Data dodania: 02.11.2020  |  wyświetlenia: 2032
Gmina Pisz wspomoże uczniów w nauce online
Ponad 70 sztuk sprzętu komputerowego trafi do piskich uczniów
Nauczanie zdalne trwa. Z pomocą dla uczniów, którzy nie mają odpowiedniego sprzętu do nauki on-line spieszy gmina Pisz. Do szkół przekazano laptopy i tablety.
Gmina Pisz przystąpiła do konkursu grantowego „Zdalna szkoła +” w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Dzięki temu udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie ponad 114 tys. zł. Za środki zakupiono 35 laptopów, 35 toreb do laptopów, 40 tabletów, 8 modemów zewnętrznych. Dodatkowo w każdym z laptopów oraz tabletów jest wgrane oprogramowanie antywirusowe z licencją na rok.

Sprzęt został przekazany dziesięciu placówkom: Szkole Podstawowej Nr 4 w Piszu, Szkole Podstawowej Nr 1 w Piszu, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu Nr 1 w Piszu, Szkole Podstawowej w Hejdyku, Szkole Podstawowej w Jeżach, Szkole Podstawowej w Kotle Dużym, Szkole Podstawowej w Liskach, Szkole Podstawowej w Trzonkach, Szkole Podstawowej przy Zespole Szkół Katolickich w Piszu oraz Szkole Podstawowej w Snopkach (Filii SP Nr 1 w Piszu), które rozdysponują go dla potrzebujących uczniów.


To druga tego typu inicjatywa, w marcu br. Gmina Pisz uzyskała dotację w kwocie 80 tys. zł, która umożliwiła zakup 24 sztuk laptopów, tabletów (39 sztuk), programów antywirusowych z roczną licencją (12 sztuk) oraz modemu zewnętrznego.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt