Data dodania: 20.05.2022  |  wyświetlenia: 2542
SOSW będzie miał ogrodzony sad
Żołnierze brytyjscy i rumuńscy w pozamilitarnej działalności w Łupkach
Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. dr. Władysława Klementowskiego w Łupkach gościli kapitana Richarda Cooke z żołnierzami 29 Szwadronu 21 Pułku Inżynierów (Brytyjczycy) i 1381 Transylwańskie Gepardy oddziału rumuńskiego wchodzącego w skład Batalionowej Grupy Bojowej w Polsce - 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego.

Wizyta nie była tylko kurtuazyjna. Żołnierze zapoznawszy się z placówką, potrzebami wychowanków, przeszli do działania.


Zaoferowali swoją pomoc w zakresie prac stolarskich i remontowych.Od rana praca wre. Panowie budują ogrodzenie naszego sadu.  - mówi dyrektor OSW w Łupkach Justyna Siemion - W niedalekiej przyszłości... odświeżą klasopracownie i pokoje w internacie.Wszystko odbywało się pod bacznym okiem wychowanków, zadowolonych z faktu, ze teren wokół ośrodka pięknieje z godziny na godzinę.


Fot. OSW Łupki
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Marcin

Bardzo fajnie i oby tak dalej chłopaki. Niech się włodarze tego miasta wstydzą, że muszą to robić żołnierze z nato, a nie powiat, gmina, za granicą szanują dzieci i ośrodki taki jak w Łupkach. Panowie Starosta,Burmistrz?!co nic. Jak zwykle na cały kraj powinni ten ośrodek promować, umieją tylko powiedzieć Głupki nie Łupki.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt