Data dodania: 30.07.2019  |  wyświetlenia: 1027
Akcja edukacyjna Cycling Recycling
Pisz przystankiem ekologicznej wyprawy podróżnika Dominika Dobrowolskiego
To już półmetek IV edycji wyprawy „Cycling Recycling – Mazury pełne dobrej energii”, rozpoczętej 26 lipca w Giżycku. Podczas trwającego tydzień rajdu rowerowego Dominik Dobrowolski okrąża Krainę Tysiąca Jezior. Dziś zawitał do Pisza.
To już czwarta edycja rowerowego rajdu "Cycling Recycling”. W 2016 r. Dominik Dobrowolski oraz eko-peleton okrążyli Polskę. Rok później przejechali wybrzeże Bałtyku, a w 2018 r. prowadzili edukację na trasie od źródeł do ujścia Wisły. Ich akcja wygrała w prestiżowym plebiscycie EkoInspiracje jako najlepszy projekt edukacji ekologicznej w Polsce.


W odwiedzanych na trasie miejscowościach przeprowadzamy edukacyjne akcje  mające na celu namawianie turystów i mieszkańców, aby po wakacyjnym pobycie Kraina Tysiąca Jezior pozostała czysta, a elektroodpady trafiały wyłącznie do punktów zbierania zamiast do jezior czy lasów, co niestety wciąż się zdarza - mówi Dominik Dobrowolski.

Dziś, 30 lipca, na Rynku w Piszu ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski  rozdawał torby z rowerowymi gadżetami. W akcji wzięła udział Lodzia – edukacyjna maskotka akcji.

Wyprawa „Cycling Recycling – Mazury pełne dobrej energii" zakończy się 2 sierpnia w Giżycku.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt