REKLAMA
Data dodania: 05.08.2015
Która szkoła jazdy ma największą zdawalność?
Statystycznie zdaje 51%
Egzamin maturalny czy na prawo jazdy, który łatwiej zdać? Kwestia trudności nie jest wyjaśniona. Kto z nas chciałby powtarzać któryś z nich? Chętnych raczej brakuje. Wspomnienie matury u wielu budzi lęk. Wspomnienie egzaminu na prawo jazdy wciąż oblewa zimnym potem nawet po latach - doświadczonych już kierowców.

Jak przygotować się do egzaminu, na co zwracać uwagę? O tym powstało tysiące poradników. Najważniejsze, to mieć dobrego nauczyciela, ta kwestia jest bezsporna w obu przypadkach.

Publikowaliśmy niedawno wyniki egzaminów maturalnych. Dziś mamy kolejne ciekawe podsumowanie – jak wypadli kandydaci na kierowców z naszego powiatu.

Z danych przedstawionych przez Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Piszu wynika, że w 2014 roku do egzaminu praktycznego na prawo jazdy kategorii B przystąpiło 1190 kandydatów, z czego statystycznie 51% odniosło sukces.

Jak wynika z zestawienia zdawalności Ośrodków Szkolenia Kierowców wpisanych do rejestru Starostwa największa skuteczność w przygotowaniu do egzaminu praktycznego wynosiła 80%, najniższa zaledwie 29,8%. Rozbieżność ogromna, ale należy pamiętać, że predyspozycje kandydatów też nie są jednakowe. Co o przygotowaniach do egzaminu na prawo jazdy mówią kursanci?

- Cierpliwość instruktora to podstawa, mówi Karol, który dopiero zasiadł za kierownicą. – Najgorzej jak krzyczy, bo wtedy tracę głowę i zapominam znaki.

- Trzy razy zdawałam egzamin, mówi Kasia. –Bardzo stresuje się. Na kursie wszystko mi wychodzi, ale gdy wsiadam z egzaminatorem, ogarnia mnie strach.

Jak podkreślają instruktorzy, kandydat na kierowcę powinien umieć poradzić sobie z nerwami, bo przecież na drodze spotkać nas może różne zagrożenie. Wówczas refleks i przytomność umysłu może nas wyprowadzić z opresji.

- Instruktor powinien być stanowczy, mówi jeden z właścicieli OSK. –Raczej spokojny, ale sukces kursanta na egzaminie zależy od stopnia wyedukowania kandydata na kierowce, jego spostrzegawczości i opanowania.

Tu można pobrać plik PDF ze statystyką zdawalności poszczegółnych Ośrodków Szkolenia Kierowców zarejestrowanych w powiecie piskim.

Opinie i komentarze

Komentarze

Z powodu występowania nieodpowiednich treści oraz oszczerstw, zmuszeni jesteśmy do czasowego wyłączenia sekcji komentarzy. Naszym celem jest utrzymanie pozytywnej i bezpiecznej atmosfery dyskusji dla wszystkich użytkowników.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt