REKLAMA
Data dodania: 17.07.2019
Akcja policji, straży pożarnej i sanepidu
Trwa kontrola obozów harcerskich
Policjanci, we współpracy z innymi służbami przeprowadzają kontrole obozów harcerskim funkcjonujących na terenie powiatu piskiego. Odwiedzili m.in. harcerzy z ZHP Jaworzno wypoczywających na obozie w okolicach Orzysza. Funkcjonariusze sprawdzili obozowisko pod kątem bezpieczeństwa oraz udzielili opiekunom i obozującym cennych wskazówek.
Od początku wakacji trwa policyjna akcja „Bezpieczne wakacje”. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zobligowane zostały do kontrolowania obozów harcerskich zorganizowanych na terenie danego powiatu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu oraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu odwiedzają obozowiska, by sprawdzić stan bezpieczeństwa oraz czystości i higieny.


We wtorek, 16 lipca skontrolowano obóz harcerski zorganizowany na Polanie „Wydra” w gminie Orzysz. Wypoczywa tam ponad 100 zuchów i harcerzy z ZHP Jaworzno.


Policjanci i strażacy sprawdzili to miejsce pod kątem dostosowania funkcjonującego obozu do obowiązujących przepisów. Funkcjonariusze sprawdzili m.in. zapewnienie drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych, zabezpieczenie miejsc noclegowych i kąpielisk. Zwrócili też uwagę na zabezpieczenie miejsc zabaw i placów, gdzie przebywają wypoczywający, a także sprawdzili środki łączności. Wszystko to w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie obozowiska.


Policjanci i strażacy spotkali się także z zuchami i harcerzami przypominając im o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Opiekunom udzielili kilku cennych wskazówek mających istotny wpływ na stan bezpieczeństwa na terenie obozu. Pracownicy PSSE skontrolowały obóz pod kątem zdrowych wakacji, czyli przestrzegania zasad czystości i higieny.

Takie kontrole zorganizowanych miejsc wypoczynku potrwają do końca wakacji.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt