REKLAMA
Data dodania: 10.07.2024
Analiza wyników CKE
Maturzyści poznali swoje wyniki egzaminu dojrzałości
Fot. opinieouczelniach.pl
Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne wyniki egzaminu maturalnego przeprowadzonego w terminie głównym - w maju 2024 r.
 Łącznie do egzaminu w terminie głównym przystąpiło prawie 246 tys. tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych.

Wyniki egzaminu maturalnego przeprowadzonego w terminie głównym:

84,1 proc. – matura zdana
10,4 proc. – prawo do poprawki
5,5 proc. – matura niezdana

Średni wynik egzaminu maturalnego uczniów województwa warmińsko-mazurskiego.



W powiecie piskim do matury w formule 2023 przystąpiło 206 uczniów. Jak poradzili sobie z przedmiotami na poziomie podstawowym?

Aby zdać maturę, trzeba uzyskać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia.

J.polski poziom podstawowy


matematyka poziom podstawowy


język angielski poziom podstawowy



Opinie i komentarze

Komentarze (8)

Dobrze powiedziałeś - tramwaj dojeżdża jedynie na osiedle Tarchomin (i to tylko mała jego część) - pozostała część Bialoleki (czyli 80 proc) to totalne wygwizdowie z tzw zabudowa łanową, bez komunikacji szynowej i z nędzna autobusowa. Generalnie słoikarnia z kredytami na 30 lat za klitki w familokach. Też mi wielka atrakcja. Taki awans, że klękajcie narody. Brak szkół, przedszkoli i infrastruktury. Deweloperska sypialnia na wygwizdowiu za duża kasę i tyle. Pozdro

Klękajcie narody. Tarchomin i Białołęka to wygwizdowo bo nie mają tramwaju, a Pisz z dziurą w płocie, z menelami na brudnych ulicach to metropolia. Spadaj chłopino.

Nowodwory i Żerań to też Białołęka więc tramwaj jest nie tylko na Tarchominie.

Nieprawda to wszystko jest w i n a Tuska.

nie wiem czy wiesz, ale jeszcze kilkanaście lat temu Pisz liczył ok. 21 tyś. mieszkańców, GUS podał, że obecnie Pisz liczy 17 tyś. Ubyło z Pisza w tym czasie 4 tyś. mieszkańców t.j. ok. 25 % czyli co 4 mieszkaniec wyjechał. Tak się składa, że Szymborski rządził w sumie kilkanaście lat. Ostatnio prawie całą dekadę. Na posumowanie swoich rządów powiedział, że zostawia gminę w dobrej kondycji. Wszyscy widzimy w jakiej kondycji zostawił to miasto - to jest ruina i upadek. Ten człowiek powinien za to co zrobił Piszem ponieść odpowiedzialność i nie chodzi tu o odpowiedzialność polityczną.

Obniż cenę to sprzedasz. Może kupisz za to w Warszawie garaż (jak dobrze pójdzie to może da się wytargowac piwnicę). A tak w ogóle, to już na Ciebie czekaja z czerwonym dywanem na salonach świata. Takich, którym się wydaje że gdzieś indziej wszystko samo się robi i nie ma problemów są grube miliony. Problem w tym, że nikt na takich nie czeka nigdzie. Zarobisz może więcej, ale koszty życia zjedzą to co zarobisz. I taki to biznes, że szok. Szanse mają wysokiej klasy specjaliści, ale w tym mieście zasadniczo brak takich. Zatem pokaż co potrafisz i rób karierę. Wynajem zasyfionej kawalerki na peryferiach bez komunikacji szynowej typu Białołęka to minimum 4000 (to juz cena z oplatami) plus energia i dodatkowe rzeczy. Jak chcesz cis takiego kupić to około 400 - 500 tysięcy za kawalerkę. Dwa pokoje to od miliona do 1,5 miliona w zależności od lokalizacji. Skichasz się. Bo pisać to kazdy potrafi. W życiu gorzej. W praktyce nie jest to takie proste. Wymaga determinacji i wyrzeczeń. Zatem bilet w dłoń i pokażcie co potraficie za wyjątkiem gadania. Nie zmienia to oczywis ie faktu że to miasto doprowadzono na skraj upadku społecznego, demograficznego i gospodarczego. Pytanie tylko kto wybiera takich przywódców i Słońca Mazur. Toż sami się nie wybrali tylko mieszkańcy ich wybrali. Zatem powinni mieć pretensje wyłącznie do siebie i na przyszłość myśleć racjonalnie A nie kierować się uprzedzeniami. Tyle w temacie.

Pizda jesteś, nie Warszawiak. Kmieć. Białołęka bez komunikacji szynowej? *** hipolicie. Tarchomin - piękny tramwaj. Widać, że w Warszawie byłeś max pod Centralnym. Milion za dwa pokoje, szkoda nawet by strzępić ryja na Twoje wypociny, w dupie byłeś i gówno widziałeś. Przyjedź do Warszawy na dzielnicę, to pogadamy i pokażę Ci realia serca Polski, miasta, które jako jedyne ma prawo nazywać się miastem.

Dawno bym z tego upadlego miasta wyjechala tylko nie moge kupica na mieszkanie znaleźć 🥺🫤

Obniż cenę

Pakujcie manatki i wyjeżdżajcie z tej dziury bez perspektyw na godziwą przyszłość

No to szkoły powiatowe pobiły na łeb i szyję szkoły gminne. Bardzo dobre wyniki, nie ma się czego wstydzić. A te gminne to bagno i dwa metry mułu. Andrzeju Januszu Szymborski ty gminny szkodniku coś ty narobił, jak dobrze, że przestałeś być tym burmistrzem. Niech Kinski zobaczy, że w szkołach powiatowych poziom nauczania jest dobry bo są dobrzy dyrektorzy. Niech se porówna co zrobił Starosta, a jak spadek i bagno zostawił mu Andrzej Janusz Szymborski. Zostawił mu DRUGIE OD KOŃCA MIEJCE W POLSCE W POZIOMIE NAUCZANIA GMINNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PISZU. Niech pogłówkuje i wyciągnie wnioski na temat Szymbory.

Czy Ty właśnie porównałeś mature do egzaminu szóstoklasisty, idioto?

Tylko wyzywać potraficie ,zwolennicy byłego burmistrza Andrzeja Janusza Szymborskiego. Powinniście wrócić do szkoły podstawowej,aby nauczyć się czytać.Tu chodzi o porównanie poziomu szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Pisz,za które odpowiadał Andrzej Janusz Szymborski (na podstawie egzaminów ósmoklasistów ) z poziomem szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Piski,za które odpowiadał Andrzej Nowicki(na podstawie egzaminów maturalnych).Poziom szkół podstawowych za które odpowiadał Andrzej Janusz Szymborski to dno ( tylko nie piszcie, że Piskie dzieci to matołki,a nauczyciele nie potrafią uczyć).

Stery ogólniak za nowym ogólniakiem. Zawsze ta szkoła (stary) kojarzył mi się z gogusiami i leszczami.

Trzeba wziąć również pod uwagę liczbę zdających. W Starym Ogólniaku Maturzystów w tym roku było najwięcej

A czy wiesz,że w starym ogólniaku tradycją stało się niedopuszczanie uczniów do matury? W czwartej klasie kilkunastu uczniów musiało przenieść się do innych szkół,by móc przystąpić do matury.Yo ich sposób na wyższe wyniki, bo poziomu tam nie ma ..

.

zobacz angielski i liczbę osób zdających. Nie czytasz ze zrozumieniem.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt