REKLAMA
Data dodania: 30.11.2009
AIDS nie zna granic
AIDS nie zna granic
1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. W związku z tym Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie oraz Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny organizuje dodatkowe dyżury i badania.

W związku ze Światowym Dniem AIDS Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie oraz Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny w kierunku HIV w Olsztynie organizuje dodatkowe dyżury i badania.

Badania  można wykonać w budynku WSSE ul.  Żołnierska 16 pok. 15 w następujące dni: 30 listopada, 1 i 2 grudnia 2009 w godzinach od 15.00  do 18.00  bez wcześniejszego zapisywania się.

W latach 2008-2009 na terenie Polski realizowana jest kampania "Wróć bez HIV". W Polsce główną drogę zakażeń HIV stanowią obecnie ryzykowne zachowania seksualne. Najczęściej zakażają się osoby młode, w wieku od 18 do 39 lat, z przewagą osób do 29 roku życia. Dlatego też kampania jest skierowana przede wszystkim do osób młodych i aktywnych seksualnie – żyjących w związkach formalnych, nieformalnych i nieposiadających
stałego partnera.

Główne przekazy kampanii:
- Nieważne kim jesteś, gdzie jesteś, co robisz, jakie masz wykształcenie, czy też przekonania – HIV i AIDS może dotyczyć także Ciebie.
- Zawsze i wszędzie unikaj ryzykownych zachowań. HIV i AIDS nie zna granic.
- Seks, tak jak podróż, to wspaniałe przeżycie, może dawać dużo satysfakcji i szczęścia, jeśli zadbamy o swoje bezpieczeństwo.
- Wykorzystuj wiedzę o HIV w praktyce. Negocjuj techniki bezpieczniejszego seksu, używaj prezerwatywy. Nie bój się rozmawiać o przeszłości seksualnej partnera.
- Zrób test na HIV, dowiedz się jaki jest Twój status serologiczny.

Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt