REKLAMA
Data dodania: 03.07.2024
Urządzenie posiada GPS
56-latek ukradł defibrylator spod budynku starostwa
Urządzenie AED zostało skradzione w nocy spod budynku Starostwa Powiatowego w Piszu. Piscy policjanci dołożyli wszelkich starań, by jak najszybciej je odnaleźć i zatrzymać sprawcę. Po kilku godzinach defibrylator wrócił na swoje miejsce, a 56-letni sprawca kradzieży trafił do policyjnego aresztu.
Na terenie Pisza jest coraz więcej defibrylatorów. Są to bezcenne urządzenia ratujące ludzkie życie. Bulwersujące jest zachowanie osoby, która kradnie coś takiego. Do takiej właśnie sytuacji doszło w piątek (28 czerwca br.) około północy. Nieznany sprawca ukradł defibrylator wartości 6300 zł zamontowany przy budynku Starostwa Powiatowego w Piszu.

Piscy kryminalni błyskawicznie ustalili sprawcę tego czynu, a co najważniejsze odzyskali urządzenie AED, które szybko wróciło na swoje miejsce. W rozwikłaniu tej sprawy pomógł im monitoring.
Sprawcą tej kradzieży okazał się 56-letni mieszkaniec piskiej gminy. Funkcjonariusze znaleźli sprawcę w parku miejskim. W torbie miał skradzione urządzenie, AED było nieuszkodzone, więc szybko wróciło na swoje miejsce. Nietrzeźwy 56-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży. Nie kwestionował swojej winy, ale nie potrafił logicznie wytłumaczyć, dlaczego to zrobił. Powiedział jedynie, że przez przypadek włączył to urządzenie, które zaczęło piszczeć, więc wyjął z niego baterie. Mieszkańcowi piskiej gminy grozi teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. - unformuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu.

Defibrylatory w Piszu montowane są w różnych miejscach objętych monitoringiem. Ustalenie sprawcy zniszczenia lub kradzieży takiego urządzenia to tylko kwestia czasu. Do tego AED mają jeszcze inne zabezpieczenia pozwalające ustalić miejsce ich aktualnego położenia.
Opinie i komentarze

Komentarze (21)

Tak i ty napewno będziesz inicjatorem referendum?

Za rok referendum w sprawie burmistrza i rady

Do kieliszka- a co ty już od rana walisz,wątróbka ci nie wytrzyma.

Zaraz tam nic się nie opłaca - jak pokazuje życie opłaca się uśmiechać i tańczyć. A jak tam dziś Słońce Mazur, czy święci pełnym blaskiem, czy też skrywa się za chmurami. Oczyma wyobraźni widzę taka oto alegorię - tłum uśmiechniętych dzieci tańczy w promieniach Słońca Mazur zumbę skandując jednocześnie jedynie słuszne imię, zaś nad głowami lecą dwa białe gołębie pokoju niosąc przesłanie pionierów świata. Piękne i jakie wzruszające.

W uśmiechniętej polsce może być niedługo więcej takich incydentów!!! Nic się nie opłaca wszystko trzeba zamknąć!!!

Ale czubek jesteś.

Zdejmijcie flagę unijna z polskich instytucji !!To jest Polska ! Unia to mafia skorumpowana mafia mająca na celu zniewolić ludzi i zarobić na tym miliardy !!

Jakoś wszyscy umilkli i nikt nie chce się przyznać, że głosował na Słońce Mazur. Chciałoby się zacytować słowa pewnej piosenki "czy ktoś się przyzna, że w nim jest Dyzma". I to jest kwintesencja tej całej sprawy. Może to i dobrze - może będzie nauczka na przyszłość.

Za rok referendum

Ja pitoli to przecież zrobił praktykujący katolik a więc Kinski nie ma z tym nic wspólnego?.

Jeśli pijaczek z parku, to taki z niego katolik, a dodatkowo praktykujący, jak z rudego prawdomówny i dbający o interesy Polski.

Ale tak - wiem - trzeba łatę przywalić. Najłatwiej być czyimś wyrzutem sumienia.

Podobno w Polsce następująca laicyzacja itd. jak ktoś coś ukradnie to praktykujący katolik. Może to ten nowoczesny niebinarny nibyczlowiek. Utożsamiał się z kablem defibrylatora i musiał go zabrać. Bo razem tworzą piękna parę. Taka to Polskę stworzą nam serduszkowi. Tanie paliwo tani gaz tania żywność i udawane komisje śledcze. Jak tam teraz nie krzyczycie że łamana konstytucja jak policja i specjalni ludzie prokuratury wchodzą do KRS gdzie grzmiące instytucje UE jak to teraz wolnej i nie jest to łamanie prawa???

Dlatego jedyną słuszną partią jest PIS i nasz zbawca narodu,nasze słońce,które nigdy nie zachodzi nasz wódz Jarosław i gdy oni rządzili to nigdy takie rzeczy się nie zdarzały.Nasz wodzu prowadź nas do zbawienia.

NIE GLOSOWALEM NA KINSKIEGO ,!!!!! Niech się wstydzą ci co go wybrali ale oni raczej się nie wstydzą..... oni są dumni bo dalej siedzą w urzędach na swoich stołkach bo to dla nich jest najważniejsze reszta to plew ..

Ja tam się nie dziwię...... odkąd wybrali debila na pierwszego to społeczeństwo też zdebilowalo 😁😁😁😁😁......

Za Szymborskiego w tym parku było to samo. Nikt nie reagował. Mamy nowego burmistrza. To nie jest trudna do rozwiązania sprawa, jak pisał Kieliszek trzeba tylko "chcieć". Ciekawe czy burmistrzowi Kinskiemu i nowej radzie będzie się chciało. To jest wstyd żeby przez całe lata taki stan był tam tolerowany. Panie Kinski dość fotek z sołtysami. Trzeba rozwiązywać problemy.

Władze zapewne podejmą radykalne kroki w tej sprawie.

...i wyrażą głębokie zaniepokojenie

A policja stoi i patrzy się schowana w krzakach.wstyd Piskiej komendzie.tylko wyróżnienia

A do kogo te wszystkie gorzkie żale. Trzeba mieć pretensje wyłącznie do siebie. Jak głosujecie, to tak macie. Czyżby już ludzie mieli dość młodości, niezależności, pomysłów na rozwój, likwidacji układów, transparentności, inwestycji i ogólnie świetlanej przyszłości oraz zumby i rumby? Jak to, po raptem paru miesiącach? Jak to możliwe. Refleksja nieco spóźniona i teraz to zamknąć twarze i utrzymywać wybrańców narodu. Mozecto coś kogoś nauczy (albo i nie). Glosowaliscie na zasadzie "na złość babci odmrożę sobie uszy" to teraz trzeba zjeść te żabę honorowo. Do poprzednich dyskutantów - w każdym mieście są tzw małpie gaje, czyli miejsca schadzek pijakow, ale faktem jest że nie w takiej skali i nie w centrum. Mozna to zlikwidować ale najpierw trzeba chcieć. Samo uśmiechnie się nie wystarczy.

Podobno na mieście już krążą ploty o referendum za rok. Ktoś potwierdzi?

Pisz to upadłe miasto jest meneli przybywa bezrobocie wzrasta myslacy mieszkancy sprzedaja mieszksnia i domy wynosza sie z tego zycia za najnizsza krajowa mlodziez kończy szkole i nikt juz ich tu wiecej nie widzi to jest juz upadle miasto bez przyszlosci nikt niczym sie nie interesuje bo wlasciwie po co i dla kogo to.....

aaa.... znaleźli go w parku miejskiem.... czyli.... wszyscy doskonale wiedzą co w tym parku się wyrabia i jaka to melina. Co tydzień, od poniedziałku do piątku chodzę przez ten park do pracy, w niedzielę do kościoła. Nie widziałem w żadnym innym mieście takich obrazków i takich demoralizujących scen, jak w piskim parku. Menelstwo wszystkie potrzeby fizjologiczne załatwia publicznie , nic ich nie krępuje. Zgorszenie dzieci. Wszystko jest tam zniszczone. Normalny człowiek nie odważy się na tych ławkach usiąść bo część z nich jest okupowana na okrągło przez meneli, albo piją albo tam spią. Dookoła brud niesamowity, kosze pełne butelek, wszędzie potłuczone szkło, kapsle, papiery, coś niesamowitego. Strach przechodzić koło tego nocnego alkoholowego sklepu taka klientela z czerwonymi nosami, opuchniętymi twarzami tam się kłebi. Bluzgi, wrzaski, bójki

małolatów. Nietrudno policji było znaleźć tego złodzieja. Tam w krzakach na okrągło śpią te z czerwonymi nosami. Tam mają swoją noclegownie, barłóg i sterta śmieci widoczna jest doskonale z ul. Młodzieżowej. Z niczym się nie kryją. Wczoraj ludzie wracali z pracy, a jeden leżał pod kładką, kompletnie pijany, jeszcze niedopita wisienka leżałą obok. Spodnie ssunięte, gołą du..a na widoku, ja..ja też. Centrum miasta, ludzie chodzą, dzieci też. Czy w Piszu ktoś się zainteresuje tym co się w tej okolicy wyprawia. Przecież wszyscy doskonale wiedzą, gdzie dla tych lumpów dostępny jest najtańszy alkohol przez 24 h/dobę. Dlaczego władze miasta nie reagują na to wszystko. My płacimy za dewastację miasta, demoralizowane są nasze dzieci, władze miasta pozwalają na to żeby ktoś na tych pijakach robił biznes. To jest po prostu niemoralne, odrażające.

Napisałeś,że przechodzisz codziennie do pracy,stąd obserwacje.W żadnym innym mieście nie widziałeś tego,co w piskim parku,czyli w innych miejscowościach też przechodzisz codziennie przez park w drodze do pracy?

Człowieku, skup się na tym co w tym parku się wyprawia, a nie na rzeczach zupełnie nie istotnych. Takiej patologi i menelstwa jak w centrum Pisza nie ma w żadnym innym mieście. Zapytam się ciebie w jakim mieście widziałeś takie sceny jak Piszu, że w centrum miasta lezą pijani, obnażeni ludzie i w centrum miasta były legowiska i barłogi . Gdzie ty taki chlew widziałeś? W Mrągowie, Ełku, Białej, Orzyszu, Kolnie? Gdzie?

Swój chłop, dobrze prawi. A policja niech odróżnia w parku weekendowe towarzystwo od menelstwa - te gonić. Widok przykry i żałosny klientela hotelowa zapewne zapamięta.

Wszystko zostało napisane - to ten patologiczny nocny produkuje taki klimat parkowy.

Można i trzeba coś z tym zrobić. Policja nie ma bata na tą sytuację - bo zanim ktoś przyjedzie - wszystko pochowane zgrabnie. I zabawa od nowa. To prawda, park to żulerka.

Prawdopodobnie gościu chciał przerobić to na pastucha elektrycznego. Jeden impuls i żaden byk nie przeskoczy do sąsiada.

Podać mu pawulon

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt