REKLAMA
Data dodania: 06.03.2015
Schudnij na Wiosnę!
Piszanie i Piszanki - pora na zmianę nawyków żywieniowych
Otyłość, to coraz popularniejsza choroba cywilizacyjna. Ze względu na nieprawidłową dietę, dotyka coraz więcej, coraz młodszych osób - w tym dzieci. Czy nie wiemy co jeść, czy może dostępność produktów wysokokalorycznych ładnie podanych, wyeksponowanych i doskonale zareklamowanych sprawia, że nie zastanawiamy się co jeść i jak jeść. Wybieramy produkty promowane. Takie postępowanie doprowadzić może do wielu komplikacji zdrowotnych.

Na szczęście wraz z postępem owego cywilizacyjnego trendu, zaczyna wzrastać zainteresowanie życiem prozdrowotnym. Ośrodki zdrowia, kluby sportowe, centra promocji zdrowia podejmują szereg działań mających na celu profilaktykę zdrowia. Nie inaczej jest w Piszu. W najbliższych dniach w naszym mieście odbędą się profilaktyczne badania zdrowotne w ramach Ogólnopolskiego Programu Badań Profilaktycznych Ryzyka Miażdżycy i Zawału Serca.

Zapobieganie otyłości oraz chorobom dieto zależnym i profilaktyka zdrowotna to główne idee przyświecające akcji, która zorganizowana będzie w kilku miastach naszego województwa - w Ostródzie, Ełku, Morągu, Działdowie, Mławie, Iławie, Giżycku, Węgorzewie, Olsztynie. – mówi Aleksandra Harasim, Koordynator Akcji, konsultant Zdrowia. WALKA Z NADWAGĄ - schudnij na Wiosnę! Tak nazwaliśmy akcję.

W ramach akcji zostaną przeprowadzone między innymi konsultacje dietetyczne ze specjalistą ds. żywienia i dietetyki. Podczas wizyty zostanie przeprowadzony monitoring zawartości całkowitej tkanki tłuszczowej w organizmie, ze wskazaniem ryzyka zawału serca i miażdżycy w oparciu o wytyczne WHO. Uczestnicy akcji otrzymają własny, indywidualny program żywieniowy, wynik pomiaru oraz szczegółowe wytyczne potrzebne do zmiany nawyków żywieniowych na przyszłość.

Wizytę zawiera również krótką prelekcję, uświadamiającą wpływ i znaczenie zdrowego odżywiania na ogólną profilaktykę zdrowotną ze zwróceniem uwagi na choroby dieto zależne. - dodaje koordynator akcji.

Z konsultacji powinny skorzystać nie tylko osoby dorosłe i w podeszłym wieku, ale również dzieci, młodzież. Także osoby mające problemy z cukrzycą, nadciśnieniem, alergią pokarmową, czy innymi chorobami dieto zależnymi, również powinny wziąć w nich udział.

Badania przeprowadzone będą w dniach 12-13 marca w NZOZ Witold Cudakiewicz, ul. Sienkiewicza 4. Koszt badania – 20 zł. Rejestracja telefoniczna pod nr 503-669-201

Organizatorem akcji jest Centrum Promocji Zdrowia i Urody Wellness Club w Olsztynie oraz portal i Poradnia Zdrowego Odżywiania Osobisty Dietetyk 24h.

Opinie i komentarze

Komentarze

Z powodu występowania nieodpowiednich treści oraz oszczerstw, zmuszeni jesteśmy do czasowego wyłączenia sekcji komentarzy. Naszym celem jest utrzymanie pozytywnej i bezpiecznej atmosfery dyskusji dla wszystkich użytkowników.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt