REKLAMA
Data dodania: 22.08.2022
350 tys. zł na realizację programu In Vitro
Trwa druga edycja programu In Vitro zaproponowanego przez zarząd województwa warmińsko-mazurskiego.
Realizacja In Vitro polega na zapewnieniu beneficjentom dostępu do świadczeń finansowanych w ramach programu: stworzenie możliwości skorzystania z dofinansowania jednej zindywidualizowanej procedury medycznie wspomaganej reprodukcji.

Program cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców województwa dotkniętych problemem niepłodności. Tym razem na ten cel została przekazana kwota 350 tysięcy złotych.
Jesteśmy pewni, że kwota ta będzie rosła i z roku na rok będziemy mogli pomóc większej liczbie par - mówi Marcin Kuchciński, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Chętnych do rozpoczęcia leczenia niepłodności nie brakuje. Chcielibyśmy, by ten problem po prostu nie istniał, ale skoro jest,  to dobrze, że medycyna dała wyjście z tej sytuacji.
Do zarządu województwa napływają optymistyczne dane. Dzięki trwającemu od 2021 roku programowi In Vitro na świat przyszło już ośmiu maluchów (dwóch chłopców i sześć dziewczynek, dane na sierpień 2022 roku).
Mamy informacje o kolejnych ośmiu ciążach, w tym jednej bliźniaczej - dodaje wicemarszałek Marcin Kuchciński. - Najbardziej motywujące do pracy nad tym programem są nieustanne wiadomości od rodziców. Mówię tu o tych świeżo upieczonych i tych, którzy chcą przystąpić do programu. Radość z potomka albo nadzieja i szansa jaką otrzymują, niejednokrotnie wywołuje łzy szczęścia. To utwierdza nas w przekonaniu, że decyzja o starcie programu była słuszna i będzie on kontynuowany.
Według analiz w województwie warmińsko-mazurskim ponad 55 tys. par boryka się z problemem niepłodności.

Źródło: warmia.mazury.pl
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Mazur

biskup mazurski, warmiński wie - że to nie dla niego tylko na to " złe " in vitro ?

Wujek

A CZRNEK O TYM WIE ?.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt