Data dodania: 28.03.2022  |  wyświetlenia: 964
Od dziś koniec z maseczkami
Od poniedziałku 28 marca zniesiony zostaje obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, z wyjątkiem budynków, w których prowadzona jest działalność lecznicza oraz aptek – wynika z rozporządzenia Ministerswa Zdrowia.
Nie ma obowiązku noszenia maseczek z wyjątkiem podmiotów leczniczych. W rozporządzeniu zapisano, że do 30 kwietnia 2022 r. nakazuje się zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza, oraz w aptekach.


W myśl nowych przepisów koniec z izolacją domową, kwarantanną dla współdomowników oraz kwarantanną graniczną.


Ministerialna decyzja podyktowana była spadkiem zachorowań na Covid w Polsce. Według najnowszych danych sytuacja kowidowa przedstawia się następująco:


W województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 55 nowych zakażeń, 5 ponownych. Łącznie 60 przypadków. Wśród nich nie ma mieszkańców naszego powiatu.


Źródło: MZ
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Pan Bolo

Minister zdrowia mówi, że się skończyło. Już kiedyś premier też mówił ze nic nie ma i nie trzeba się bać tylko walić na wybory. Wpuścili do kraju 2 mil ludzi nie wiadomo skąd i bez sprawdzania szczepień i nagle się wszystko uspokoiło. Grypy przez 2 lata też nie było.

Polak

Jak ktoś nie znał przepisów i obawiał się sporów sądowych z "maseczkowymi" to dopiero dzisiaj kończy.

PISDU

prawda

Zniesmaczony

A czy dalej trwa ta farsa w urzędach? Bo inaczej tego nazwać nie można.

volt

Zadziwia mnie zachowanie miejscowej spolecznosci,jak scigali ludzi za brak maski w Lidlu,Kauflandzie,banku,grozili policja,babcie dopuszczaly sie rekoczynowDzisiaj nie maja oporow przyjmujac obcych,nieznanych ludzi do swoich domow.Jak krzyczeli,ze przez nie noszacych namordnikow poumieraja,dzieci sie zaraza,a teraz prosze,smierci sie nie boja.

Suwer

Koniec zabobonów, bo kto wierzy, że kawałek szmatki chroni przed wirusem jest nawiedzony. Z przyłbicami i kominami to był kabaret, aż strach było do lasu iść. Całe te wymogi to potwarz inteligencji i ujma prawdziwej nauce.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt