REKLAMA
Data dodania: 28.01.2022  |  wyświetlenia: 3287
Wizyty wyłącznie w Piszu
Poradnie ginekologiczne w trzech gminach powiatu piskiego zawieszają działalność
Od lutego Poradnie Ginekologiczno - Położnicze w Białej Piskiej, Orzyszu i Rucianem-Nidzie będą nieczynne.
Wiele reakcji wzbudziła informacja zamieszczona na stronie Szpitala Powiatowego w Piszu o następującej treści:


Dlaczego pozbawiają nas dostępu do służby zdrowia tu, na miejscu? - pytają pacjentki - teraz trzeba będzie jechać do Pisza, to dla mnie duży kłopot.
Nie wyobrażam sobie, co będzie, gdy ta sytuacja utrzyma się dłużej - pisze kolejna - pewnie wiele pań zrezygnuje z regularnych wizyt, ze szkodą dla zdrowia.
Zapytaliśmy dyrektora szpitala co spowodowało podjęcie tak radykalnych kroków.
To działanie kryzysowe, będące konsekwencją braku specjalistów - komentuje dyrektor Szpitala Powiatowego w Piszu Marek Skarzyński - Do innego ośrodka odszedł jeden z naszych ginekologów, w związku z czym zastosowaliśmy taka terapię przetrwania. Na razie na luty, potem zobaczymy. Jeśli uda nam się zatrudnić nowego lekarza, sytuacja wróci do normy.
Jak wyjaśnia dyrektor, najważniejsze jest utrzymanie bezpieczeństwa oddziału, a to było zagrożone wraz ze zmniejszeniem się kadry medycznej. Wszędzie, gdzie możliwe było tymczasowe zastosowanie przesunięcia, tam to zrobiono.

Dyżury w Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Piszu będą pełnili dr Mariusz Kajka i dr Stanisław Falkowski.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Kaśka

Już czekamy na USG rejstracja na maj myślę że w poradni ginekolgiczno-położniczej podobnie albo jeszcze pózniej. Pacjentki z Pisza przyjeżdzały do Rucianego-Nidy .Porażka

ditmar

Styropiany tak glosowali (PO,PIs,Psl),ze wladze przejela obca mafia.Mozemy glosowac obojetnie na kogo lub nie glosowac,to i tak zawsze wygrywa ten co ma wygrac.

Uyyy

Szpital w piszu to jedna banda mlodzi lekarze nie mają szans

wiem

Dopóki będzie ten starosta, będzie ten dyrektor, doputy będzie co raz gorzej. Takie mamy władze w gminie burmistrz PO, w powiecie PSL. W Kolnie są władze PiS i jest i będzie ok.

Rydzyk tadek

Głosowaliście na pisiórow the bile to teraz macie

wiem

Nie wiesz co piszesz robaku. W Piszu jest zawsze na odwrót, ludzie są dziwni. Jak w kraju rządzi PO wybierają władze samorządowe zwiazane z PiS, natomiast teraz rządzi PiS a wybrali PO i PSL Masakra- Pisz jest dziwny.

Jan

niech dyrektor jeszcze odpowie dlaczego tylu młodych lekarzy odeszło. Co jest takiego w atmosferze piskiego szpitala, że lekarze uciekają?

Marta

Słaba stawka godzinowa

Obiektyw

Im zawsze mało.

Tak

A miałby zarabiać jak Adaś Miauczyński? Cytując klasyka: "8 lat podstawówki, 4 liceum, 5 lat studiów, 20 lat praktyki i oto mi płacą. Jakby mi ktoś dał w mordę [...]".

Lekarz ma kasować dużo, poświęcił swój czas i energię na zdobycie wiedzy. Jeśli uważasz, że powinien zarabiać jak monter na montowni to żyjemy w zupełnie innych rzeczywistościach

Jan

W ubiegłym tygodniu chciał odkupić to co wcześniej sprzedał no i tam przerobić kase na zakład opiekuńczo zdrowotny. Czyli kasa na to by się znalazła, ale ale na organizację poradni nie ma? On się zajmuje wszystkim tylko nie dobrym funkcjonowaniem służby zdrowia. Najważniejsze są ich układy i ciemne biznesy. W Piszu dojdzie do tego, że szpital też padnie. Straszne.

aha

A kaskę ciągną dalej w podatkach na konowołow

wiekowy dziadek

Wyjeżdżajcie z tego miasta póki jeszcze czas

Marta

Tu nigdy nic się nie zmieni żaden inny lekarz nie zostanie zatrudniony od lat siedzą stare dziatki którzy nie mają żadnego pojęcia w leczeniu to jest zamknięta klita od wielu lat w jednym pomogą szybciej przejść na drugi świat

Polak

No przecież pisałem miesiąc temu, że trzeba się przyzwyczajać do szpitala w Kolnie, to jakieś mośki minusowały moją wypowiedź. A była to wypowiedź prorocza. Lotnisko tylko będzie w tym mieście (jeszcze powiatowym).

ginter

Moze posel by sie tym zainteresowal,bo inaczej to nam zlikwiduja szpital,a nie tylko przecinanie wstazeczek na okolicznych wioskach i lansowanie sie "co to ja nie zrobilem" a dla swojego miasta zero.

manfred

Don Carleone to teraz "warszawiak",przyznal sobie olbrzymia podwyzke i Pisz mu wisi i powiewa. To zwykly chapacz publicznych pieniedzy i obserwator sondazy.

musze kope zrobić

Sram na to. Na ten temat.

Piszanin3

Może Ci tego bliscy nie mówili bo po prostu im ciebie szkoda.Moze znajomi nie zauważyli bo są podobnymi przypadkami jak ty.Ale weź pod uwagę że jesteś kompletnym kretynem.Z dostępem do internetu niestety.

Monia

To porażka dla powiatu.Jak można było dopuścić do takiej sytuacji?A gdzie rada szpitala?Władze powiatowe?Poradnia w Piszu problemu nie rozwiąże.Bo niby jak? Przecież to ponury żart.

witalis

Gdzie wladze powiatowe? W Okartowie....

Dwa stare pryki. Masakra

Mjhg

Piszanka

wymienić dyrektora inaczej zostana same dziadki i konowały

Natasza

A ja mam ruje

Pan Bolo

Gratuluję.

Obserwator

Wincyj, wincyj etatów w urzędach! WINCYJ!

Alex

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Jest problem bo nie ma lekarzy a nie kasy!

pacjentka

nie ma lekarzy, bo nie ma kasy ...

Mazurek

W innych szpitalach jakoś jest kasa

Mazurek

Lekarze byli ale się zmyli

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt