REKLAMA
Data dodania: 06.07.2021
27,4% mieszkańców Gminy Pisz w pełni zaszczepionych
Szczepienia przeciw Covid-19 w Piszu: dziennie aplikowanych jest około 300 dawek
Już około 28 tys. osób zaszczepiło się w Piskim Punkcie Szczepień zlokalizowanym w budynku sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym.
Powszechne szczepienia w Piszu rozpoczęły się 28.12.2020 r., trwają już więc ponad pół roku. W tym okresie, w Piskim Punkcie Szczepień, około 28 tys. osób, niezależnie od miejsca zamieszkania, zaszczepiło się przeciwko COVID-19.

Źródło: https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin#/ranking [dostęp 05.07.2021]
Aktualnie średnia, dzienna liczba szczepień w naszym mieście wynosi ok. 300-350 dawek - informuje dr Krzysztof Woźniak
Według wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w miastach do 50 tys. mieszkańców, minimalna wydajność to 200 dawek dziennie, spełniamy więc normę, nawet mimo zmniejszającej się liczby chętnych.


Szpital z optymizmem podchodzi do szczepień najmłodszej grupy wiekowej (12+). Młodzież ma możliwość przyjęcia preparatu Pfizer od 12 czerwca. Coraz więcej z nich zgłasza się do punktu z wypełnionymi formularzami i zgodami rodziców lub opiekunów. Formularz można wypełnić też na miejscu, jednak w tym przypadku konieczna jest obecność opiekuna.


Dla wielu niezaszczepionych przeszkodą w decyzji o zaszczepieniu się są działania niepożądane, które mogą wystąpić po przyjęciu dawki.
Pacjenci tylko sporadycznie zgłaszali działania niepożądane, takie jak zaczerwienienie w miejscu wkłucia lub dłużej utrzymujący się bólu ręki - kontynuuje dr Woźniak.

Punkt Szczepień Powszechnych w Piszu mieści się w budynku sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym. Możliwości rejestracji jest wiele:

  • infolinia (nr 989),
  • poprzez internetowe konto pacjenta,
  • poprzez e-Rejestrację na stronie www.pacjent.gov.pl,
  • telefonicznie (nr: 880 310 999)
  • oraz osobiście w rejestracji przy Punkcie Szczepień Powszechnych.

Szczepienia realizowane są od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:30 – 16:00. Jednak osoby podejmujące spontanicznie decyzję o przyjęciu szczepienia, mają możliwość zarejestrowania się w danym dniu w Punkcie Szczepień i przyjęcia preparatu.

Od 1 lipca możliwe jest przyjęcie drugiej dawki szczepionki w dowolnym punkcie w Polsce, dotychczas obowiązywała zasada o przyjęciu obu dawek w tym samym punkcie. Na początku miesiąca ruszyła także Loteria Narodowego Programu Szczepień. Osoby pełnoletnie i w pełni zaszczepione mogą zarejestrować się i wygrać nagrody rzeczowe np. hulajnogi elektryczne lub nagrody pieniężne - nawet 1 mln złotych.

A.B.
Opinie i komentarze

Komentarze

Z powodu występowania nieodpowiednich treści oraz oszczerstw, zmuszeni jesteśmy do czasowego wyłączenia sekcji komentarzy. Naszym celem jest utrzymanie pozytywnej i bezpiecznej atmosfery dyskusji dla wszystkich użytkowników.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt