REKLAMA
Data dodania: 07.06.2024
1964-2024
60-lat minęło. Jubileusz Przedszkola Miejskiego
Zaproszeni goście, w tym dawni pracownicy Przedszkola Miejskiego w Piszu
W 1964 roku powstało Przedszkole Miejskie w Piszu. W tym roku przypada jubileusz 60-lecia placówki, który uroczyście świętowano 6 i 7 czerwca.
6 czerwca odbył się przemarsz przedszkolaków ulicami Pisza. Dzieci całemu miastu obwieściły początek obchodów święta przedszkola. Z transparentami, balonami i dekoracjami przybyli na Placu Daszyńskiego. Tu śpiewali i tańczyli, bo urodziny trzeba obchodzić hucznie!


7 czerwca miała miejsce część oficjalna obchodów 60-lecia Przedszkola Miejskiego w Piszu. Gości powitała dyrektor placówki Małgorzata Wyszyńska.


Uroczystość poprowadziły dzieci z najstarszej grupy 6-latków.


Występy artystyczne przygotowano specjalnie na jubileusz przedszkola. Był polonez, walc oraz układy choreograficzne, które wymagały niezwykłych umiejętności od młodych artystów. Brawa dla nich i ich nauczycieli.

Zobacz film
Jubileusz 60-lecia Przedszkola w Piszu


W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy jednostek gminnych i powiatowych oraz emerytowani nauczyciele przedszkola.

Jubileusz to chwila podniosła, zatem nie zabrakło wzruszających akcentów. Lata minione wspominano ciepło, a fotografie w przedszkolnych kronikach przypominały, co działo się przez ponad pół wieku w murach przedszkola.
Były podziękowania za trud włożony w organizacje działań placówki, za serdeczne podejście do kadry i wielkie serce dla dzieci i ich rodziców.


Nie mogło obyć się bez kwiatów i prezentów.
Opinie i komentarze

Komentarze (7)

No dobra po gminie pojechaliśmy a w starostwie co słychać,ktoś zaciążony?

W sumie to nic ciekawego, poza faktem, że jak zobaczyłem oferty pracy - konkursy - to wiedziałem kto zostanie wybrany - i się nie pomyliłem, z resztą nie tylko ja. Uśmiechnięta Polska mogłaby wreszcie skończyć z tą konkursową fikcją.

No fajnie, cieszymy się, jeździmy sobie po imprezkach, uśmiech to zdrowie. Wypadałoby jednak brać się do roboty, bo jak padło na sesji - "pracy jest sporo", co było uzasadnieniem pęgi. Ja dobrze pamiętam słowa Pana Kińskiego, który wspomniał na kawie z Piszaninem, że Burmistrz nie musi się na wszystkim znać, bo od tego ma urzędników, a ponadto pełni funkcje reprezentacyjne. To po co nam w ogóle ten Burmistrz, skoro ma tylko ładnie wyglądać? Kukłę weźmy, taniej będzie.

Komiczna nieco ta sytuacja. Człowiek znikąd, mieszkający parę lat pod Piszem wizytuje uroczystości związane z kilkudziesięcioletnią historią tego miasta. Jedyne co może, to firmować na okolicznościowych zdjęciach uśmiechniętą Polskę za przykładem z góry. Programu nie ma, konkretów też nie... Jaki dobry gospodarz, patrz jak ładnie na zdjęciach wychodzi!

No, ale tak - zapomniałem! Przecież trwa miodowy rok naszego "świeżego, prężnego, niezależnego...".

Zatem - nie przeszkadzać! I uśmiechać się ładnie :D

Trudno się nie zgodzić. Trafna diagnoza. Ale co tam, tak ludzie chcieli to tak mają. Każą im się uśmiechać, to będą się uśmiechać. Tyle tylko, że do czasu. A ten czas nadchodzi szybkimi krokami. Obudzą się jak im pod nosem zrobia po cichu koczowisko nielegalnych imigrantów. A zrobią. I to nie pytanie, czy zrobią tylko kiedy to nastąpi. Po drodze dostaną podwyżki po 60 proc za nośniki energii i jeszcze parę niespodzianek od uśmiechniętej Polski. Ale co tam, jak głosowali to tak mają i mogą mieć pretensje wyłącznie do siebie. Amen.

Adolf to po co pojechała ta delegacja?

Walneli po lufie, lykneli zagryche i wrócili. Taka wycieczka. Ot... co...

Kiński

Adolf pod koniec maja z starostwa udała się delegacja na czele z starostą i vicestarostą do Niemiec napewno coś tam ustalili.

Czy przedszkole także będzie zamienione na noclegownie dla nielegalnych imigrantów? Każdy powiat i każda gmina ma podobno wskazać takie miejsca. Ponoć juz pisma poszły w tej sprawie do samorządowców. Zadamy informacji

Pierwszy bedzie twoj duzy pokuj zamieniony na noclegownie następnie przedszkole

Widać, że zamiast uczyć się ortografii, to chlales jabole. Wypada wiedzieć, jak się poprawnie pisze "pokój". Ale govtam, teraz uśmiechnięta Polska nie zadaje prac domowych, bo tumanami łatwiej rządzić.

"Ale govtam, ". Przyczepić się można do każdego, a to, co takiego?

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt