REKLAMA
ARTYKUŁ PARTNERA
Czy dezodorant działa antybakteryjnie?
Ochrona przeciw poceniu to nie tylko utrzymywanie właściwej higieny, ale też stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych o działaniu antybakteryjnym. W ten sposób jesteśmy w stanie pozbyć się przykrego zapachu, który pojawia się wraz z nadmierną pracą gruczołów potowych. Ale po jakie produkty warto sięgnąć, jeżeli chcemy uzyskać efekt świeżości i komfortu przez cały dzień? Czy może być to na przykład dezodorant?
Kilka słów o pracy gruczołów potowych

O poceniu niewiele mówi się w towarzystwie, a przecież jest to naturalny proces, jaki zachodzi w naszym organizmie. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że pocenie powoduje u nas dyskomfort. Wstydzimy się mokrych plam pod pachami, a jeszcze bardziej nieprzyjemnego zapachu, jaki może się wydzielać z tych wrażliwych okolic. Oczywiście warto w miarę możliwości szukać sposobu na ograniczenie pracy gruczołów, jednak nie należy traktować tego jako coś wstydliwego, co pogarsza nasze samopoczucie.
 
Pocenie zazwyczaj nie jest powodem do obaw. Gdy jednak problem jest trudny do zneutralizowania, a dbanie o higienę oraz stosowanie produktów ochronnych nie działa, w takim przypadku powinniśmy skonsultować się z lekarzem i ustalić przyczynę dolegliwości. Specjalista sprawdzi, czy nadmierne pocenie jest objawem jednej z chorób, z jaką może zmagać się nasz organizm. Jest to wyraźny sygnał, że dzieje się coś niedobrego. Przykładem może być pocenie, jakie występuje podczas trwającej gorączki.
 
Jakie kosmetyki stosujemy jako ochronę przed potem?

W przypadku ochrony przed potem najczęściej stosowane produkty to dezodoranty, antyperspiranty oraz blokery. Preparaty te różnią się od siebie właściwościami, a czasami też sposobem aplikacji. Na przykład blokery działają zdecydowanie najsilniej, ale jest to wybór odpowiedni dla osób, u których nie sprawdziły się dwa poprzednie kosmetyki.
 
A co z antyperspirantami? Sprawiają, że ujścia gruczołów potowych przestają wydzielać dużą ilość potu. Dzięki temu unikamy problemu, jakim są mokre plamy pod pachami. Ale to tylko jedna z alternatyw. Tymczasem dezodorant nie blokuje ujść gruczołów, za to usuwa przykry zapach lub maskuje go.
 
Dezodorant i jego właściwości


Jednym z popularniejszych produktów ochronnych jest bez wątpienia dezodorant. Doskonale sprawuje się podczas codziennego użytkowania. Jego aplikacja nie jest trudna, trwa zaledwie chwilę, a działanie tego preparatu zapewnia nam świeżość i komfort nawet przez cały dzień. Dezodorant to przede wszystkim kosmetyk o właściwościach antybakteryjnych. Oznacza to, że zabija on rozwijające się w wilgotnym środowisku bakterie. Służy to między innymi pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu, który to najczęściej nam przeszkadza.
 
W odróżnieniu od antyperspirantów, dezodoranty nie blokują gruczołów potowych. Ich działanie jest delikatniejsze, dlatego sprawdzi się u osób, które nie mają problemów z nadmiernym poceniem. Dostępne są warianty idealne dla kobiet, jak i mężczyzn. Różnią się przede wszystkim kompozycjami zapachowymi, które także mają tutaj znaczenie.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt