REKLAMA
Data dodania: 04.05.2023
Rozpoczyna się maraton egzaminów - pierwszy dzień matur z języka polskiego
Fot. Krzysztof Szyszkowski
Tuż przed rozdaniem arkuszy w Starym Ogólniaku
4 maja rozpoczął się tegoroczny egzamin maturalny. Przystąpi do niego ponad 270 tys. absolwentów szkół ponadpodstawowych. Abiturienci będą zdawali egzamin w Formule 2023 (absolwenci 4-letniego liceum ogólnokształcącego) oraz w Formule 2015 (absolwenci 4-letniego technikum, branżowej szkoły II stopnia oraz absolwenci wszystkich typów szkół z ubiegłych lat). Wyniki matur poznamy 7 lipca.
W 2023 r. egzamin maturalny (sesja główna) będzie przeprowadzany od 4 do 23 maja, w tym:

  • część pisemna – od 4 do 23 maja,
  • część ustna – od 10 do 23 maja (z wyjątkiem 14 i 21 maja).

Dziś (4 maja) maturzyści zmagają się z językiem ojczystym.

W 2023 r. każdy absolwent ma obowiązek przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języka obcego nowożytnego – na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym. Absolwent może również przystąpić do egzaminu dodatkowego z maksymalnie pięciu kolejnych przedmiotów. Wybory maturzystów w tym zakresie są najczęściej podyktowane wymaganiami rekrutacyjnymi określonymi przez uczelnie.


W 2023 r. absolwenci 4-letniego technikum (z lat 2006–2023) oraz absolwenci branżowej szkoły II stopnia, którzy ukończyli branżową szkołę I stopnia jako absolwenci gimnazjum (z roku 2022 i 2023), nie mają obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, jeżeli spełnili wszystkie warunki niezbędne do uzyskania dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe albo dyplomu zawodowego w zawodzie nauczanym na poziomie technika.

Prace maturzystów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 7 lipca 2023 r. Tego samego dnia (7 lipca) ogłoszone zostaną również ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

Źródło: Min.Edukacji
Opinie i komentarze

Komentarze (2)

Stanisławie, czy w pytaniu o wykształcenie osoby zajmującej wysokie stanowisko publiczne z wyboru jest coś niestosownego, niekulturalnego. Grzecznie się tylko zapytałam czy burmistrz Pisza posiada maturę bo chciałabym wiedzieć jakie on ma kwalifikacje. Artykuł o maturach jakoś mnie tak nastroił do zadania tego pytania. Oj... ty ze Złotopolskim masz tyle wspólnego co wychodek z perfumerią. Pozostawiam cię z tymi kloacznymi doznaniami. Po tych upojnych doznaniach nie zapomnij się wyszorować dobrym mydłem.

Jolu jak mawia staropolskie przysłowie-Baba w nocy nie ruszana,zła od rana.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia :)

przestan sie pode mnie podszywac

Z tej okazji mam pytanie, czy burmistrz Pisza ma zdaną maturę. To jest poważne pytanie. Wiem, że nie ma studiów, ale czy ma maturę.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt