Data dodania: 04.05.2021  |  wyświetlenia: 806
Przebił opony w aucie żony i syna
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
40-latek w ataku złości poprzebijał nożem opony w samochodzie żony i syna. Został zatrzymany i usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną.
W niedzielę (2 maja br.) policjanci piskiej prewencji interweniowali w jednym z mieszkań na terenie gminy. Kobieta zgłosiła, że nietrzeźwy mąż się awanturuje.

Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającą i jej 40-letniego męża znajdującego się pod działaniem alkoholu. Policjanci ustalili, że mężczyzna wszczął kolejną awanturę domową. Tym razem powodem było to, że żona i syn odmówili mu pieniędzy na zakup alkoholu. Zdenerwowany 40-latek wziął wówczas nóż i poprzebijał opony w dwóch samochodach stojących przed domem, a należących do żony i syna. W tej sytuacji sprawca przemocy został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jego żona złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przez męża przestępstwa znęcania się nad rodziną.
Z relacji zgłaszającej wynikało, że mąż od około 5 lat stosował przemoc psychiczną nad nią oraz ich synem, który obecnie ma 20 lat. Małżonek, będąc pod działaniem alkoholu, często bez powodu wszczynał awantury, wyzywał ich, krytykował i poniżał. Do tego włączał głośno muzykę utrudniając zaśnięcie. Wyganiał też pokrzywdzonych z domu, a małżonkę z łóżka w wyniku czego zmuszona była spać na podłodze.- informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu.
Na podstawie zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego śledczy przedstawili 40-letniemu mieszkańcowi piskiej gminy zarzut psychicznego znęcania się nad żoną i synem.

Za popełnienie tego przestępstwa 40-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt