Data dodania: 25.09.2020  |  wyświetlenia: 1239
22-letni motorowerzysta uciekał przed policją. Był pod działaniem narkotyków
W czwartek (24 września br.) przed godz. 20.00 policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie, pełniąc służbę na terenie gminy, zauważyli jadącego ze znaczną prędkością motorowerzystę. Wiele wskazywało na to, że znajduje się on pod działaniem alkoholu.
Jadąc radiowozem oznakowanym funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydając motorowerzyście polecenie do zatrzymania się. Ten wyraźnie przyspieszył wjeżdżając na drogę szutrową, gdzie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i przewrócił się wraz z motorowerem. Mężczyzna nie doznał obrażeń.
Motorowerem marki Romet kierował 22-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Mężczyzna nie był pod działaniem alkoholu. Wiele wskazywało na to, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Badanie testerem wykazało, że 22-latek kierował motorowerem będąc pod wpływem marihuany. W tej sytuacji pobrana mu została krew do dalszych badań - informuje nadkom. Anna Szypczyńksa, oficer prasowy KPP w Piszu.
W trakcie wykonywania czynności z udziałem motorowerzysty policjanci znaleźli w jego kieszeni srebrne zawiniątko, w którym był susz roślinny oraz woreczek strunowy z białą substancją. Wstępne badania wykazały, że jest to marihuana i amfetamina, które zostały zabezpieczone.

Sprawdzając dane personalne 22-latka w policyjnych bazach danych funkcjonariusze ustalili, że ma on orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obowiązuje go od września 2019 roku przez trzy lata, czyli do 2022 roku. W tej sytuacji policjanci zdecydowali o zatrzymaniu motorowerzysty w areszcie. Lista jego zarzutów będzie długa. To złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz naruszenie przepisów o ruchu drogowym. Jeśli badanie krwi potwierdzi zawartość środków odurzających w organizmie 22-latka usłyszy też zarzut kierowania motorowerem pod działaniem narkotyków. Jeżeli okaże, się, że zabezpieczone przez policjantów substancje to rzeczywiście marihuana i amfetamina dojdzie do tego jeszcze zarzut posiadania środków odurzających. Mieszkańcowi gminy Ruciane – Nida grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt