REKLAMA
Data dodania: 05.11.2021
Sukces piskiej placówki
Uznanie pomimo trudnych czasów. Piski Szpital uzyskał certyfikat akredytacyjny
Szpital Powiatowy w Piszu uzyskał akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia z siedzibą w Krakowie. Tym samym znalazł sie w gronie 160 akredytowanych placówek w Polsce.
To druga akredytacja przyznana piskiej placówce medycznej. Pierwszą uzyskał w 2014 (akredytacja przyznana na lata 2014-2017). Po kilku latach ponownie potwierdził, że jakość świadczonych w nim usług stoi na wysokim poziomie.

Akredytacja medyczna szpitala to system certyfikacji wymogów i standardów, dotyczących wyposażenia szpitala oraz organizacji jego pracy. Krakowska agenda Ministerstwa Zdrowia - Centrum Monitorowania Jakości, jako jedyna instytucja, jest uprawniona do przeprowadzania procesów akredytacji wśród szpitali. Akredytację, na wniosek Rady Akredytacyjnej, po przeprowadzonym audycie, nadaje Minister Zdrowia. Jest ona przyznawana na 3 lata. Szpital jest zobowiązany, w ramach opisanych standardów, które obejmują kilkanaście newralgicznych obszarów działalności leczniczej szpitala, doprowadzić do ich spełnienia, stworzyć swój system zarządzania jakością oraz wdrożyć go i nadzorować, przez powołanego do tego celu, osobę lub zespół ds. jakości (akredytacji).

4 listopada w salce konferencyjnej Szpitala ogłoszono oficjalnie wyniki certyfikacji

W dniach 6-8 października 2021r. trzech audytorów wizytowało Szpital Powiatowy w Piszu celem wydania opinii nt. poziomu świadczeń oraz bezpieczeństwa pacjentów. Kontrola dokumentacji, infrastruktury i wyposażenia oraz rozmowy z personelem medycznym i administracyjnym zakończyły się sukcesem.
To ogromny sukces nas wszystkich- komentuje przyznanie akredytacji dyr. Szpitala Powiatowego w Piszu, Marek Skarzyński - Przez 18 miesięcy zespoły powołane do prac nad standardami akredytacyjnymi dopinały powierzone im zadania pod okiem dr Małgorzaty Karpińskiej-Karwowskiej. Jak widać dziś możemy się pochwalić efektem tych wysiłków. Dziękuję wszystkim zaangażowanym.
Dyrektor Szpitala - Marek Skarzyński

15 zespołów powołanych w placówce czuwało nad tym, aby 221 wskazanych standardów zostało ocenionych na najwyższą ocenę czyli na 5 punktów. Ostatecznie audyt wykazał, że szpital spełnia 80% standardów akredytacyjnych.
Mamy nad czym pracować  - komentuje wynik dyrektor szpitala - jednak są obszary, w których nie uda się nam uzyskać najwyższej oceny, to m.in. obszary infrastruktury - chodzi o lokalizację sali operacyjnej i dowóz pacjentów przez oddział. Tam gdzie mogliśmy, tam się wykazaliśmy. Nawet w tym trudnym, covidowym czasie nie zamknęliśmy żadnego oddziału. Powstał nowy oddział Obserwacyjno-Zakaźny. Największym utrudnieniem w pracy placówki jest, jak w całym kraju, niedobór personelu.

System zarządzania jakością stworzony w piskim szpitalu to niewątpliwy atut, który świadczy o dobrej organizacji, wysoko wykwalifikowanym personelu, dobrym wyposażeniu placówki, to przyciąga pacjentów, ale również wiąże się z większymi środkami pieniężnymi od NFZ.

Na 740 szpitali w Polsce zaledwie 160 posiada status szpitali akredytowanych. W województwie warmińsko-mazurskim jest ich 12, wśród nich tylko 3 szpitale powiatowe (Pisz, Olecko, Bartoszyce).
Opinie i komentarze

Komentarze

Z powodu występowania nieodpowiednich treści oraz oszczerstw, zmuszeni jesteśmy do czasowego wyłączenia sekcji komentarzy. Naszym celem jest utrzymanie pozytywnej i bezpiecznej atmosfery dyskusji dla wszystkich użytkowników.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt