REKLAMA
Data dodania: 03.12.2009  |  wyświetlenia: 9644
LUKI - Zastawiona Lipowa
LUKI - Zastawiona Lipowa
Dziwne lub kłopotliwe rozwiązania komunikacyjne, znaki drogowe, które nawzajem się wykluczają czy drogowskazy, które prowadzą donikąd. Z jakimi problemami na drodze spotykasz się Ty? Daj znać innym kierowcom!

Na początek pokazujemy fatalne rozwiązanie organizacji ruchu przy ulicy Lipowej między skrzyżowaniem z ulicą Matejki i wyjazdem w kierunku nowej przeprawy mostowej. Dwukierunkowa w tym miejscu ulica Lipowa zastwiona jest autami mieszkańców przyulicznych bloków. Do dyspozycji kierowców, którzy tamtędy jadą pozostaje tylko jej połowa. Kierowcy jadący w przeciwnych kierunkach muszą ustępować sobie miejsca, zjeżdżając na pobocze lub cofając auto.

Problem narasta wtedy, gdy po drodze porusza się kilka samochodów pod rząd - w obu kierunkach. Prowadzący auto muszą nieźle się nakombinować szukając miejsca gdzie mogą "uciec". Nie można też łatwo cofnąć się mając za sobą kolejny samochód.

Według redakcji problem można rozwiązać na dwa sposoby. Pierwszym jest postawienie znaku zakazu zatrzymywania się i zorganizowanie parkingu dla mieszkańców osiedla. Alternatywą może być wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku od skrzyżowania Matejki - Lipowa do wyjazdu z Lipowej na ulicę Kwiatową.

Drodzy Czytelnicy! Ten dział powstał dla Was. Jeździcie codziennie po drogach powiatu i z pewnością spotykacie trudności, absurdalne rozwiązania komunikacyjne czy wykluczające się znaki drogowe. Dajcie znać innym kierowcom, podzielcie się swoimi spotrzeżeniami. Informacje wysyłajcie na moto@piszanin.pl - prosimy o komentarz oraz zdjęcia. Wyrażamy nadzieję, że drogowcy odpowiednio zareagują na zgłaszane przez Państwa nieprawidłowości.

Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt