REKLAMA
ARTYKUŁ PARTNERA
Czym są kontrakty na różnice kursowe (CFD)?
Brokerzy zapewniają handel akcjami za pośrednictwem kontraktów CFD, tak zwanych kontraktów na różnice kursowe. CFD to skrót od angielskiego terminu Contract for Difference, to proste, niedrogie kontrakty, które pozwalają handlować szeroką gamą instrumentów finansowych, spekulując na różnicy w wartości bazowego instrumentu handlowego lub papieru wartościowego. Transakcja CFD trwa od momentu jej zawarcia do momentu jej zamknięcia.
Kontrakty CFD na AKCJE

Kontrakty CFD na akcje to prosty i wygodny sposób inwestowania na rynku papierów wartościowych w jednym z dwóch kierunków. Można handlować i zarabiać zarówno stawiając na wzrosty jak i na spadki kursu danej akcji. Kontrakty na akcje odzwierciedlają ceny z oficjalnego rynku i pozwalają inwestorowi handlować na rynku papierów wartościowych z wykorzystaniem dźwigni finansowej.

Ponadto kontrakty CFD umożliwiają traderowi zajmującemu długą pozycją (kupna) otrzymywanie dywidend (jeśli występują) z racji posiadania papierów wartościowych, z którymi związany jest kontrakt CFD. Ponadto dają prawo do skorzystania z oferty absorbcji akcji, a także do udziału w podwyższeniach kapitału.

Aby uzyskać więcej informacji na temat działania kontraktów CFD - tutaj dowiesz się więcej.

Jakie są korzyści z handlu CFD?


Kontrakty na różnice kursowe pozwalają handlować na rynku w obu kierunkach, to znaczy otwierać długie i krótkie pozycje, a także osiągać zyski nawet na rynkach byka (hossa) i niedźwiedzia (bessa).

Ze względu na stosowanie wymogów depozytu zabezpieczającego i dźwigni wystarczy posiadać tylko część wartości bazowego instrumentu handlowego, co pozwala handlować z większą ilością kapitału niż jest dostępny na rachunku, mnożąc wyniki transakcji (zarówno pozytywne, jak i negatywne).

Handel kontraktami CFD oznacza możliwość osiągnięcia zysku lub straty i opiera się na różnicy między ceną kupna i sprzedaży bazowego instrumentu handlowego pomnożonej przez liczbę kontraktów CFD zaangażowanych w daną transakcję.

Zalecamy zapoznanie się z sekcją dotyczącą wymagań dotyczących depozytu zabezpieczającego i systemu prowizji używanego przez danego brokera, aby uzyskać wszystkie informacje potrzebne do handlu.
Źródło: https://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty?articleId=66692&p_id=18.

Wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego i dźwigni finansowej

CFD to produkty lewarowane. Oznacza to, że inwestor musi zapłacić tylko ułamek całkowitej wartości transakcji.

Na przykład, jeśli wymóg depozytu zabezpieczającego dla kontraktów CFD na wynosi 5%, możesz handlować z dźwignią 1:20 i na przykład możesz kupić akcje o wartości 20 000 PLN, mając tylko 1000 PLN wymaganego depozytu zabezpieczającego.

Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt