Data dodania: 18.09.2020  |  wyświetlenia: 6461
Mamy komentarz posła Małeckiego
Poseł Jerzy Małecki zawieszony w prawach członka PiS
Szef komitetu wykonawczego partii Krzysztof Sobolewski ogłosił listę nazwisk osób, które zostają zawieszone w prawach członka partii. Jedną z osób jest poseł piski Jerzy Małecki.
Zawieszenie w prawach członka PiS było następstwem głosowania przeciwko ustawie o ochronie zwierząt - tzw. Piątki dla zwierząt. Jerzy Małecki był przeciwny wprowadzeniu ustawy chroniącej zwierzęta i sprzeciwił się tzw. dyscyplinie partyjnej.

Choć nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt w Polsce została w czwartek przegłosowana i przyjęta przez Sejm, wielu posłów PiS opowiedziało się przeciwko pomysłowi Jarosława Kaczyńskiego. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki szybko ogłosił, że zostaną wobec nich wyciągnięte konsekwencję.

Piątka dla zwierząt zakłada wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Ogranicza też tzw. ubój rytualny w Polsce, zwiększa kompetencje organizacji pozarządowych i ogranicza trzymanie zwierząt na stałe na uwięzi.

Komentarz Jerzego Małeckiego dla Piszanina: 
Zagłosowałem zgodnie z własnym sumieniem i interesem Polski. Byłem świadomy zagrożenia, które wiązało się z podjętą decyzją. Tuż przed głosowaniem dostaliśmy ostrzeżenie, że ten kto zagłosuje przeciw ustawie poniesie konsekwencje partyjne. Jako członek Komisji Rolnictwa, dzień wcześniej dyskutowałem nad wprowadzeniem zmian w treści ustawy. Wszystkie propozycje wniesione przeze mnie, a korzystne dla rolników, zostały odrzucone.

Nie zgadzam się z treścią ustawy z prostego powodu - pod piękną nazwą Ochrony Praw Zwierząt kryją się bardzo niebezpieczne zapisy godzące w polskie rolnictwo. Polski rolnik poniesie ogromne straty z tytułu zakazu uboju rytualnego. Eksport polskiej wołowiny przynosi około 1,5 mld złotych. W związku z wprowadzeniem ustawy zakazującej m.in. tego typu uboju, pieniądze trafią na zagraniczne rynki. Bydło będzie masowo wykupywane i wywożone do krajów, które nie wprowadziły uboju rytualnego. Temu jestem przeciwny.

Mam nadzieję, że moje argumenty zostaną wysłuchane przez kierownictwo PiS i zostanę przywrócony w prawach członka partii. Niezależnie od decyzji będę dalej działał w zgodzie z własnym sumieniem i dla dobra interesu społecznego.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt