Data dodania: 06.09.2019  |  wyświetlenia: 2056
18-latek posiadał w szkole narkotyki
Podręczniki, przybory szkolne, amfetamina i marihuana
W czwartek (5 września br.) policjanci zostali wezwani do jednej ze szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu piskiego. Otrzymali bowiem zgłoszenie, że 18-letni uczeń jest prawdopodobnie pod działaniem narkotyków. Na miejsce wezwane zostało także pogotowie ratunkowe, które zabrało nastolatka do szpitala na obserwację.
Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia policjanci ustalili, że 18-latek nagle źle się poczuł. Nastolatek przyznał się, że zażył jakiś biały proszek prawdopodobnie amfetaminę. Woreczek strunowy z tą substancją wypadł z kieszeni jego spodni.

W trakcie wykonywania dalszych czynności w tej sprawie funkcjonariusze znaleźli w plecaku 18-latka susz roślinny. Ukryty był torebce po chusteczkach higienicznych. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. Zarówno biały proszek, jak i susz został zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Nastolatek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzut posiadania środków odurzających w postaci konopi indyjskich. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą, że zabezpieczony biały proszek to także narkotyki, wówczas 18-latek usłyszy drugi zarzut.

Posiadanie środków odurzających jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt