Data dodania: 26.07.2019  |  wyświetlenia: 561
Na ratunek trzem tonącym - ćwiczenia ratownictwa wodnego
Akcję przeprowadzono na jeziorze Jegocin. Celem ćwiczenia było przypomnienie i utrwalenie zasad ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym i specjalistycznym.
Scenariusz ćwiczenia zakładał tonięcie trzech osób na jeziorze. Dwie z nich przez pewien okres czasu utrzymywały się na powierzchni wody, trzecia zaś wskutek utraty sił poszła na dno.

Działania z zakresu ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym jednostki JRG z Pisza polegały na dotarciu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu do wody w suchym skafandrze ratowniczym zabezpieczonym linką oraz wydobycie na brzeg osób unoszących się na wodzie - relacjonuje st. kpt. Grzegorz Kuliś, Oficer Prasowy KP PSP w Piszu - Po wydobyciu, osobom poszkodowanym została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc, po czym zostali przekazani dla Zespołu Ratownictwa Medycznego (ZRM).
Foto: kpt. Jakub Tutka KP PSP Mrągowo.

Zadaniem drugiego zastępu byłoo oznakowanie z łodzi hybrydowej prawdopodobne miejsce utonięcia i oczekiwanie na przybycie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG Mrągowo.

Zastęp z Mrągowa zakotwiczył łódź w pobliżu miejsca wskazanego wcześniej i wprowadził do poszukiwań płetwonurka, który po kilku minutach odnalazł osobę poszkodowaną. Została ona podjęta z wody, udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano dla ZRM.

To jeszcze nie koniec akcji. Scenariusz ćwiczeń zakładał również zasłabnięcie nurka pod wodą i przeprowadzenie akcji ratunkowej.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt