REKLAMA
Data dodania: 21.10.2021
Ze swoim problemem nie bądź sam
Jeśli odczuwasz zmiany nastroju - lęk, frustrację, przygnębienie, to zadaj sobie pytanie, czy nie potrzebujesz wsparcie. Jeśli odpowiedź jest pozytywna, zadzwoń po poradę.
Długotrwała pandemia odcisnęła znaczne piętno na współczesnej młodzieży. Izolacja, zmiana formy kształcenia na zdalną, ograniczenie kontaktów rówieśniczych. Skutki są zauważalne. Uczniowie, mimo powrotu do normalności, tak naprawdę do niej nie potrafią powrócić. Część z nich wydaje się zmęczona, apatyczna, izoluje się od bezpośrednich kontaktów rówieśniczych. Pogarszanie się kondycji psychicznej uczniów skutkuje trudnościami w nauce, wzrostem zachowań ryzykownych czy nadużywaniem korzystania z mediów elektronicznych.

Problem słabej kondycji psychicznej dotyczy również dorosłych, a szczególnie seniorów. Jak temu przeciwdziałać? Jak pomóc? Rozmawiać, szukać pomocy u specjalistów. Najlepiej zacząć od małych kroków - niech ktoś nas wysłucha.

Instytucji pomocowych jest wiele, a każda z nich udziela rad i wskazuje te dalsze kroki, które uczynić należy, by żyć normalnie.

Źródło: PPP Pisz
Opinie i komentarze

Komentarze

Z powodu występowania nieodpowiednich treści oraz oszczerstw, zmuszeni jesteśmy do czasowego wyłączenia sekcji komentarzy. Naszym celem jest utrzymanie pozytywnej i bezpiecznej atmosfery dyskusji dla wszystkich użytkowników.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt