REKLAMA
ARTYKUŁ PARTNERA
Czy antyperspirant w kulce jest lepszy od wariantu w sprayu?
Choć pocenie się to naturalny proces zachodzący w naszym organizmie, dla wielu kobiet oraz mężczyzn stanowi on dość wstydliwy problem, szczególnie jeśli widzimy go na swoich ubraniach w postaci nieestetycznych plam. Aby temu zapobiec, zwykle sięgamy po odpowiednie produkty, które służą do kontroli wydzielanego przez gruczoły potu. W jaki sposób wybrać odpowiedni kosmetyk? Sprawdź!
Pot, czyli wstydliwy problem

Nasze ciało poci się z różnych powodów. Może to być aktywność fizyczna lub inny wysiłek, stres, emocje, stan podgorączkowy czy wpływ wysokiej temperatury. Pocenie się jest niezbędne dla zachowania homeostazy w naszym organizmie. Prawidłowo funkcjonujące gruczoły potowe umożliwiają termoregulację, a także usuwają zbędne produkty przemiany materii, których pozostanie w organizmie mogłoby okazać się niebezpieczne dla naszego zdrowia.
 
Niestety problem pojawia się w momencie, kiedy gruczoły potowe zaczynają wydzielać zbyt duże ilości potu, czego przykładem mogą być charakterystyczne plamy pod pachami. Nadmierne wydzielanie potu określa się jako nadpotliwość, jednak jej dokładne przyczyny w dalszym ciągu nie zostały dobrze poznane. Problemy z nadpotliwością mogą pojawić się niezależnie od wieku, wpływ mogą mieć zaburzenia hormonalne, stres, dieta czy niektóre choroby. Rozwiązaniem problemu nadpotliwości może okazać się antyperspirant Garnier.
 
Antyperspirant – jaki wybrać?

Antyperspirant to preparat, który stosuje się w przypadku problemów z nadmierną potliwością. Nie należy mylić go z dezodorantem, ponieważ jego działanie jest zupełnie inne (dezodorant maskuje nieprzyjemny zapach potu i ogranicza rozwój odpowiedzialnych za niego bakterii). Działanie antyperspirantu polega na ograniczeniu wydzielania potu poprzez tymczasowe zwężenie porów (proces ten jest całkowicie odwracalny). Preparaty te z reguły są albo bezzapachowe, albo posiadają bardzo subtelny zapach. Dla uzyskania najlepszych efektów powinno się je stosować na noc.
 
Antyperspirant – w kulce czy w sprayu?

Na rynku znajdziemy naprawdę szeroki wybór antyperspirantów, które między sobą mogą różnić się nie tylko składnikami czy formułą, ale i sposobem aplikacji. Najczęściej wybieranymi opcjami są w sprayu oraz w kulce. Który z nich jest lepszy?
 
Antyperspirant w sprayu to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie. Jest łatwy w użyciu (należy pamiętać, aby rozpylić go z odpowiedniej odległości) i ze względu na to, ze podczas aplikacji nie dotykamy nim skóry, może być stosowany przez więcej niż jedną osobę. Kolejną zaletą jest to, że nie pozostawiają śladów na ubraniu. Niestety bardzo często zawierają alkohol, więc mogą podrażniać delikatną i wrażliwą skórę.
 
Antyperspirant w kulce to rozwiązanie idealne dla tych osób, które posiadają wrażliwą i delikatną skórę. Zwykle mają one formę płynu lub żelu i nie zawierają alkoholu, dzięki czemu można je stosować także po depilacji. Jedyną wadą antyperspirantów w kulce może być konieczność odczekania, aż produkt wchłonie się w skórę. Jeśli zaraz po aplikacji zbyt szybko założymy ubranie, mogą pojawić się na nim nieestetyczne plamy.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt