Data dodania: 04.08.2009  |  wyświetlenia: 3837
Piękne zwycięstwo piskiej Piłeczki
Piękne zwycięstwo piskiej Piłeczki
MUKS Piłeczka Pisz pokonał w towarzyskim meczu drużynę TTG Phoenix Straubing z Niemiec 17:10

MUKS Piłeczka Pisz pokonał w towarzyskim meczu drużynę TTG Phoenix Straubing z Niemiec 17:10.

Kilka godzin trwała sobotnia rywalizacja pomiędzy zawodnikami Piłeczki i Phoenixa. To już trzecie spotkanie obu drużyn. Goście z Niemiec odwiedzili Pisz już po raz drugi, a 4 lata temu to piscy tenisiści stołowi złożyli wizytę w niemieckim Straubingu.

Willin Lippe ( w granatowej koszulce) okazał się najlepszym zawodnikiem TTG Phoenix.
Zawodników, publiczność i zaproszonych gości, wśród których była wiceburmistrz Pisza Grażyna Leszczyńska, serdecznie powitał prezes Piłeczki Henryk Żęgota. Następnie głos zabrał Witold Szczech, który krótko opowiedział historię spotkań obu drużyn.

Przed rozpoczęciem rozgrywek wiceburmistrz wręczyła członkom drużyny Phoenix pamiątkowe upominki z logo Pisza.

- To był bardzo dobry sparing. Dobrze jest trenować z nowymi przeciwnikami, zwłaszcza jeśli są oni na tak wysokim poziomie jak nasi dzisiejsi rywale - mówi Paweł Zieliński, czołowy reprezentant Piłeczki, który w sobotnie popołudnie stoczył jeden z najzacieklejszych pojedynków spotkania - Najbardziej zaskoczył mnie Willin Lippe, który mimo swojej postury okazał sie świetnym zawodnikiem. Sprawił mi niemałą trudność ponieważ jest leworęczny. Udało mi się go pokonać 3:2, ale mecz był bardzo zacięty i wyrównany.

Za najlepszego zawodnika drużyny niemieckiej uznano wspomnianego już Willina Lippe, a najlepszym zawodnikiem Piłeczki został Waldemar Pawelczyk. Za wygraną, 17:10, piski klub otrzymał Puchar, który zawodnicy przekazali swoim gościom ze Straubinga, jako wyraz uznania i podziękowanie za przyjazd do Pisza.

W najbliższy poniedziałek zawodnicy Piłeczki Pisz wyjadą na obóz do Olecka, gdzie przez tydzień będą trenować z kadrą województwa warmińsko-mazurskiego i wicemistrzynią Polski Moniką Pietkiewicz. Będzie to jeden z etapów przygotowań do sezonu, który rozpocznie się w październiku. Tenisiści mają nadzieję na awans do II ligi.


 

Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt