REKLAMA
Data dodania: 19.01.2010
Aktywny wypoczynek zimą
Aktywny wypoczynek zimą
Czy Pisz zimą musi kojarzyć się z nudą? Sprawdź, co nasze miasto ma do zaoferowania na zimowe wieczory i okres ferii tym, którzy lubią aktywnie spędzać czas na powietrzu.

Wyszliśmy z założenia, że zimą uprawianie sportu może być równie przyjemne jak latem. Bez wątpienia - powiedzą niektórzy - ale nie na Mazurach. Czy rzeczywiście? - Nie jest to prawdą. Zimą mamy do dyspozycji chociażby łyżwy i narty biegowe. Zwłaszcza te drugie zyskują coraz większą popularność - mówi Sebastian Ciborowski z Pisza, właściciel firmy, która oferuje wynajem sprzętu zimowego a także naukę jazdy na nim.

Gdzie można jeździć na nartach biegowych? - Każdy ma jakieś swoje ulubione trasy. Najczęściej jednak mieszkańcy naszego miasta wybierają się z rodzinami czy znajomymi do okolicznych lasów. Przoduje na pewno "Leśna" i okolice miejscowości Kocioł Duży. Warto wybrać się na taką wycieczkę większą grupą, po wysiłku, można zorganizować jakieś ognisko. To dobra propozycja na weekend czy na ferie. I zyskuje coraz więcej zwolenników - przekonuje Ciborowski.

Narty można wypożyczyć za 25 zł a łyżwy za 20 zł za dobę
Amatorzy biegówek ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych 5 lutego będą mogli wziąć udział w biegach narciarskich, które odbędą się na Stadionie Miejskim. Organizatorem zawodów jest Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu.

- Oprócz biegów narciarskich oferujemy, już nie tylko młodzieży, ale wszystkim mieszkańcom, możliwość korzystania z lodowiska, które znajduje się przy stadionie miejskim - zachęca Jerzy Malczyk, dyrektor MGOSiR - Lodowisko jest dostępne codziennie, wstęp jest bezpłatny, jedynym warunkiem jest posiadanie własnych łyżew.

- Dlaczego warto wybrać się na narty biegowe lub łyżwy? Chyba nie zrozumie tego nikt, kto nie próbował. Ja lubię wieczorem wyskoczyć na narty do lasu, przemierzać zasypane śniegiem ścieżki, obserwować uśpioną zimowym snem przyrodę. Lubię czuć na policzkach zimny wiatr, kiedy rozpędzam się na łyżwach na zamarźniętym jeziorze. Chociaż do tego ostatniego radziłbym podchodzić z ogromną ostrożnością - opowiada spotkany na "Leśnej" sunący na biegówkach mężczyzna, który zainspirował nas do napisania tego artykułu.

Warto pamiętać, że również zimą sport to zdrowie. Hartowanie organizmu i dotlenianie się na świeżym powietrzu to najlepszy sposób na odporność i świetna recepta na nudę w zimowe wieczory.

Oprócz jazdy na łyżwach czy nartach biegowych, można również zorganizować kulig. A jak ktoś się uprze może pójść na górkę leśną i jeździć na nartach czy snowboardzie. To ostatnio wcale nie taki rzadki widok. A ci, którzy nade wszystko nie znoszą mrozu i nic ich nie przekona do sportów zimowych, mogą wybrać się na basen. W okresie ferii, dla uczniów gimnazjum, szkół podstawowych i najmłodszych wstęp na basen będzie bezpłatny.

Opinie i komentarze

Komentarze

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt