REKLAMA
Data dodania: 11.11.2018  |  wyświetlenia: 3426
Piski Chór Kameralny dla Niepodległej
Koncert Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich

You can skip ad in

Pomiń reklamę >

0:00

/

0:00

EMBED THIS PLAYER
COPY

DOWNLOAD STARTED!

Piski Chór Kameralny pod dyrekcją Lecha Ostrowskiego wystąpił z Koncertem Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich z okazji 100-lecia niepodległości Polski.
W sobotę, 10 listopada w Społecznym Ognisku Muzycznym w Piszu rozbrzmiewały najpiękniejsze pieśni patriotyczne - była Pierwsza Kadrowa, Legiony, Rozkwitały pąki białych róż... Rotę i Mazurek Dabrowskiego odśpiewano na stojąco.
To wyjątkowy moment w dziejach polskości, który postanowiliśmy uczcić w taki właśnie sposób - mówił Lech Ostrowski - Patriotyzm w piosenkach zaznaczał się od zarania dziejów. Zawsze w tych najtrudniejszych chwilach Polacy śpiewali. Śpiewali o miłości, wolności i pokoju. Piski Chór kameralny przypomniał tylko kilka najważniejszych utworów.Ale nie tylko członkowie chóru zaangażowali się wokalnie, licznie zgromadzeni goście wtórowali, bo nie da się milczeć, gdy słychać tak ważne słowa.
Dziękujemy za te wzruszenia, których nam dostarczyliście - mówili mieszkańcy - to piękne, co mogliśmy usłyszeć i czego byliśmy świadkami.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt