REKLAMA
Data dodania: 15.05.2018
Piątek 18 maja, Plac Daszyńskiego
Wielka akcja poboru krwi
Już w najbliższy piątek 18 maja w godzinach od 9.00 do 14.00 Klub Honorowych Dawców Krwi w Piszu organizuje kolejną zbiórkę. Na Placu Daszyńskiego zaparkują cztery mobilne centra poboru krwi.

Jak informują Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku i Olsztynie w bankach krwi brakuje szczególnie tej z grup 0 RH-, A RH-, B RH-. Spada zapas krwi z grupy 0 RH+ i A RH+. Pozostałe grupy, choć na chwilę obecną są w zapasie, to nie wiadomo kiedy i w jakiej ilości zostaną rozdysponowane. Dlatego też każdy, niezależnie od tego, czy jego grupa krwi jest bardziej pożądana, czy trochę mniej, proszony jest o włączenie się do akcji.

W ubiegłorocznej zbiórce krwi wzięło udział ponad 200 osób, organizatorzy mają nadzieję, że wynik ten, jeśli nawet nie zostanie pobity, to choćby powtórzony. Dawcą może zostać zdrowa osoba pełnoletnia - to najważniejszy warunek uczestnictwa. Na miejscu zbiórki musi okazać dowód tożsamości.

Każda osoba, która odda krew, ma szansę na wylosowanie nagrody rzeczowej od naszych darczyńców - informuje KHD Krwi w Piszu - Po donacji należy wypełnić kupon i umieścić w "maszynie losującej". Na kuponie prosimy zapisać numer telefonu, pod który zadzwonimy w przypadku wylosowania nagrody. Nagrody odbieramy w miejscu akcji do momentu jej trwania.

 

Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt