REKLAMA
Data dodania: 05.07.2024
Analiza wyników CKE
Jak poradzili sobie nasi ósmoklasiści na egzaminie
Centralna Komisja Edukacyjna podała wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty.
3 lipca ósmoklasiści poznali wyniki, które uzyskali na egzaminie przeprowadzanym od 14 do 16 maja 2024 r.

Średni wynik w Polsce wynosi odpowiednio:
j.polski - 61%
matematyka - 52%
j.angielski - 66%

Uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego uzyskali drugi od końca wynik w Polsce z j.polskiego i matematyki i najgorszy w kraju z j.angielskiego.
j.polski - 55,37%
matematyka - 43,57%
j.angielski - 59,72%

W gminach powiatu piskiego do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło 251 uczniów (j.polski, matematyka), 236 (j.angielski), 13 (j.niemiecki), 2 (j.rosyjski)
Biała Piska - 60 uczniów
Orzysz - 34 uczniów
Pisz - 127 uczniów
Ruciane-Nida - 30 uczniów

Analizując wyniki w gminach powiatu piskiego, widać różnice rzędu nawet 13%.
  • j.polski - najwyższy wynik uczniowie Białej Piskiej 56,22%, najsłabiej Orzysza - 50,91; Pisz - 53,16%
  • matematyka - najlepiej Ruciane Nida - 44,93%, najsłabiej - Biała Piska - 32,40%; Pisz - 38,99%
  • j.angielski - najwyżej Pisz - 59,87%, najniżej Białą Piska - 46,95%

Wyniki w szkołach Gminy Pisz:
j.polski:

matematyka:


j.angielski:

Wyniki w szkołach w Piszu
j.polski:

matematyka:


j.angielski:
Opinie i komentarze

Komentarze (39)

Co wy tu wypisujecie, opamiętajcie się! Burmistrz ma ma taki sam wpływ na nauczanie w szkołach, jak na topnienie śniegu. Odpowiedzialni to minister od oświaty (program), dyrektor szkoły, nauczyciele + rodzice.

To burmistrz jako organ prowadzący szkoły odpowiada za stan oświaty w gminie.Widocznie Andrzejowi Januszowi Szymborskiemu nie zależało na oświacie,jeżeli wyniki egzaminów są tak złe.

Program wybiera nauczyciel

Zawsze będzie walka na argumenty między nauczycielami a rodzicami. Zapewne i jedni i drudzy mają w pewnym stopniu rację. Nie chodzi tu jednak chyba o to. Myślę, że należy zmienić politykę oświatową gminy. Nowy burmistrz powinien chyba przeanalizować tę prowadzoną przez pana Szymborskiego, bo jak widać nie było żadnej lub była nie właściwa.

Kilka refleksji z perspektywy rodzica / mieszkańca Pisza:

1. Obserwuję swoje dzieci kształcące się w jednej z piskich szkół podstawowych i nasuwa mi się pewna refleksja mianowicie : kiedy one się uczą na lekcjach (ciągłe teatrzyki, zbiórki, kiermasze, przedstawienia, wycieczki, zwolnienia, zastępstwa). W skrócie więcej zabawy niż solidnej pracy;

2. Nauczyciele: wolne przed wolnym i wolne po wolnym / koniec roku dwa tygodnie przed końcem roku ;

3. Wynik końcowy to nie przypadek, gdyby szkoły powiatu piskiego uplasowały się w połowie ogólnopolskiej stawki byłoby ok. Jednak przedostatnie miejsce w Polsce wystawia nie tylko władzom ale i nam obywatelom Pisza czerwoną kartkę ( gdyż to my pośrednio/bezpośrednio decydujemy o tym kto i w jaki sposób zarządza naszymi zasobami).

4. Polityka ogólnopolska: jest źle....... będzie jeszcze gorzej . Brak prac domowych, lektury czytane fragmentami, przedmioty: muzyka, technika, plastyka, w-f bez oceniania, dowolność wybierania materiału nauczania przez nauczyciela. I się zaczęło, niby dzieci i szkoły mają być nie oceniane, ale na końcu drogi co się robi RANKINGI !!! No i jak to potocznie się mówi - wyszła "LIPA". Każdy z nas jest, był i będzie oceniany, wciskanie lewackiego kitu o równości, miłości i tolerancji można sobie między bajki włożyć.

5. Czy możemy w sprawie piskiej edukacji coś zmienić: Oczywiście

- wyznaczyć cel na kolejny rok/lata (np.:połowa stawki w rankingu ogólnopolskiej klasyfikacji szkół);

- "podziękowanie" dyrektorom nie ambitnym / w skrócie nie osiągnęłeś wyniku połowy stawki tracisz stanowisko;

- wynagradzanie nauczycieli ambitnych, których uczniowie uzyskują wysokie wyniki edukacyjne (nie ma dodatku motywacyjnego za brak wyników);

Jeszcze jedna refleksja, na temat dna które osiągnęliśmy. Przypuszczam że jeszcze 15 może 20 lat temu ilość młodzieży kończącej szkoły podstawowe była czterokrotnie większa i osiągnięcie oczekiwanych współczynników było o wiele trudniejsze. Na chwilę obecną klasy są mniej liczne, obiekty i podręczniki o niebo lepsze niż te z których my korzystaliśmy, a wyniki edukacyjne poleciały na samo dno. Jak to mawiał klasyk "w dupie to my byliśmy, ale gdzie teraz jesteśmy to sam nie wiem..."

6. Głowa do góry "gorzej być nie może"!!!

...jest jeszcze ostatnie miejsce. Bardzo trafna analiza.

Ty się tam *** znasz

Dobrze, tu wymieniła pani oczekiwania wobec władz miasta, nauczycieli i dyrektorów...zapomniała pani o najważniejszym ogniwie-Uczniu- osoba w wieku szkolnym, nie czyta zadanych lektur dlaczego? Czemu rodzic nie wyegzekwował przeczytania lektur w danym roku, Praca na lekcjach- uczeń, uczennica śpi bo grał na komputerze, telefonie lub oglądał TIKTok- co rodzic zrobił w tym temacie, nie wiedział...to co to za rodzic. Dobrze jest gdy dziecko chodzi do szkoły, a nie rodzic usprawiedliwia kilkadziesiąt godzin bo coś tam, coś tam. A co do teatrzyków i akademii- one mają za zadanie uczyć świadomości i szacunku dla kultury, gdy dziecko uczy się tekstu do recytacji i wystąpienia przed szkolną publicznością rozwija umiejętności interpersonalne i ćwiczy pamięć, autoprezentację. I takich właśnie mamy rodziców, co gówno wiedza o nauczaniu ale zawsze z ryjem i roszczeniową postawa są pierwsi. Jak ktoś ma beton w głowie to nikt go na siłe kruszył nie będzie. Nauczyciel tez ma swoją godność i biegał za cudzym rozpuszczonym bachorem nie będzie. Zacznijcie edukować swoje dzieci w domu, począwszy od kultury, zasad i odpowiedzialności, a potem wypisujcie ***.

W sposób zamierzony pominąłem w tych obserwacjach uczniów. Już tłumaczę z jakiego powodu. Młodzież w całej Polsce ma podobne zainteresowania, i wszyscy a na pewno zdecydowana większość korzysta z dóbr najnowszych technologii. Młodzież którą mam na myśli może pochodzić przykładowo "Marysia" z Poznania, "Gosia" z Warszawy, czy "Zosia" z Pcimia Dolnego. Jak to jest że My Piszanie mamy 125 uczniów i zajmujemy przedostatnie miejsce w kraju a miasta kilkuset tysięczne są w czołówce . Przecież idąc zgodnie z logiką mniejszy ma większe pole popisu (przykład Szkoła Muzyczna - mała ilość uczniów równa się dobra jakość). Oczywiście zgadzam się ze stwierdzeniem gdzie są rodzice i czemu nie reagują , ale statystyka jest taka a nie inna. Liczby niestety są takie jakie są. Polska reprezentacja Piłki Nożnej powie że grała świetnie na Euro 2024 , niestety statystyka wskazuje iż byli najgorą drużyną tej imprezy. Tyle w temacie

Egzamin ósmoklasistów odbywa się co roku. Czy zatroskani rodzice nie wiedzieli, że ich dziecko jest w ósmej klasie i będzie zdawało egzamin końcowy. W jaki sposób kontrolowali odrabianie zadań domowych, czytanie lektur? Czy na półrocze nie widać było, że ich dziecko to słabo sobie radzi, za pewne nie pierwszy już rok. Jakie rodzice podjęli działania by edukacje swojego dziecka przypilnować. Wypchnąć dziecko do szkoły z rana, nie interesować się gdzie jest i co robi potem, czy w nocy siedzi nad książka czy rozrywką... Rodzic nagle się ocknął po egzaminie ósmoklasisty, że jego latorośl to jednak orłem nie jest...szok, przez ostatnie 5 lat katatonia. Gdzie Wy cudowni rodzice byliście do tej pory???? Swoje poczucie winy chcecie rozładować na systemie, nauczycielu, dyrektorze Burmistrzu??? To wasza ignorancja i wygodnictwo sprawiło, że dzieci się nie uczyły. Ci rodzice co zadbali o swoje dzieci mają efekty, a dzieci dobra punktację z egzaminu. A reszta do łopaty.

Idąc tokiem wypowiedzi Antoniego vel Grusznica, Jagody Velzadrogi i nnych z jednej ferajny to stare liceum też upadło , pogorszyły się bardzo wyniki nauczania w nim przez Zadrog3? Oczywista TAK!

Nowo wybrana dyrektor sp 4 najsłapsze wyniki nagrodzona przez nowego burmistrza, klapki na oczach

Sami sobie tamiego burmistrza wybraliscie miastem zarzadzaja ci sami ludzie od 35 lat sami ich wybieracie i sami im nakazujecie rzadxic tym miastem więc do kogo te nie uzasadnione żale ze miasto upadlo

Nie dziwię się, że Piszem rządzą te same ryje od 30 lat, skoro mieszkańcy mają problem z czytaniem ze zrozumieniem. To nie gmina Pisz jest przedostatnia, tylko województwo jako całość.

Województwo warmińsko-mazurskie jest w Polsce na przedostatnim miejscu w wynikach ośmioklasistów, a w województwie gmina Pisz razem z gminą Nidzica zajmują ostatnie miejsce.

Nie rozumiem pewnych rzeczy i tego narzekania. Sami tak chcieliście, to tak macie. Skoro od kilkunastu lat mieszkańcy de facto głosują tak samo i w zasadzie na tych samych (i na zasadzie na złość babci odmrożę sobie uszy), to mają tego efekty. Zupełnie nie rozumiem, jak można głosować wbrew oczywistym faktom i logice. To rodzaj syndromu sztokholmskiego, ale widocznie tak jest dobrze. Zatem skoro tak jest wam dobrze, to mnie jeszcze lepiej. Znów czytałem że w kilkunastu małych miastach będą budowane nowe dworce, w kolejnych kilkudziesięciu remontowane. A w Piszu nie dzieje się totalnie nic. Zatasta to tylko chwastami po pas i w okolicach peronów wyrastają tylko jakieś szczeki, budy i śmietniska gdzie skupuja złom. Wizytówka miasta. I władza na cos takiego pozwala. Syf i chaos przestrzenny, chwasty i brud. Ale jak głosujecie to tak macie. Proszę zatem zamknąć twarze i nie narzekać. To jest wyłącznie wina mieszkańców że tak jest. Wyłącznie.

👍👍👍👍

W Polsce jest 2489 gmin. Gmina Pisz i jej szkoły podstawowe zajęły przedostatnie miejsce. Wynika z tego, że zajęły 2488 miejsce .

Nic się nie staaaaaało! Piszanie nic się nie staaaaało! ;)

W tym Piszu tak się przyzwyczaili, że wszystko się należy i ma się dostać, a nie uczciwie, rzetelnie zapracować, że wyniki egzaminów są wielkim szokiem. Jak to nie dostali uczniowie celujących wyników? A jak to się stało? Komisja egzaminacyjna nie wiedziała, że w Piszu się należy... że można coś tam, coś tam? No to się porobiło, od samego majestatu powinno być 89% . Uczeń przychodzi na lekcje ledwie przytomny bo grał na kompie pół nocy, a rodzice zdziwieni, że egzamin na 35%. To trzeba mieć zryty beret żeby nie zauważyć, że jak się dziecko nie uczy to i wyników nie będzie.

To nauczyciel jest od tego, żeby nauczyć. Jak nie umieją, to niech zmienią pracę. Wakacje mają - roszczeniowa grupa zawodowa. A ja 26 dni urlopu.

To było się uczyć to byś nie był robolem tylko nauczycielem.

Do Antyrobola. Akurat n-le to największe matoły i najbardziej leniwe.

Pusty robol nie zrozumiał, że jak się nie uczy to się nie nauczy. Czego człowieku nie rozumiesz, że nauczyciel to nie cudotwórca. Przypomnij sobie jak sam uważałeś na lekcjach i czy na nie chodziłeś. Jak nauczyć kogoś kto ma w dupie naukę. Myśli, że lans , cwaniactwo zastąpią wiedzę. A później, po latach okazuje się że opcje są dwie - zostać robolem, albo pójść do szkoły (nawet mając 30 lat) i się douczyć. Priorytety się zmieniają i trzeba mieć odwagę później realizować inny plan, a nie jęczeć.

Posłuchaj *** co ty *** ja do szkoły chodziłem *** po 6 km dziennie w jedną stronę *** *** *** w dupę ***

Pisano nawet,że ostatnio starosta i vicestarosta byli w Niemczech z wizytą więc napewno coś ustalili.

Uchodźcy których przyślą nam Niemcy nie potrzebują miejsc pracy państwo będzie ich utrzymywać oni potrzebują lokum najlepiej w upadłym mieście to dla uchodźców i dla rządu super rozwiązanie można mieć ich wszystkich pod kontrolą w jednym ciemnogrodzie pisz będzie takim cichym obozem

Miasto sie wyludnia starzy umieraja mlodzi wyjezdzaja dzieci prawie juz sie rodza w tym ciemnogrodzie szkoly pustoszeja a deweloperzy buduja cale osiedla blokow i domow ciekawe dla kogo 🤔hmmmm.... Moze dla uchodzcow? Przeciez trzeba ich gdzies ulokowac nikt ich nie chce ale upadle miasto pisz bedzie dla nich doskonalym miejscem lokacji

Jak w Piszu zostaną tylko emeryci,renciści,bezrobotni,800+ oraz patologia to będzie największy bastion PIS.

Tak namawiacie nas do wyjazdu z tego miasta a sami co tutaj robicie?

Piszemy z miejsc, do których wyjechaliśmy z Pisza

Apel do dzieci i rodziców.

Uczcie się Kochani, szczególnie przykładajcie się do angielskiego i matematyki. Za kilka lat, jak wyjedziecie z tej ruiny zwanej Piszem - znajomość tych dwóch dziedzin będzie jak znalazł. Tutaj nie ma czego szukać, niebawem m.in. dzięki staraniom poprzedniej i obecnej władzy wszyscy będą omijać tę dziurę. Nie będzie tu pracy, nie będzie tu infrastruktury, nie będzie tu żadnego rozwoju. Jedyne co będzie i co widać od kilku lat - to włażenie bez wazeliny tym, którzy wyżej u koryta - aby jakiś ochłap z pańskiego stołu spadł. A za ten ochłap - jak widzicie - ludzie gotowi się pozagryzać nawzajem.

Trzeba stąd wyjeżdżać co prędzej za lepszym, spokojniejszym jutrem. Gdzie indziej też trzeba ciężko pracować, ale przynajmniej z lepszym, szerszym spojrzeniem na otaczającą rzeczywistość. Z lepszymi perspektywami własnego, niezależnego rozwoju.

Wiem, Szanowni Rodzice, że dla Was to smutne - ale otwórzcie oczy - tutaj z każdym dniem, tygodniem, rokiem jest tylko gorzej. Jak nie masz znajomości, nie włazisz komuś w tył - nie masz nic.

Ot, cały Pisz...

👍👍👍🙈👍👍👍😥

Cały ten upadek Pisza to jest wina burmistrza Szymborskiego i radnych. Nie ma wytłumaczenia dla nich jeśli w Polsce miejscowe szkoły zajęły w poziomie nauczania drugie miejsce od końca. Szymborski i władze w ogóle nie interesował się oświatą. Nie dawał pieniędzy, nie rozliczał, nie wymagał i doprowadził do upadku. Na oświatę nie było, ale kasa na nie potrzebne projekty była, miliony też utopił w PDK i porcie. Szastał pieniędzmi na prawo i lewo, a kształcenie naszej młodzieży miał w d..pie. Że rodzice nie kontrolują i nie pilnują swoich dzieci, że młodzież eksperymentuje? A co Szymborski tej młodzieży zaoferował. Przecież PDK został rozwalony, stadionu miejskiego nie ma, sport w Piszu praktycznie nie istnieje, kultury nie ma, kina nie ma . Nie ma nic. Jest tylko brud i patologia na ulicach. Szymborski odpowiada za to wszystko.

Widać postawę ujadaczy, daj, zorganizuj, zabaw. Jakoś miliony Polaków w latach 70,80 nie miały 800+, komórek, gier na komputerze i osiągali dobre wyniki w nauce. To nie Burmistrz i inne organy władzy są od wychowywania waszych dzieci. Co Wy jako rodzice zorganizowaliście swoim dzieciom jako wsparcie w rozwoju...komórkę, telewizor, ciuchy. Na co postawiliście to zbieracie. Chcecie szpanu, cwaniactwa i lenistwa, wasze dzieci uczą się od was. A władza, taką wybraliście, poszliście chociaż na wybory??? Tylko daj, daj, daj- w pusty łeb nie natłuczesz wiedzy choćby się nauczyciel zaparł, bo zaraz będzie skarga do kuratorium, że za dużo wymaga, skąd dzieci mają na to mieć czas???

Malwinka, rodzice i dzieci w każdym mieście są, w każdym mieście są szkoły podstawowe. Laptopy, komórki wszyscy mają. W bardziej zamożnych miastach dzieci mają pewnie do tych dóbr większy dostęp. Pisanie skarg i postaw roszczeniowych rodziców jest pewnie nie mniej jak w Piszu. I zobacz Malwinka taka Biała Piska i Ruciane Nida jest lepsza od nas. Pisz jest drugim miastem od końca w Polsce!!!!!!!!!!!!!!!!! To nie jest wina dzieci i rodziców. To wina jest burmistrza i radnych, którzy odpowiadają za zarządzanie oświatą w Piszu. A kto rządził Piszem od kilkunastu lat. To Andrzej Janusz Szymborski. Trzeba było kilkunastu lat jego rządów żeby doprowadzić miasto do takiej katastrofy. I doprowadził.

Na mieście coraz głośniej o referendum za rok

Czego referendum zamknięcia szkół bo nie wiem o co chodzi.

Pisz jest miastem patologicznym wszystko jest patem począwszy od władzy......

Co ma Burmistrz czy ktokolwiek inny do tego, że jest niski wynik egzaminu??? Ogarnijcie się ludzie. Podstawą jest dom rodzinny- to tam zaczynają się priorytety. Kto zmusi ucznia do nauki jeżeli rodzic ciągle podważa kompetencje nauczyciela, sam nie ma za wielkiego polotu. Gówniarzeria pyskata, leniwa. Wymalować się, włóczyć po mieście, eksperymentować nie z tym co potrzeba to rodzicom nie przeszkadza. Granie po nocach na kompie, komórkach.. kto tego nie dopilnował, nauczyciel . W Szkole Muzycznej dlatego jest wysoki poziom bo rodzice tego oczekują od dzieci i współpracują z nauczycielami. Nie sztuka wypchnąć dziecko za drzwi do szkoły i potem nic nie sprawdzać, nie dowiadywać się w szkole czy dziecko sobie radzi. na wywiadówki się nie chodzi, a jak się jest to z ryjem. Patologia nie zaczyna się w szkole, ona zaczyna się w domu gdzie nie ma zasad, kręgosłupa moralnego i kontroli. Na ocenę trzeba zapracować, a nie dostać jak 800+. Odczepcie się więc od nauczyciela, Burmistrza itp. a zacznijcie w swoich domach wychowywać i pracować ze swoimi dziećmi. Szkoła daje możliwości, ale to uczeń ma je rozwinąć.

Potwierdzam. Miałem dwójkę dzieci w Muzycznej i wiem ile wysiłku włożyłem jako rodzic.

UM i Starostwo w Piszu to siedliska nepotyzmu i żaden Burmistrz tego nie zmieni, jaki by nie przyszedł. W Piszu panuje układ zamknięty, towarzystwo klepania po plecach. Bez honoru, bez ambicji i bez szacunku. Spluwam zieloną flegmą z gardła. Bez pozdrowień.

W szkole muzycznej jest wysoki poziom nauczania. Tam nawet z wf, religii i techniki są sprawdziany. Z większości przedmiotów kartkówki co tydzień. Brawo muzyczna.

Żeby zrobić miejsce dla Milewskiej Andrzej Janusz Szymborski wyrzucił z pracy dyscyplinarnie (sąd pracy stwierdził,że niezgodnie z prawem) chyba najlepszego dotąd Dyrektora ZEOSiP Zuzannę Konopę.

Antek kogo popieta zuzia,sam pisałeś przecież?

To kogo teraz popiera jako radna,to jedna sprawa, a Jej pozytywna ocena jako Dyrektora ZEOSIP nie ma z tą sprawą nic wspólnego.Oczywiście nadal mam swoje negatywne zdanie co do poparcia przez Konopę i Jej radnych układu Szymborski -Kiński-Trupacz.

Madziu w szkołach nie uczą burmistrzowie tylko nauczyciele,tak jest w całej Polsce,miłego wekendu.

... ale burmistrz powołuje kompetentnych dyrektorów, daje pieniądze, motywuje nauczycieli poprzez wysokość dodatków motywacyjnych, ustala poziom dofinansowania szkół z budżetu gminnego, ocenia i rozlicza dyrektorów szkół i ZEOSIP z efektów ich pracy, ustala i organizuje jednolity system wsparcia nauczania dla szkół / pieniądze na zajęcia pozalekcyjne, koła zainteresowań. W Piszu jest przede wszystkim brak kompetencji burmistrza i organu prowadzącego do zarządzania oświatą droga koleżanko. Jak to się mówi.... ryba psuje od głowy...

Szkoły podlegające burmistrzowi Pisza przedostatni wynik w Polsce????!!!!! Wstyd, rozpacz i tragedia. Co z naszymi dziećmi, jaka ich przyszłość?

Średnie wyniki szkół w Piszu z MATEMATYKI (dane że strony Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży)

Szkoła Podstawowa nr 1- wynik 36

Szkoła Podstawowa nr 2- wynik 34

Szkoła Podstawowa nr 4- wynik 17

Szkoła Muzyczna - wynik 92

Szkoła,Katolicka - wynik 64

Jeże - wynik 42

Trzonki- wynik 20

....... wyniki z egzaminow pozostałych szkół są dostępne na stronie OKE Lomza

W artykule podano,ze wyniki w szkołach z matematyki są takie same jak z języka polskiego- proszę poprawić i wpisać poprawne. Co prawda piskie szkoły nie mają się czym chwalić ( przedostatnie miejsce w kraju) poza wyselekcjonowaną szkołą muzyczną.

Antoni, to jest ich filozofia życiowa. Bardzo dobrze zarobić i się nie narobić. Oczywiście za nic nie ponosić odpowiedzialności. Gmina Pisz, a w jej imieniu działający przez kilkanaście lat burmistrz Szymborski był organem prowadzącym dla podstawowych szkół gminnych. To burmistrz Szymborski wraz z ZEOSiP i dyr. Milewską odpowiadali za organizację nauki na szczeblu podstawowym, wydatkowanie subwencji i dobór kadry. Gmina Pisz i burmistrz Szymborski odpowiadają za poziom dofinansowania szkół z budżetu gminy z którego można dofinansowywać zajęcia pozalekcyjne dla uczniów, różnego rodzaju kółka zainteresowań, można było stworzyć dobry system motywacyjny dla nauczycieli itd. rozliczać poszczególne szkoły z osiąganych wyników itd. To w naszej gminie nie funkcjonuje albo jest w formie szczątkowej. Pies jest pogrzebany w podejściu

gminy Pisz i burmistrza tutaj Szymborskiego do problemu. To nie są winni uczniowie. Piska młodzież szkolna niczym się nie różni od tej z Rucianego, Białej nie mówiąc już o innych miastach powiatowych. Doczekaliśmy za Szymborskiego czasów, że nawet w poziomie nauczania na szczeblu podstawowym miasto Pisz stało się czerwoną latarnią. Szkoły w Piszu przegrywają z Rucianami, Białą nie mówiąc już o większych ośrodkach. Jeszcze kilkanaście lat temu było to nie do pomyślenia. To jest wyłączna wina burmistrza Szymborskiego, który oszczędzał na wszystkim, na oświacie, na transporcie publicznym, na gminnych spółkach, na wywożeniu śmieci. NA WSZYSTKIM.Jednocześnie wydawał hojną ręką pieniądze. Na nie potrzebne projekty /największa w województwie hala widowiskowa/ ., PDK, port itd. Taka jest prawda. Ciekawe czy do jakiś refleksji na temat Szymborskiego dojdzie burmistrz Kinski.

Pani Milewska chyba nie jest zainteresowana poprawą jakości w szkołach? Powinna być na emeryturze ale układ Szymborskiego dalej trwa. W SP 4 też będzie ta sama pani dyrektor, a powinna przejść na emeryturę. Wyniki egzaminów są tam najsłabsze. W tym Piszu nic się nie zmieniło dalej ludzie Szymborskiego rządzą.

Wstyd wstyd i zenada to miasto jest upadlym miastem zaorac i posadzic las nie bedzie wstydu

Antoni do domu mecze oglądać i przestań wreszcie żółcią się zalewać bo kolacji nie będzie.

Żadnych meczów nie oglądam i nie jadam kolacji.A informacje z BIP na temat wysokich wynagrodzeń Andrzeja Janusza Szymborskiego i jego najlepszych w województwie, a może i w Polsce, urzędników są faktem.

Nie wkradł się tutaj przypadkiem błąd - J. polski i matematyka takie same dane?

Tak, juz został poprawiony. Dziekujemy

Do Jagody. Najważniejsze to dobrze zarobić.Pani dyrektor Milewska - za 2023 r. 180.000 zł,tj. 15.000 zł miesięcznie, Andrzej Janusz Szymborski -za trochę ponad 4 miesiące 2024 r. - 316.000 zł,tj.ponad 75.000 zł miesięcznie (źródło: BIP UM w Piszu)

Plus syn w mosir

Można jeszcze wspomnieć o córce, którą Szymborski zatrudnił w Urzędzie. Cała rodzina obsadzona na funduszach gminy. Nic tu się nie zmienia Szymborski dalej rozdaje karty.

Jaki poziom wykształcenia rodziców taki i dzieci przecież muszą brać z kogoś przykład,zresztę widać to po komentarzach na tym portalu-dno,muł i wodorosty.

A jakie były wyniki egzaminu z zumby, to tego już nie podali. Dziś nie jest ważna matematyka, ale uśmiech i taniec. Wystarczy że potrafią czytać, pisać i liczyć do stu. Do pracy w turystyce i innych tym podobnych malo rozwojowych gałęziach gospodarki to wystarczy. Poza tym mało wyedukowanymi łatwiej manipulować i łatwiej wciskać propagande NEO TV. Zatem należy nagrodzić te szkoły i tych samorządowców, których szkoły najgorzej wypadły. Trzeba bowiem dążyć, żeby w następnym roku było lepiej czyli żebyśmy zajęli ostatnie miejsce. To będzie sukces na miarę naszych możliwości i naszych ambicji.

Nie dorastasz do pięt Natalii głupcze. Niegodzien jesteś jej czyścić butów

Ja nikogo takiego nie znam. Moja dziewczyna to Karolina. Od czasu do czasu czyszcze jej buty.

SP4 tragedia, a konkurs dyrektorski ponownie wygrywa ta sama osoba, która powinna być już na emeryturze! Taka nagroda za te wstydliwe wyniki. Żenujące! Zaprzepaszczona szansa na zmianę! Pani Dyrektor sama powinna wiedzieć kiedy ze sceny zejść i ustąpić miejsca młodszych!

Pani Dyrektor się nie nauczy za uczniów

gminne szkoły podstawowe w Piszu mają najniższe wskaźniki poziomu nauczania w całym powiecie Mamy obiektywne dane. Możemy ocenić efekty pracy byłego burmistrza Pisza Andrzeja Janusza Szymborskiego i dyrektor ZEOSiP Barbary Milewskiej. To ci ludzie odpowiadali za politykę oświatową, poziom finansowania i kryteria doboru kadry w gminie Pisz. To jest po prostu tragedia do czego ci ludzie doprowadzili i co zrobili z naszą młodzieżą. Każdą dziedzinę życia Szymborski doprowadził do upadku. Panie burmistrzu Kinski dalej Pan chce współpracować z p. Szymborskim i jego kadrą menagerską?

Burmistrz odpowiada za to, że uczniowie nie chce ruszyć dupy do nauki, tylko oglądają tik toka? No wiesz co, Jadzia, no nie żartuj

Może właśnie zacznijmy od naszej młodzieży. Można oczywiście wieszać psy na nauczycielach, ale to uczniowie pisali egzamin. Dlaczego uczniowie nie opanowali materiału... bo nocne gry na komputerze, Tik-Toki, gęba w telefonie, A gdzie rodzice tych wspaniałych uczniów??? Najłatwiej zwalić na szkołę, nauczyciela. A co ten nauczyciel w dzisiejszych czasach może??? Uczniowie i rodzice Znają swoje prawa, ciągle skargi w Kuratorium, pretensje. A tak naprawdę Wasze dzieci się nie uczą, zadań dodatkowych nie odrabiają, lektur nie czytają- to niby skąd mają cokolwiek wiedzieć.... Można konia zaprowadzić do wodopoju ale się za niego nie napijesz- to samo jest z nauką.

uczniowie z Pisza są tacy sami, jak w Kolnie, Rucianach. To nie uczniowie są winni .

Aaaahhhahaha jakie miasto takie wyniki drugie miejsce od konca w polsce ludzie zabierajcie swoje dzieci i uciekajcie z tego miasta toz tu patologia sama i praca na trzy zmiany za najnizsza krajowa do końca swoich dni

6 uczniów w Muzycznej! przy 75 w szkołach publicznych. Trzeba analizować tez liczbę dzieci w szkołach.

SP 4 masakra

Drodzy rodzice, należy pogodzić się z faktem, że Szkoła Muzyczna to elita i tam rodzice powinni być dumni jak paw, że mają takie zdolne dzieci. Zdeklasowali wszystkich i będą z nich ludzie.

Szkoła muzyczna charakteryzuje się wysokim poziomem nauczania.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt