REKLAMA
Data dodania: 28.01.2022
Wizyty wyłącznie w Piszu
Poradnie ginekologiczne w trzech gminach powiatu piskiego zawieszają działalność
Od lutego Poradnie Ginekologiczno - Położnicze w Białej Piskiej, Orzyszu i Rucianem-Nidzie będą nieczynne.
Wiele reakcji wzbudziła informacja zamieszczona na stronie Szpitala Powiatowego w Piszu o następującej treści:


Dlaczego pozbawiają nas dostępu do służby zdrowia tu, na miejscu? - pytają pacjentki - teraz trzeba będzie jechać do Pisza, to dla mnie duży kłopot.
Nie wyobrażam sobie, co będzie, gdy ta sytuacja utrzyma się dłużej - pisze kolejna - pewnie wiele pań zrezygnuje z regularnych wizyt, ze szkodą dla zdrowia.
Zapytaliśmy dyrektora szpitala co spowodowało podjęcie tak radykalnych kroków.
To działanie kryzysowe, będące konsekwencją braku specjalistów - komentuje dyrektor Szpitala Powiatowego w Piszu Marek Skarzyński - Do innego ośrodka odszedł jeden z naszych ginekologów, w związku z czym zastosowaliśmy taka terapię przetrwania. Na razie na luty, potem zobaczymy. Jeśli uda nam się zatrudnić nowego lekarza, sytuacja wróci do normy.
Jak wyjaśnia dyrektor, najważniejsze jest utrzymanie bezpieczeństwa oddziału, a to było zagrożone wraz ze zmniejszeniem się kadry medycznej. Wszędzie, gdzie możliwe było tymczasowe zastosowanie przesunięcia, tam to zrobiono.

Dyżury w Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Piszu będą pełnili dr Mariusz Kajka i dr Stanisław Falkowski.
Opinie i komentarze

Komentarze

Z powodu występowania nieodpowiednich treści oraz oszczerstw, zmuszeni jesteśmy do czasowego wyłączenia sekcji komentarzy. Naszym celem jest utrzymanie pozytywnej i bezpiecznej atmosfery dyskusji dla wszystkich użytkowników.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt