REKLAMA
Data dodania: 22.05.2012
Dzięki ofiarności 80 osób udało się uzbierać w ubiegłym tygodniu ponad 36 litrów czerwonego płynu
Chętnie oddajemy krew
Udostępnij artykuł na Facebooku
W ubiegłym tygodniu w centrum Pisza stały dwa autobusy z punktami poboru krwi. Piszanie oddali sporo cennego płynu.

Dwa autobusy stanęły w poniedziałkowy poranek w samym centrum Pisza. Jeden należał do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, a drugi był własnością Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ełku. Obie maszyny czekały na ludzi dobrej woli.

Terminy akcji poboru krwi w roku 2012:

06 czerwca
20 czerwca
04 lipca
25 lipca
22 sierpnia
05 września
26 września
24 października
08 listopada 
Takich nie zabrakło, ponieważ dzięki ofiarności 80 osób udało się uzbierać ponad 36 litrów czerwonego płynu.

–  Bardzo piękny wynik. Mogło być jeszcze lepiej (łącznie zarejestrowano 110 osób – red), ale zgłaszały się do nas osoby z nadciśnieniem tętniczym, gorączką itp. Pojawiła się także pani w zaawansowanej ciąży, której ze względu na jej stan zdrowia nie dopuściłem do oddania krwi. Cieszy mnie, że dzisiejsza akcja cieszy się zainteresowaniem młodzieży – mówi Walerian Macicki. Szef giżyckiej placówki terenowej Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie nie był w swojej opinii osamotniony.

–  Jestem tutaj czwarty raz i za każdym razem obserwuję to samo. Duże zainteresowanie, spora rzesza nowych dawców oraz wiele uśmiechu na ludzkich twarzach. Czego chcieć więcej? Na Pisz zawsze można liczyć – twierdzi Barbara Bartnicka, lekarz WCKiK w Ełku.

Wśród 25 odważnych debiutantów znalazł się m.in.Grzegorz Albin z Rucianego – Nidy.

–  Nie żałuje tej decyzji. Zawsze chciałem oddać krew, lecz na przeszkodzie stawały katar i przeziębienie. Na pewno będę uczestniczył w kolejnych poborach. W ten sposób pomogę innym – zapowiada mężczyzna.
Taka deklaracja ucieszy prezesa Powiatowego Koła Honorowych Dawców Krwi, który liczy na podtrzymanie dobrej statystyki.

– Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Mam nadzieję, że w tym okresie krwiodawcy znajdą odrobinę czasu, aby uczestniczyć w poborach krwi – apeluje Adam Plona.

Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt