eliminować ten złom opłatami i zakazami. Totalna patologia jest to co zrobiono z rynkiem - to nie rynek, ale jeden wielki parking (I w dodatku bezplatny). Takich jaj nie na nigdzie. W każdym szanujący się mieście w rynku jest zakaz parkowania, jest to strefa piesza i rekreacyjna oraz zakazany jest nawet wjazd (za wyjątkiem służb publicznych). To samo na osiedlach, też trzeba te kwestie uporządkować i wprowadzić opłaty. Przestrzeń publiczna jest to dobro publiczne - czyli podlegające reglanentacji. Nie jest rola miasta fundowanie darmowych miejsc parkingowych. Jak ktoś chce to niech parkuje na własnej posesji, kupi sobie garaż lub wykupi miejsce postojowe od spółdzielni mieszkaniowej. Inaczej się tej samochodozy nie wyeliminuje. Miasto całe postawione złomem, bez kontroli, bez planu i bez ładu i składu. Ohyda. Jakoś w Giżycku czy Mrągowie (nie mówiąc o większych miastach) można sobie z tym poradzić. Tylko tu jest że wszystkim problem i nie ma odważnego żeby zrobić porządek.

Człowieku, to jest Pisz, wiocha na podlasiu, a nie Warszawa lub inny Kraków, długo myślałem nad tym wpisem?

Nick absolutnie prawidłowy. Pisz to rdzenne Mazury, nie Podlasie. Widać do szkoły było pod górkę i iektorym ciężko byłoby tam dotrzeć nie tylko na piechotę, ale nawet helikopterem. Sugeruje najpierw się doksztalcic, a potem zabierać głos - bo obciach straszny.

Geograficznie może tak, ale mentalnie to bardzo głębokie Podlasie

Wprowadzić nakaz opłaty za parkowanie pod domem i blokiem to zawsze z 300 zł od Piszanina w budrzecie więcej a i tak roboty tu nie ma to przynajmniej będzie powód do przeprowadzenia się do Ełku

Dziadowskie rondo w dziadowskim piszu pelnym zakazów i nakazow nawet gdyby jakis zabląkany turysta chcial sie w piszu zatrzymac to nie ma gdzie zaparkowac

Te rondo to żart. Bardzo małe jest:) A parkować gdzieś trzeba. Spójrzcie proszę na ulicę długą , może tu też zrobicie zakaz:) Tworzycie zakazy ok ale twórzcie też miejsca parkingowe.

Stawianie kolejnych zakazów parkowania, a w zamian brak tworzenia nowych miejsc parkingowych... Taki burdel to tylko w zapyziałym piszu

Te, Piszanin, to jak był artykuł o zarobkach Burmistrza, to puść Pan teraz artykuł o zarobkach wiecznego starosty niezastąpionego. Zachowaj Pan obiektywizma. Choć on pewnie kosi więcej, niż Kiński?

Co za problem. Puścić patrol z bloczkiem mandatów i będzie spokój. Jak mawiał klasyk - czynnik ekonomiczny determinuje postawy społeczne.

I dobrze zakaz jest potrzebny winnych karać na długiej powinno być to samo jedna patolka z interesem dla gowniakow już kiedyś ludziom uprzykrzała życie karać jeszcze raz karać łapy upi.......ć

Wystarczyłby zakaz po jednej stronie. Po obu stronach to za duże restrykcje zwłaszcza przy jednoczesnym ograniczeniu prędkości do 30km/h. A na ulicy długiej z kolei żadnych zakazów.

Brawo, nareszcie!!

Zaorać te wasze ronda i ulice piszaki a wy przesiądźcie się na furmanki,zawszw źle i źle.

Piekna Mazurska nie wiem kto wymyślił te rondo i tak samo zakaz zatrzymywania się, w błoto pieniądze wydane, gdzie mam się wię tam zatrzymać temu sklepy cierpią przed debilizm włodarzy wcześniejszych. Trzeba nie wiem nie mieć oleju w głowie, a teraz gdzie mam zaparkować ani na Woj. Polskiego ani na Mazurskiej to gdzie? nigdzie najlepiej na środku tego nie wiem czegoś ronda, ToiToja tama jeszcze na srodku ustawić i omijajcie, haha

Mieszkańcom ulicy Mazurskiej należałoby strzelić kilka serii mandatów i się towarzystwo uspokoi. Koniec prywaty i blokowania tej inwestycji.

Rondo nowo powstałe to niewypał. Nie to że 2 bańki wydali na inwestycje to nie rozwiązało żadnego problemu na skrzyżowaniu, a wręcz pogorszyło bezpieczeństwo moim zdaniem. Szczególnie wyjazd z ul. Mazurskiej. Co zaś do Wykonawcy to dał niezły popis, nowa droga i od razy zafundował łaty w studzienkach. Wstyd! Swoją drogą ktoś te łaty odbierał i pobrał wynagrodzenie.

Wszyscy tylko marudzić wygrać wybory i zrobić coś pożytecznego dla miasta ,łatwo mówić jak się nic nie robi i stoi pod budką z piwem

A gdzie te budki z piwem,ciulu.

A tam na Mazurskiej w Złotym Rogu, od rana stoją i jedzą śniadanie :))

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt