REKLAMA
Data dodania: 08.07.2024
Zapracowany weekend KPP Pisz
Ponad 100 policyjnych interwencji
Fot. osp orzysz
21 interwencji dotyczyło zakłócenia porządku publicznego i ciszy nocnej. Zatrzymano 3 kierujących pod działaniem alkoholu. Doszło do 2kolizji drogowych.
6 lipca na DK nr 63 Orzysz - Giżycko kierowca podczas wykonywania manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi.

Fot. OSP Orzysz

Opinie i komentarze

Komentarze (18)

Dobrze,że piszecie o Olszewskim, ludzie sobie o nim przypomną.A dlaczego go tak atakujecie?Gdyby was nie obchodził, jak przez ostatnie 5 lat,to byłoby o nim cicho.A kim jest jego żona, że trafiła na Piszanina?

Tomciu a jak szymbora nie będzie to o kim będziesz pisał?

Szymborski przeżyje nas wszystkich.Pozdrawiam z Grajewa.

O Andrzeju Januszu Szymborskim można pisać jeszcze wiele ale najważniejsze jest jedno że wyborcy uwierzyli że dalsze jego rządy w Piszu doprowadzą do upadku Gminy. Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Andrzej Janusz Szymborski próbował udowodnić,że nie wiedział o kłopotach z PDK , o pękniętym stropie, opóźnieniach w realizacji inwestycji, schodzących z budowy wykonawcach. Zaatakował wykonawcę,mimo tego że na poprzedniej sesji go bronił, domagał się naliczenia kar umownych itd. Uważam że Zadroga i Olszewski działając przez całą poprzednią kadencję (jak twierdzicie) przeciwko Andrzejowi Januszowi Szymborskiemu przyczynili się do jego klęski wyborczej i doprowadzili go na ławę oskarżonych (zresztą nie pierwszy raz, ma już na koncie dwa wyroki skazujące).A co do jego majątku to niech wszyscy wiedzą w jaki sposób się jego dorobił ( analiza oświadczeń majątkowych Szymborskiego została sporządzona przez fachowców ).

Tomek, nie masturbuj się kleską Szymborski ego. Zajmij się lepiej zoną. Pomyśl o dzieciach, stary byk już jesteś. Klęskę ponosisz ty wypisując bzdury i doznając orgazmów na tle Szymborskiego. Prze psi aleś trochę danych z oświadczeń majątkowych nic pozatym. Podsycanie i snucie przez ciebie domysłów na temat Szymbora szkodzi tylko tobie., z czego bardzo się cieszę. Czy starosta Remfeldt wie z ki ma doczynienia?

Ja tam uważam, że Tomasz Olszewski pisze te monologi. On w ogóle ma frustracje życiowe spowodowane odejściem z Urzędu Miejskiego w Piszu. Pisze o o majątku Szymbora sprzed 20 lat jakby to miało coś wnieść. Przecież już to kiedyś opozycja kiedyś poruszała. Zglosili to też chyba i g....o wykazało. Zresztą Szymborskiego po dziś dzień jeszcze ciągają po prokuratorach bo Zadroga zgłosił. Zadroga też widać ubolewa. Tomek napisz jeszcze coś o Szymborskim. Czekamy?

Za rok referendum

Ale trzeba mieć zryty łeb i tyle nienawiści jest w "naszym"Antonim,ale cóż to daje mu energię,bez tego nie może żyć,dzień bez myślenia o byłym burmistrzu jest dla niego dniem straconym.Życzę Antoniemu dużo zdrowia oczywiście psychicznego.

A o którym Antonim piszesz?O tym, który krytykuje byłego burmistrza, obecnego radnego( mającego nadal poważny wpływ na to ,co dzieje się w naszej gminie) czy o tym, który atakuje byłego sekretarza, który od 5 lat zniknął z życia politycznego gminy Pisz i nie ma żadnego wpływu, na to co się w niej dzieje?

A karma zawsze wraca.

A teraz może coś o majątku Andrzeja Janusza Szymborskiego.Zachodzą wątpliwości co do legalności przyrostu majątku wykazanego przez Andrzeja Szymborskiego w jego oświadczeniach majątkowych. Z ich treści wynika bowiem, że na koniec 2005 r. posiadał on 38.500,00 zł środków pieniężnych w walucie polskiej, jeden dom o wartości 400 tys. zł, grunty rolne (10,44 ha) o wartości 31.300,00 zł, działkę zabudowaną warsztatem o wartości 300 tys. zł, samochód ciężarowy Skoda Octavia, r. prod. 2002, na zakup którego zaciągnął kredyt - do spłaty ok. 19 tys. zł. Jedynym wykazanym dochodem było wynagrodzenie burmistrza w wysokości 107.550,03 zł. W kolejnym oświadczeniu, już jako radny Gminy Pisz (z 22.12.2006 r.) wykazał wzrost środków pieniężnych do 54 tys. zł, spłatę kredytu, dane dot. pozostałych składników majątkowych nie uległy zmianie. Jedynym wykazanym dochodem było wynagrodzenie burmistrza (do 27.11.2006 r.) w wysokości 109.412,97 zł. Na koniec 2007 r. środki pieniężne zmniejszyły się do 30 tys. zł, natomiast podwoiła się wartość domu do 800 tys. zł, pojawiło się mieszkanie o pow. 30 m.kw. o wartości 50 tys., wzrosła wartość gruntów rolnych do 60 tys. zł, a wartość działki zabudowanej warsztatem wzrosła do 400 tys. zł. Jedynymi dochodami była dieta radnego w kwocie 3.309,76 zł, dochód z gospodarstwa rolnego w kwocie 5.661,06 zł i dopłaty rolnicze w kwocie 5.661,06 zł. W świetle powyższego oczywistym jest, że wzrost wartości składników majątkowych łącznie o prawie 600 tys. złotych nie znajduje pokrycia w ujawnionych dochodach (posiadane środki pieniężne zmniejszyły się o 24 tys. zł, zobowiązań nie wykazano). Brak pokrycia w ujawnionych dochodach pogłębił się w kolejnych oświadczeniach. Wg stanu na koniec 2008 r. Szymborski nabył kolejny dom o wartości 500 tys. zł, a jego zasoby pieniężne uszczupliły się do 5 tys. zł (spadek o 25 tys. zł). Jednymi dochodami była dieta radnego w kwocie 8.368,00 zł, dochód z gospodarstwa rolnego w kwocie 8.534,35 zł i dopłaty rolnicze w kwocie 5.794,88 zł, zobowiązań nie wykazano. Na koniec 2009 r. nastąpił wzrost środków pieniężnych do 12.500,00 zł (o 7.500,00 zł) oraz wartości tych samych gruntów rolnych do 160 tys. zł (o 100 tys. zł), przy braku kredytów i osiągniętych dochodach w kwotach: 8.737,00 zł - dieta radnego, 7.904,00 zł - dochód z gospodarstwa rolnego i 12.315,00 zł - dopłaty rolnicze. Wg oświadczenia na rozpoczęcie II kadencji burmistrza (XII.2014 r.) wartość tych samych gruntów rolnych wzrosła do 230 tys. zł (o 70 tys. zł), a wartość działki zabudowanej budynkiem usługowym - do 450 tys. zł (o 50 tys. zł).

Oczywiście do końca tak nie było ale jakoś muszę się bronić.

Tomek nie napiszesz nic o Szymborski? Dziwne? Chorujesz? Czy dałeś się na spokój? Może starosta grajewski przywołał cię do porządku.

Swoim komentarzem o nasyceniu ironicznym w stronę Pana Olszewskiego próbujesz nieudolnie, ale znanymi już nam tutaj sposobami - "odwrócić kota ogonem". Pozwól mi zgadnąć... człowiek z bliskiego otoczenia największego szkodnika naszego miasta w ostatnim dziesięcioleciu, typa z dwoma wyrokami i trzecim w drodze, chorego na władzę Andrzeja Sz?

A jeśli jesteś po prostu tak tępy, że nie potrafisz używać internetu do innych celów poza hejtowaniem i trollowaniem - to proszę - specjalnie dla Ciebie oraz wszystkich innych zainteresowanych - jeden z prawdziwych powodów odejścia Pana Tomasza z pracy dla Gminy Pisz:

"Prawdopodobnie nauczony (ówczesny burmistrz Szymborski) doświadczeniami wynikającymi z dwukrotnego skazania go za czyny popełnione w trakcie kadencji 2002-2006 postanowił pozostawić sobie podejmowanie decyzji, w tym często również w najdrobniejszych sprawach, ale odpowiedzialnością za ich podejmowanie przez siebie chciał obciążyć inne osoby. Polegałoby to na tym, że np. decyzję o zwolnieniu pracownika podejmowałby Pan Szymborski, ale podpisać ewentualne wypowiedzenie musiałby Sekretarz Gminy, mimo tego, że nie zgadzałby się z tym wypowiedzeniem np. jako niezgodnym z prawem. Podobnie byłoby np. z udzielaniem zamówień publicznych - Pan Szymborski decydowałby o wyniku postępowania, ale formalnie odpowiadałby za to Sekretarz Gminy podpisujący dany dokument, nawet w przypadku gdyby taki wynik był niezgodny z prawem. Działając w ten sposób Pan Szymborski, w razie stwierdzenia przez właściwe instytucje przypadków naruszania prawa, uwolniłby się od odpowiedzialności mówiąc, że on na ten temat nic nie wie, a odpowiada ten, kto podpisał dany dokument. W trakcie jednej z rozmów uprzedził mnie o zamiarze takiego postępowania, mówiąc, że nawet gdybym powołał się na jego ustne polecenie wykonania określonej czynności, on zaprzeczy, że wydawał takie polecenie."

Przepraszam czytelników za offtop. Zwalczajmy ciemnotę, zanim rozleje się to plagą w tym miejscu.

o widzę że Tomasz Olszewski nie śpi i się tłumaczy. Pamiętaj Tomek: "tylko winny się tłumaczy". W twoim wypadku stosuję tę zasadę na 100%. Ból nadal jest u ciebie i tak ma być!!!

Chawudepe kończy się tam, gdzie poszkodowani jesteście Wy lub ktoś Wam bliski

Tak to mądre a mądrego milo sie czyta

Chuck Norris, jakiś kolejny mądry, jasne po co policja, niech jeżdżą złomami Ci dziecko zabiją to zmienisz zdanie, idiotów rajdowcy, bez tłumików, małolatów na hulajnogach uciekajcie wszyscy bo ja jadę, zimny łokieć jeszcze i muza łup łup i wszyscy słuchajcie bo ja auto prowadzę. Można pawia puścić odpala skuterki, bez tłumika motorowerki i ja jadę, łup łup

Widzicie dla koła auto 10 letnie to już rzęch ,ty chyba jakiś nowobogacki co albo jakiś milicjant.Dobrze 100 interwencji to powinni mieć codziennie i to do południa, po południu 1300 ,bo jeździć w samochodach i marnować pieniądze ,nasze pieniądze,i wozić spasione dupska tylko potrafią ,jeżdżę i szukają ofiar.Przydalby się drugi Meksyk tam się z nimi nie pierniczą.

Głowa i rozsądek to jest dla mądrych. Dla głupich oraz socjopatow (a takich coraz wiecej) nie mają znaczenia żadne racjonalne argumenty. Tego rodzaju osoby uważają to za słabość i działa na nich wyłącznie realna groźba wysokich mandatów i dolegliwych sankcji. Tak pracuje zwyczajnie ich mózg. To taki typ i nie da się tego zmienić. Chyba że elektrowstrzasami lub psychotropami. I coraz więcej różnych dziwnych gnojkow w 10 letnich rzęchach z dziurawionymi tlumikami. To już jest plaga i trzeba z tym walczyć jak z chorobą społeczną. Twardymi metodami. Inaczej rozsieje się to niczym chwast.

Ludzie co Wy wypisujecie?!, jakie radary co jeszcze ?? wystarczy głowa rozsądek, nie na złamanie karku jechać, są znaki to się do nich stosuj i nie będzie tragedii, prawo jazdy masz jedna z drugim to się naucz przepisów jak nie nauczyli. A ewenement zawsze się znajdzie, co nie ma w głowie to ma w gazie. A nie lepiej 10 min wcześniej wyjechać nie bo zbawi i są efekty. Także powodzenia na trasie, bo mózgu nie macie a jezdzicie.

W samym centrum na samym srodku w centralnym punkcie tego upadlego miasta kibel smierdzacy stoi no brawo brawo super wizytowka zamiast fontanny smierdzacy kibel

Bo to psze pana atrakcją taka kto 5 minut w środku wytrzyma to randkie z bubusiem ma takie końskie atrakcje na szpilkach

panie w sniopkach anteny 8 G chco robić a ty z kiblem wyskakujesz to będą atrakcje dopiero

Ok pod warunkiem że skończy się też z patologia policji. Gdy muszą wyrobić mandaty stają w miejscach gdzie ustawiono z d.. ogranicznik i wystawiają po 300zl za przekroczenie prędkości o 11 km. Jedziesz swobodnie do 90 nagle na 100m ogranicznik do 50 km czyste pole musisz gwałtownie hamować, a tu cyk kozaczek i mamy cię bo na wysokości znaku miał pan 62 i nie ma znaczenia że prędkość się zmniejszała z powiedzmy 87 km. Uzasadnienie nakaz jest od tego miejsca i ma być tyle ile na znaku. Jak gowniaki ścigają się złomami po mieście i tną po 100 i więcej nigdy miśków nie ma.

A to zgoda. Chodzi o eliminacje debili z dróg.

Koło unijna szpica poszedł won do Niemców !Tu jest wolna polska tu się zapiełdała ile maszyna daje a ty cicho bo .... No ...

Kiedy wreszcie będę zamontowane na DK 58 na odcinku Pisz - Ruciane oraz DK 63 na odcinku Pisz - Giżycko radary do odcinkowego pomiaru prędkości i co samorządy robię w tym zakresie, aby skłonić zarządcę drogi do montażu tych instalacji.

Na różnego rodzaju socjopatow i gnojkow niecdziakaja żadne argumenty prócz sankcji oraz konfiskowania blachosmrodow. Tylko kara i skrupulatna egzekucja komornicza.

Najlepiej niech zamontują na twojej drodze do pracy

Jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem, biorąc pod uwagę ilość debili i socjopatow poruszających się ta droga. A tak a'propos - sugeruje wyjeżdżać do pracy 15 minut wcześniej, a nie zap... potem na złamanie karku. Tego rodzaju wypowiedzi potwierdzają tylko konieczność stosowania zdecydowanych działań i maksymalnych restrykcji, jak też podniesienia taryfikatora 3 - 4 krotnie. Jeden mandat za 5 - 10 tysięcy i wszyscy by jechali grzecznie jak po sznurku i wolniej niż wynika z prędkości administracyjnej. Na socjopatow nie działają żadne inne argumenty. Jedynie argument wysokich mandatów, sankcji i zabierania prawa jazdy etc. Te patologie należy tepic niczym choroby zakaźne.

Zgadzam się z Panem - to co tam się potrafi dziać to masakra. Dodajmy jeszcze brak ścieżki rowerowej przez co rowerzyści jadą z duszą na ramieniu jak chcą odwiedzić dwa miasta gminne w powiecie. Do każdego miasta w powiecie piskim powinna prowadzić ścieżka rowerowa.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt