REKLAMA
Data dodania: 22.09.2023
Wsparcie dla SOR-ów z Funduszu Medycznego
Ponad 3,5 mln na doposażenie i adaptację pomieszczeń piskiego SOR-u
Do piskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego trafi 3 747 332 zł. 20 września odbyło się oficjalne przekazanie promesy.
Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 19 września 2023 r., Minister Zdrowia Katarzyna Sójka ogłosiła listę rankingową konkursu na wsparcie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych z Funduszu Medycznego.

Program wsparcia ratownictwa medycznego ma na celu modernizację i doposażenie SOR-ów i współpracujących z nimi pracowni diagnostycznych. Suma wydatkowana przez Ministerstwo Zdrowia w tym programie wyniesie 1,5 mld zł. Szpitalne oddziały ratunkowe mogą w jego ramach otrzymać od 2 do 15 mln zł. Pieniądze te przeznaczone będą na nowoczesną i łatwą w użytkowaniu aparaturę. Trafią także na zakup sprzętu przyspieszającego diagnostykę, która skróci powrót do zdrowia, a często uratuje życie.

Do konkursu przystąpiło 207 wnioskodawców, spośród których wybrano 152 projekty. W tym gronie znalazł się wniosek przygotowany przez Zespół Szpitala Powiatowego w Piszu.

Janusz Cieszyński – Minister w Ministerstwie Cyfryzacji wraz z Małgorzatą Kopiczko Senator RP oraz Jerzym Małeckim – Posłem na Sejm RP przekazali w środę, 20 września Markowi Skarzyńskiemu - Dyrektorowi SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu promesę na doposażenie i adaptację pomieszczeń SOR.


W spotkaniu uczestniczyli również starosta Andrzeja Nowicki, Waldemar Brenda, Małgorzata Karpińska-Karwowska – Naczelna Pielęgniarka SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu, lekarze - Janusz Górski – Radny Rady Powiatu Pisz i Michał Okuniewski koordynator SOR-u oraz pracownicy SOR.
 
Pozyskane w ramach projektu pieniądze posłużą przede wszystkim na unowocześnienie diagnostyki szpitalnej - wymiana tomografu oraz doposażenie w nowoczesny sprzęt ratujący życie oddziału ratunkowego.

Źródło: Starostwo Pisz, poseł J.Małecki
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Takim

Nawet wspolnik cieszynski jest wspolnik szefa szumowskiego ludobojcy Polakow podczas plandemii.

AA.

A 100 mld zł. odebrane Polakom i oddane przez garbate nosy z kne-sejmu UPAdlińcom. Jeszcze prawnuki śpiącego i otumanionego narodu będzie spłacać jako niewolnicy. To nam szykują PO-PISdzielcy.

enfant terrible

Ten pisowski politruk stosuje najohydniejsze taktyki z podręczników do politycznej manipulacji. Zamiast posłowaniem, powinien zająć się marketingiem politycznym - na swoim koncie ma sam pijar, bez osiągnięć społecznych.

Promesa

Już dzisiaj ogłaszam, że jestem olimpijczykiem ze złotym medalem w 2024 roku. Domagam się, aby już teraz przyznać mi rządową nagrodę pieniężną.

Andrzej

To już należy się Tobie emerytura sportowa.

Daniel

Zamiast rzucac promesami,niech lepiej powie kto sprowadzal zboze z ukrainy.

Olo

Promesa - przyrzeczenie, obietnica dokonania

określonej czynności lub spetnienia określonego

świadczenia, a także zobowiązanie organu

państwowego do wydania decyzji po dopetnieniu przez

zainteresowanego odpowiednich formalności. Jest to

jednocześnie nazwa dokumentu zawierającego takie

przyrzeczenie. Wikipedia.Czyli jest to pic na wodę przed wyborami,obiecanki cacanki a głupiemu radość.Ciekawe skąd wezmą kasę.

Xxx

Pan minister Cieszyński jest jedynką w naszym okręgu i od razu znalazły się pieniądze na szpital. Niestety, taka jest prawda, tutejszy poseł niewiele znaczy w centrali. Może i dobrze, że mamy wybory, przynajmniej piszanie coś na tym skorzystają. Swoją drogą, przy wyborze kandydata na posła sprawdzam kim on jest, jakie ma wykształcenie, czy udziela się społecznie, czy jest aktywny politycznie, itd. Niestety, piski kandydat jest cieniutki i dlatego na listach jest outsiderem. O innych kandydatach z pozostałych ugrupowań nic nie wiem i dlatego cisza. Muszę nadstawić uszu i wtedy może coś napiszę.

Wyborca

no jak to nic nie wiesz, a Sobiechowa ta od pdku, przecież znasz ją. Napisała radnym, że nie wie ile będzie kosztowała ta budowa i kiedy zostanie zakończona. Startuje z list PO. Jakie zalety widzisz u tej osoby bo ja żadnych?

Andrzej

Przecinanie wstęg skończyło się wobec tego należy rozdawać promesy ? A może dać wolną rękę szpitalom one zakupią potrzebny im sprzęt a zapłaci państwo bez zbędnych senatorów, posłów i innych przecinaczy wstęgi.

PiSowscy manipulatorzy

typowe „dzielenie skóry na niedźwiedziu”

inwestycje widmo

Banda kabotynów przed wyborami ogłasza sukces czegoś czego jeszcze nie ma. Żałosne.

Rozczarowany

Są! Są wstęgowi, jest i poseł, jest i etatowy członek zarządu. Za moje i Wasze pieniądze ci ludzie są ustawieni. Brawo, głosujcie na nich dalej i wypruwajcie żyły na etacie. Młodzi Piszanie, wyjeżdżajcie stąd jak najdalej, my starzy jakoś już dożyjemy i zdziadziejemy w tym skansenie

Janzzamku

Ciekawe w jakim ogólniaku zrobił maturę starosta i w jakim okresie czasu ukończył naukę

ŚMIESZEK

Ciekawe jest to, że wszędzie jest informacja, że skończył studia na Wydziale Prawa... Tylko nigdy nie ma wymienionego kierunku studiów :) Każdy mający minimum wiedzy wie, że na Wydziale Prawa znajduje się więcej, niż ten słynny kierunek PRAWO

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt