REKLAMA
Data dodania: 23.04.2020  |  wyświetlenia: 3180
Blok Operacyjny piskiego szpitala z nowoczesnym sprzętem do laparoskopii
W dniu dzisiejszym rozpoczęły się prace związane z uruchomieniem urządzenia na Bloku Operacyjnym Szpitala Powiatowego w Piszu.
Współczesna chirurgia ulega dynamicznemu rozwojowi. Kiedyś, chcąc zoperować pacjenta, chirurg musiał za każdym razem "otwierać" brzuch, co wiązało się z dłuższą rekonwalescencją,  a po operacji na brzuchu chorego zostawała duża blizna (był to poważny problem zwłaszcza dla osób młodych). Obecnie coraz więcej zabiegów operacyjnych jest wykonywanych metodą laparoskopową, mniej obciążająca dla chorego i dzięki niej po zabiegu chory może szybciej wrócić do domu.

Laparoskopia jest to rodzaj zabiegu operacyjnego, do którego wykorzystuje się laparoskop, czyli specjalna rurkę, która składa się z teleskopu, małej kamery i źródła światła. Teleskop zaopatrzony jest w soczewki otoczone włóknami światłowodu i to za jego pośrednictwem obraz z jamy brzusznej pacjenta dociera do kamery, która przekazuje ten obraz na ekran monitora, na którym obserwuje go chirurg.To niewątpliwe święto dla piskiej chirurgii - mówi Marek Skarzyński, dyrektor SP ZOZ w Piszu - Wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma dostarczyła bardzo profesjonalny i zaawansowany technologicznie laparoskop. Urządzenie pozwoli nam wejść w XXI wiek. Są u nas lekarze gotowi operować nowocześnie i mniej inwazyjnie niż do tej pory.
Sprzęt kosztował prawie 400 tysięcy złotych. Dyrektor podkreślał, że zakup sprzętu był możliwy dzięki zaangażowaniu władz powiatowych. 
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt