REKLAMA
ARTYKUŁ PARTNERA
Przeciwsłoneczne dermokosmetyki do twarzy – dlaczego warto je stosować?
Gdy nadchodzi lato, zaczynamy myśleć o wprowadzeniu kosmetyków przeciwsłonecznych do codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Dziś udowodnimy, że potrzebujesz ich także w pochmurne dni! Idealnie w tym wypadku sprawdzą się dermokosmetyki z filtrem ochronnym. Dowiesz się, dlaczego warto jest korzystać z tego typu specyfików, zaprezentujemy kluczowe składniki aktywne oraz przedstawimy argumenty przemawiające za tym, że dermokosmetyki to naprawdę doskonałe rozwiązanie, które zabezpieczy Twoją cerę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Dlaczego stosowanie kosmetyków przeciwsłonecznych do twarzy jest tak ważne?

Czy wiesz, że to właśnie promieniowanie UV ma realny wpływ na przyspieszenie procesu starzenia się skóry? Jakby tego było mało, nie zatrzyma ich nawet szyba (w oknie czy też w samochodzie) oraz… chmury! Tak, to nie pomyłka: rodzaj promieniowania UVA jest obecny przez cały rok, nawet wtedy, gdy słońce nie świeci tak intensywnie. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że możesz nawet nie odczuwać dolegliwości bólowych (swędzenia, pieczenia itp.), gdy szkodliwe promienie będą docierać do głębokich warstw skóry. W tamtym obszarze dochodzi wtedy do procesów, które destrukcyjnie wpływają na komórki tkanki: stopniowego hamowania syntezy kolagenu i elastyny (co prowadzi do powstawania nawet bardzo głębokich zmarszczek!), pojawiania się plam pigmentacyjnych (przebarwień) a także… możliwości narastania nowotworów skóry.

Aby cieszyć się zdrową i młodszą cerą na dłużej, wystarczy regularnie stosować krem z wysokim filtrem. Fakt, kosmetyki przeciwsłoneczne nie spłycą zmarszczek ani nie naprawią już powstałych wcześniej defektów, mogą natomiast realnie zmniejszyć ryzyko pogłębiania się bruzd oraz zminimalizować szansę na pojawienie się tych nowych.


Bezpieczeństwo to podstawa!

Dermokosmetyki mają to do siebie, że zanim trafią do regularnej sprzedaży, muszą być dokładnie przebadane pod wieloma względami. Pracuje nad nimi sztab specjalistów: kosmetologów, chemików, dermatologów, farmaceutów... Najważniejszym aspektem jest niewątpliwie to, że potencjalnie alergizujące komponenty są całkowicie wykluczone lub zredukowane do minimum. Takie preparaty najczęściej nie zawierają sztucznych barwników oraz drażniących substancji zapachowych. Właśnie dlatego śmiało mogą je stosować zarówno osoby dotknięte chorobami skórnymi, jak i posiadacze bardzo wrażliwej, skłonnej do podrażnień cery. Niektórzy producenci dermokosmetyków mają specjalną linię specyfików, która zawiera szeroką gamę produktów przeciwsłonecznych: https://makeup.pl/brand/29953/.



Składniki aktywne, które pielęgnują i chronią Twoją skórę

Przyjrzyjmy się teraz składom niektórych tego typu preparatów. W przeciwsłonecznych dermokosmetykach znajduje się bardzo dużo substancji kojących, które mają na celu zapobiegać nadmiernemu zaczerwienieniu i podrażnieniu skóry. Jest to między innymi neurosensyna lub bajkalina. Ten drugi komponent jest dodatkowo silnym antyoksydantem, który skutecznie spowalnia postępujący proces starzenia się tkanki. Nie może tutaj także zabraknąć składników silnie nawilżających, które będą przeciwdziałać nadmiernemu przesuszeniu i pękaniu naskórka. Producenci często w tym wypadku stawiają na glicerynę oraz witaminę E.

Oczywiście najważniejszym komponentem są tutaj filtry. Pamiętaj, że im wyższy czynnik SPF, tym dłużej Twoja skóra będzie zabezpieczona przed ewentualnymi poparzeniami słonecznymi. Koniecznie zwróć uwagę na to, by tego typu specyfik zapewniał ochronę zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB.

Dobry dermokosmetyk przeciwsłoneczny nie tylko będzie tworzył niewidzialną barierę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, lecz także doskonale wypielęgnuje Twoją cerę. Gdy następnym razem będziesz zastanawiać się, czy zaaplikować go na twarz przed ekspozycją na słońce, przypomnij sobie o tym, że dzięki temu możesz cieszyć się młodszą skórą na dużo dłużej!

Anna Chrząstek
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt