Data dodania: 09.11.2022  |  wyświetlenia: 1688
Sprawdź wydarzenia z okazji Święta Niepodległości
Patriotyczny koniec tygodnia. Wybierz wydarzenie, którym uczcisz 11 listopada
Już w czwartek, 10 listopada rozpoczną się wydarzenia, mające uświetnić rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Będą koncerty, rozgrywki sportowe i imprezy towarzyszące. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi
Wydarzenia 10 listopada

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście zainauguruje koncert organizowany przez Muzeum Ziemi Piskiej. Słowno-muzyczny program pt. ”Upragniona Wolność” zaprezentują artyści zaproszeni przez dr Anetę Karwowską, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. Zebrani usłyszą nie tylko pieśni patriotyczne i żołnierskie, ale także poezję i prozę niepodległościową oraz wspomnienia z Pamiętników Powstańców.

Najsłynniejsze polskie pieśni patriotyczne wykonają śpiewacy klasyczni – Anna Nadwodna i Krzysztof Ciupiński, przy akompaniamencie Adama Sychowskiego. Towarzyszyli im będą Katarzyna Soja, która przedstawi tło historyczne, a także okoliczności powstania utworów, oraz aktor telewizyjny i teatralny Jacek Borkowski, interpretujący poezję i prozę niepodległościową.

Koncert odbędzie się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości – 10 listopada o godz. 17. 00 Miejscem będzie sala konferencyjna Hotelu Joseph Conrad, która gościła już wydarzenia organizowane przez Muzeum Ziemi Piskiej. Wstęp na spotkanie jest wolny, ale przewidziano ograniczoną liczbę miejsc.


Wydarzenia 11 listopada

11 listopada w hali sportowej SP 4 rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

11 listopada w sali sportowej SP 1 rozegrany zostanie mecz koszykówki


Piska Pozycja Ryglowa proponuje zwiedzanie schronów. Zbiórka przy ul. Nidzkiej


O 16.30 na Placu Daszyńskiego Śpiewamy dla Niepodległej!


Piski Dom Kultury zaprasza Państwa na Koncert Pieśni Patriotycznych i Niepodległościowych
w wykonaniu solistów i zespołów działających przy Piskim Domu Kultury. Koncert odbędzie się 11 listopada o godzinie 19:00 w Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Piszu.


12 listopada

Stowarzyszenie strzeleckie "Kulik"przy współpracy ze Stowarzyszeniem strzelecko-sportowym "MAGNUM"zapraszają na zawody z okazji Święta Niepodległości.  Start godzina 9.00.


Wszystkie wydarzenia zostały zamieszczone w kalendarzu wydarzeń Piszanina.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt