REKLAMA
Data dodania: 07.09.2023
Za nami Pisz się na rybę!
W sobotę 2 września mieszkańcy Gminy Pisz i turyści zostali zaproszeni do udziału w wydarzeniu plenerowym "Pisz się na Rybę" dofinansowanym z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. W godzinach porannych odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci pod bacznym okiem instruktorów z PZW: Koło nr 76 "Śniardwy" w Piszu. Od godz. 14.00 na Placu Daszyńskiego trwała druga część imprezy plenerowej. Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski wręczył zwycięzcom i uczestnikom konkursu wędkarskiego puchary, narody i wyróżnienia. Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu przygotowała konkursy i zabawy dla dzieci, a także działania edukacyjne dotyczące ryb słodkowodnych.

Zakład Aktywizacji Zawodowej „Wieża” przygotował wspaniały poczęstunek z ryb pochodzących z naszych akwenów. Można było bezpłatnie skosztować lokalnych przysmaków. Następnie na scenie Piskiego Domu Kultury odbyły się koncerty zespołów OKTAW Sztorm oraz Cheap Tobacco. Gmina Pisz serdecznie dziękuje realizatorom wydarzenia: Zespołowi Piskiego Domu Kultury oraz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszu, ZAZ „Wieża” a także partnerom:

PZW: Koło nr 76 "Śniardwy" w Piszu,
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie,
LGD Mazurskie Morze.

Działanie „Pisz się na rybę” dofinansowano z działania 4.2 „Rewitalizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”. Celem zadania było: Promowanie obszaru jako związanego z akwakulturą oraz upowszechnianie wiedzy dotyczącej kulturowego dziedzictwa rybołówstwa i akwakultury poprzez zorganizowanie imprezy plenerowej oraz zakup mobilnego urządzenia reklamowego.

Zwycięzcy zawodów wędkarskich:

W kategorii 7-10 lat zwyciężyli:

Franciszek Bazydło - 113 złowionych ryb
Jakub Święcki - 93 złowione ryby
Wiktor Kibiłko - 89 złowionych ryb

W kategorii 11-14 lat:

Julia Gromadzka - 109 złowionych ryb
Piotr Łabędź - 54 złowione ryby
Oskar Mickiewicz - 35 złowionych ryb

W sumie w zawodach wędkarskich wzięło udział 31 młodych wędkarzy, którzy łącznie złowili 765 ryb. Wszystkim uczestnikom zawodów oraz zwycięstwom gratulujemy serdecznie.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt