REKLAMA
Data dodania: 14.12.2013
Dziś mamy ludzi, mamy obszar, mamy sprzęt! Skorzystają z tego wszyscy. Zobacz galerię otwarcia zmodernizowanych oddziałów, posłuchaj rozmowy z Dyrektorem Szpitala Markiem Skarzyńskim
Nasz szpital doczekał się wielkiej modernizacji
Udostępnij artykuł na Facebooku
W środę, 11 grudnia, w nowo wybudowanym podjeździe dla karetek odbyło się uroczyste otwarcie oddziałów po modernizacji: ratunkowego, intensywnej terapii, ginekologiczno - położniczego, neonatologicznego i pediatrycznego. Po przywitaniu gości przez dyrektora szpitala Marka Skarzyńskiego i Starostę Powiatu Andrzeja Nowickiego, nastąpiło przemówienie zaproszonych gości oraz przecięcie wstęgi.

Zobacz galerię zdjęć modernizowanych oddziałów 

Wśród zaproszonych gości wypowiadali się kolejno Aleksander Sopliński - wiceminister zdrowia, Zbigniew Włodkowski, Andrzej Zakrzewski - dyrektor NFZ w Olsztynie, Jan Alicki, Zdzisław Sićko, Witold Wróblewski - wicemarszałek warmińsko - mazurski, Marek Zaczek - Dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, Marek Zabłocki - Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Olsztynie, Maria Danielewicz - Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie i Robert Boroń - koordynator oddziału Ginekologicznego Położniczego.

Źródła finansowania inwestycji
Całkowita wartość nakładów 8 mln 592 tys. zł


4 mln 400 tys. zł
Organ założycielski - Starostwo Powiatowe w Piszu

1 mln 164 tys. zł

Projekt termomodernizacji sfinansowany przy udziale środków z UE w ramach Programu Współpracy Transgranicznej EISP Litwa - Polska - Rosja, prowadzony przez Starostwo Powiatowe w Piszu

2 mln 600 tys. zł

Środki własne Szpitala Powiatowego w Piszu, pochodzące z kredytu inwestycyjnego

169 tys. zł

PFRON

117 tys. zł

Fundacja Polsat

100 tys. zł

Gmina Pisz

42 tys. zł

Nadleśnictwa działające na terenie powiatu piskiego
Po części oficjalnej goście zostali oprowadzeni po zmodernizowanych oddziałach, a w godzinach popołudniowych  przewiezieni na poczęstunek i koncert zespołu muzycznego.

Inwestycje, jakie w 2013 roku wykonano w Szpitalu Powiatowym w Piszu są wyraźnym skokiem w przyszłość piskiego szpitala. To nie tylko wzrost bezpieczeństwa mieszkańców i turystów z naszej okolicy, ale również wzrost komfortu pracy personelu medycznego w piskim szpitalu i poprawienie przychodów Szpitala Powiatowego w Piszu.

Paradoksalnie decyzja wojewody z kwietnia 2012 roku, o likwidacji piskiego SOR-u, miała bardzo pozytywny skutek. Mobilizacja zarządu szpitala oraz starostwa powiatowego w celu odzyskania SOR, połączona z tegoroczną termomodernizacją części szpitala, dały bodziec dla znacznie większej skali remontów i modernizacji. O realizacji tych zadań, o sprawach dzisiejszych i przyszłych Piszanin rozmawiał z Dyrektorem Szpitala - Panem Markiem Skarzyńskim:

POSŁUCHAJ AUDIO
Rozmowa z Markiem Skarzyńskim

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Piszu jest bezsporną potrzebą, zabezpiecza naszą społeczność i stanowi ważny element w systemie ratownictwa w regionie (...) Dziś nie mamy już żadnych barier - mamy ludzi, mamy obszar, mamy sprzęt... o oddanych inwestycjach, bieżących i przyszłych inwestycjach szpitala Piszanin rozmawia z Panem Markiem Skarzyńskim - dyrektorem Szpitala Powiatowego w Piszu

Opinie i komentarze

Komentarze

Z powodu występowania nieodpowiednich treści oraz oszczerstw, zmuszeni jesteśmy do czasowego wyłączenia sekcji komentarzy. Naszym celem jest utrzymanie pozytywnej i bezpiecznej atmosfery dyskusji dla wszystkich użytkowników.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt