REKLAMA
Data dodania: 21.01.2015  |  wyświetlenia: 6800
Zrzucali kalorie dla małego Antosia
Fot. Natalia Kucisz
Fot. Natalia Kucisz
Udostępnij artykuł na Facebooku
W miniony weekend w Szkole Podstawowej nr 2 w Piszu ponad 200 osób przez 3 godziny bawiło się przy gorących rytmach zumbowych hitów. Wszystko w szczytnym celu - dla Antosia Pysz.
Antoś Pysz - chłopiec dla którego zorganizowano imprezę

Antoś to dwuletni chłopiec, który choruje na padaczkowy Zespół Westa, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, refluks żołądkowo – przełykowy, refluks pęcherzowo-moczowodowy, wadę serca, alergię, astygmatyzm i zez. Od urodzenia wymaga ciągłej i kosztownej rehabilitacji (koszt jednego specjalistycznego turnusu to ok. 5000 zł) oraz systematycznego leczenia. Z powodu choroby Antoś nadal nie siada samodzielnie, nie chodzi i nie mówi.

Komitet Społeczny „Pisz dzieciom” oraz Aneta Czyż zorganizowali I Charytatywny Maraton Zumba. Dochód z imprezy w całości został przekazany dla podopiecznego Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Antosia Pysz z Pisza.

- Jak się okazało mieszkańcy Pisza nie są obojętni na ludzką krzywdę, udało nam się zebrać 5140 zł.- mówi Aneta Czyż. - Nasz cel został zrealizowany i osiągnięty. Atmosfera była gorąca, dużo pozytywnej energii i tysiące spalonych kalorii przez uczestników dały nam ogromną satysfakcję.

Organizatorzy dziękują instruktorkom, że zgodziły się nieodpłatnie poprowadzić maraton, wszystkim wolontariuszom, pracownikom SP2 w Piszu, Joanitom oraz pracownikom PDK. Podziękowania kierują także do Samorządu Uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Piszu za przekazanie czeku na kwotę 753zł z przeznaczeniem na leczenie Antosia. Gorące podziękowania należą się również dla partnerów i sponsorów, bo bez ich pomocy ta impreza by się nie odbyła.

Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt